Přejít na obsah

Velikost palivové nádrže


Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

dostal jsem novou služební (diesel 2,0, 110kW) a maximální dojezd mám cca 760km - 800km. Nádrž by měla být na 50 litrů (předchozí generace 55 litrů), jenže při hlášeném dojezdu cca 30km natankuju maximálně 41 litrů, ani to ne. Nádrž tedy na 43litrů...? Nebo je tam ještě nějaká skrytá rezerva? Slyšel jsem i to, že je to ošetřeno softwarem kvůli německým dálnicím, kde nejsou benzínky tak blízko u sebe jako u nás. Víte někdo, jak to je? Někteří tvrdí, že se má jezdit klidně i s dojezdem 0 km, klidně i několik desítek km. Ale to mně přijde jako rizikové chování. Díky předem za info. Lukáš

Odkaz ke komentáři

Scout má ale nádrž na 55 litrů, standard O3 jen 50.

No právě - 50 litrů ofiko, ale při dojezdu 30km natankuju pouze 41 litrů... Takže to spíš vypadá na 43 litrů nádrž, nebo tam je ještě rezerva dalších cca 6-7 litrů, tj. něco kolem 100 km... Jezdí někdo na nulovou dojezdnost? Díky

Odkaz ke komentáři

Lukster ... parkrat som to skusal vyzmikat na nulu ... najviac co som si trufol po bliknuti rezervy dojazd podla palubaku 80km, realne som presiel okolo 120 a natankoval som necelych 46,5l ... mozno by sa dalo prejst aj viac, ale to uz som nechcel riskovat, uz v tom case som mal stiahnute pulky a brachu na telefone ... + netreba zabudat na nejaky ten litrik v palivovom systeme ... a ked som to urobil tak mi po natankovani nevyplaval plavak v nadrzi, tak nez som tu plnu dojazdil svietila furt rezerva, po dotankovani uz vyplaval ...

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 10 měsíců později...

Tak samozřejmě, manuál spotřebu umí snížit. A R18 naopak spotřebu zvýšit :). Já měl standard R16 a manuál. Jinak minulý týden jsem absolvoval cestu s 1,6 s manuálem 5Q a nájezdem 11tis. na trase 550km,  jeli jsme dva, jen okresky, ale spíše svižně a výsledná spotřeba 4,5L byla hodně dobrá … . Honza

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...