Přejít na obsah

Výměna vnější manžety přední poloosy.


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

potřeboval bych poradit, měním manžetu na přední poloose OC II 4x4, rok výroky 2006. Všechno vpohodě, ale zasekl jsem se na sundání kloubu z hřídele. Všechny návody zatím selhaly (použití šroubu, poklep kladívkem na klouk okolo hřídele). Bušit do kloubu "jako hluchý do vrat" se mi nechce. Máte nějaký ještě další fígl jak na to???

 

Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři

Tak je kloub dole, ale ani bušení "jako hluchý do vrat" nepomohlo :( :( . Nakonec opět šroub s dlouhou pákou a hřídel do velkého hasáku na vodovodní trubky, to už byla malina :palec: :palec: . Stejně ale asi nový kloub, ten starý dostal pěkně zabrat.

Máte někdo nějakou jednoduchou metodu jak poznat, že je koub poškozený???

Doporučíte značku kloubu?? Spidan, Cifam, SKF ????

Upraveno uživatelem JosefKr
Odkaz ke komentáři

Spidan nebo origo.Cifam je šmejd a skf nedokážu posoudit. Buď s tím už někdy někdo něco dělal a naprcl tu pojistku a nebo se ti prostě nedařilo. Běžně to dělám na autě a kolikrát ho srazím sám. A jak poznat? Rozebrat vymýt a zkontrolovat dráhy. Nesmí tam být důlky nebo vydrolená,či vydřená místa.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zdravím,
řeším také výměnu manžety přední poloosy (na 1.8TSI). Nechci zakládat nové téma, tak svůj dotaz přidám zde. 

Podařilo se mi povolit šroub, ale poloosu ze mi nepodařilo vyklepnout. Na videích nechají v poloose povoleny šroub, par krát do něj jemně klepnou a poloosa je uvolněná. To u mě nefunguje (ani při použití trochu větší síly). Chtěl jsem se proto zeptat, jak na to? Nechci zničit závit v poloose ... Je třeba nějaký stahovák a poloosu vytlačit ven? 

Díky 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...