Přejít na obsah

Tajný vypínač žhavení


Doporučené příspěvky

pavel71 Ti poskytl návod na který ses ptal v prvním postu tohoto vlákna.

Můžeš použít  vypínač dotekový,kolébkový nebo pákový protože tyto verze plní stejnou funkci.

Vytažení dobré pojistky a vložení vadné je to samé jako vytažení té dobré.

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Tajný vypínač + zpátečka je OK. ale dávám ke zvážení tento námět.

Já jsem to ještě doplnil GSM modulem. Ten se mi aktivuje buď pohybem uvnitř auta nebo otevřením dveří nebo je spousta dalších možností úprav tohoto modulu.

https://www.ebay.com/itm/Mini-Wireless-GSM-GPS-Security-PIR-Alarm-SMS-MMS-Monitor-Detection-Camera-Video/162674563132?hash=item25e028d83c:g:dX8AAOSwuiNZuqWp

 

Do auta někdo vleze, do 10 vteřin mi zvoní mobil, ať jsem kde jsem.

Do ceny 300.-Kč se to vejde.

Odkaz ke komentáři

Ne každý zloděj nosí sebou GSM rušičku, flexu na páku či zpátečku a náhradní řídící jednotku.

A stejně jednou tu rušičku vypnout musí a pak ten modul stejně pošle SMS. A lze pak poslat dotazovací SMS pro lokalizaci, kde auto přibližně je.

Nic není 100%. Ale já to mám více než rok, hlídám chatu, auto, byt.

Nikomu toto řešení nenutím........

Odkaz ke komentáři

To že mi na mobil přijde hláška se mi líbí a vím o tomto řešení. Blbý je - pokud teda nemám špatnou info - že musím v každým takovým zařízení udržovat aktivní SIM. Pokud bude předplacená, musím si hlídat pravidelný dobití (myslím všichni operátoři vyžadují) a když přijde na tu SIM upozornění na konec kreditu, tak já se to asi nedozvím. A paušální SIM to budou mít asi podobné, ale neznám to moc...

A možná detail - musím mít vyřešeno stálé napájení a event. záložní napájení (možná to už má v sobě to zařízení, nestudoval jsem...)...

Odkaz ke komentáři
před 12 hodinami, borlan napsal:

To že mi na mobil přijde hláška se mi líbí a vím o tomto řešení. Blbý je - pokud teda nemám špatnou info - že musím v každým takovým zařízení udržovat aktivní SIM. Pokud bude předplacená, musím si hlídat pravidelný dobití (myslím všichni operátoři vyžadují) a když přijde na tu SIM upozornění na konec kreditu, tak já se to asi nedozvím. A paušální SIM to budou mít asi podobné, ale neznám to moc...

A možná detail - musím mít vyřešeno stálé napájení a event. záložní napájení (možná to už má v sobě to zařízení, nestudoval jsem...)...

aktivní SIM:

-ano, kdysi na tyto poplachové věci byla vhodná služba O2ZERO, tu mi zrušili. Dnes je vhodná služba u VODAFONE , provede se jednorázová platba 200.- za SIM a o nic se netřeba starat. Protože se z ní při použití funkce prozvonění nic neodebírá, je tam prakticky kredit navěky. Dokonce ty vložené 200 stovky se mohou použít na zasílání kontrolní SMS nebo zapnutí odposlouchávacího hovoru.

stálé napájení:

ano, modul má vnitřní baterku, která se nabíjí přes USB kabel. Kabel může být připojený stále, nabíjení trvá asi 2 hodiny, týden se nenabíjí (nulový odběr), pak se zase 2 hodiny nabíjí atd. Z hlediska odběru pro auto zcela zanedbatelné.

Odkaz ke komentáři

S tím Vodafone to je zajímavá info, zvažuju použití v garážích. A je to teda tak, že zařízení nemohu jednoduše deaktivovat před mým vstupem = bude hlásit stále (třeba i legální vstupy)?

Co si mám představit u "...mohou použít na zasílání kontrolní SMS..."?

Odkaz ke komentáři

Když použiješ typ modulu s tzv. SOS tlačítkem, nabízí se ti spousta možností komunikace s tímto modulem, musíš si přečíst návod. Jen stručně:

Vypnutí alarmu se děje zasláním SMS "0000", opětovná aktivace zase SMS 1111. V obou případech odešle modul zprávu o stavu, do kterého přešel.

Pomocí dalších SMS lze nastavit mnoho dalších funkcí - může se nastavit několik čísel, kam bude modul volat/posílat SMS, může se na modulu aktivovat tlačítko SOS, zablokovat možnost spojení s jiným než zvoleným telefonem, zjišťovat přibližnou polohu atd. atd.

Já jsem si modul hardverově upravil - vyřadil jsem jeho čidlo PIR a spouštění modulu dělám libovolným externím signálem - konkrétně u auta aktivací osvětlení při otevření dveří, u hlídaných objektů externím čidlem PIR nebo dveřními kontakty.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...