Přejít na obsah

Těsnění motoru


Doporučené příspěvky

Zdar chlapí. Nemáte tu někdo nějaký seznam těsnění co patří na motor AUQ? Nějak se nemůžu dopidit jaký druhy a kde jsou... Takový ty co mají každý auta jako víko ventilů, těsnění dříku, hlava, vana, to vím, ale je tam spousta čidel atd a nerad bych na nějaké zapomněl. Nebo jestli mi tu nějaký seznam pomůžete dát do kupy,, byl bych vděčný. Mám v plánu přetěsnit kompletně motor, protože je celej zblitej olejem a když jsem ho omyl kolem do kola tak to po týdnu vypadalo úplně stejně. Takže mám dojem že to chčije odkud může :-D spotřeba oleje je cca 1l na 5tkm takže to je asi opravdu nutný. Díky

 

Odesláno z mého Lenovo P90 pomocí Tapatalk

 

 

Odkaz ke komentáři
Co bych dal za spotřebu 1l na 5000km... :D Nebylo by jednodušší motor očistit a po ujetí pár km se pídit po tom, kde to teče? Těch těsnění na motoru bude docela dost, pokud chceš kupovat všechno :D

Nejradeji bych vyměnil všechno když už v tom budu.. koukal jsem a něco teče z pod víka, něco teče z pod hlavy (takže nechat prerovnat hlavu) něco z vany... A když už bych v tom byl tak bych vyměnil i gufera na vačce a klice... Jenže dál jsem ztracenej. Tyhle základní jsme dali dohromady i v Mototechně... Ale ty různý těsněníčka z těch ventilů. Já sám netuším kde co je namontovany k bloku a kde všude proudí olej. I z toho ventilu na sekundární vzduch blil olej i když tam asi nemá bejt. Pak jsem zjistil při výměně bov že tam taky je nakydáno, takže docela mazec. Když už to bude takhle rozkuchany tak udělám rovnou rozvody atd.. ty máj stejně asi 20tis do limitu tak to nebudu rozebírat za 3 měsíce znova.  

Nebo jestli by stačilo udelat, těsnění pod hlavou, víko ventilů, gufera, vanu a počkat kde to bude chcat dál?

Odesláno z mého Lenovo P90 pomocí Tapatalk

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Tak jedno z dalších těsnění, které může odejít je těsnění pod napínákem řetězu vaček. Pokud už se bude člověk v tomhle montovat, teda pokud budete při výměně sundavat celý napínák (dá se to i bez jeho úplné demontáže, tzn. řetěz se nesundavá), klidně bych dal ten řetěz nový (058109229B). Ne že by teda odcházel, ale z mého pohledu je to taková věc, kam se moc často neleze.

 

Třeba takové těsnění pod víkem dokáže taky pěkně zadělat motor. Ani bych se nedivil, kdyby vana těsnila a něco nad ní ji zašpinilo.

 

Nějaká těsnění mimo ta, která zmiňuješ, snad je to správně:

Sada těsnění pod napínákem: 058198217

O-kroužek pro odvětrání kliky: N90467301

O-kroužek pod sacím košem: N0282222

Těsnění pod záslepkou na držáku filtru: N0138115

Těsnění pod chladičem oleje: 038117070A

Těsnění držáku olejového filtru: 06A115441J

Dvě těsnění kombi ventilu: 078131120K a 078131120M

Těsnění pod čidlo otáček: 06A906445

Těsnění pod čidlo tlaku oleje: N0138115

Těsnění pod čidlo hladiny oleje na vaně: 038103196

Nějaká těsnění k turbu: 058145757A, 058145757C, N0138149 nebo N0138495 (od 08/2002), N0138128 nebo N0138514 (od 08/2002), 06A253039E.

 

 

Odkaz ke komentáři

Diky moc. kouknu na to...
Po dnešku je z toho více méně nepojízdné auto... Opravdu odeslo těsnění pod hlavou.. dneska po cestě domů z práce začla lítat teplota ke 100 i za jízdy, ubyla voda a olej teče ještě víc a na víčku emulze.. takže ve finále víko a tohle všechno okolo může souviset s tlakováním.

Myslím že týpek co ji měl přede mnou věděl proč ji po měsíci vrátit zpátky do bazaru. :-( no jo co nadělám. Trochu ji zainvestuju a snad zas pojede jako rybička...

Odesláno z mého Lenovo P90 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...