Přejít na obsah

Zvuk základního audia Octa1 kombi


Doporučené příspěvky

Přešel jsem na Octavii z Kie Ceed a upřímně jsem zděšen kvalitou zvuku standardních repráků. Mám v Octě vepředu středobas a výšku, vzadu jen výšku (tedy 6 repro). Rádio Becker. Všechny repra hrají, ale jak je to zapojené (jestli dobře) netuším. Balance a fader reagují správně.

Standardní audio v Ceedu bylo pro normální poslech doslova špičkové, ale v Octě to zní jako z mobilu - žádné basy, zastřené výšky.

Můj dotaz - opravdu je základní zvuk tak špatný? A co s tím udělat? Nechci do toho dávat hodně peněz, protože to mám na běžný poslech (běžný žánr) a běžnou hlasitost. Pouze nechci, aby to byl zvuk telefonního sluchátka.

Prosím tedy o vaše informace z praxe - zajímá mě jak velký efekt mají následující úpravy:

1. nové přední repro (kategorie cca 1000,- Kč)

2. mdf podložky

3. vytlumení dveří

Odkaz ke komentáři

Octa má z výroby buď 4 reproduktory (předek) nebo 8 reproduktorů, tzn. předek: 2x středobas a 2x výška a zadek: 2x středobas (v kufru) a 2x výška (zadní dveře u kliky). Pokud ti v kufru nic nehraje, tak je možné, že jsou repráky KO.

Co se týká kvality reprodukovaného zvuku, tak u sériových repro je to fakt velká bída, takže pokud chceš mít kvalitnější poslech, tak tě výměna reproduktorů nemine.

Odkaz ke komentáři

Těch repráků v kufru jsem si všiml až po vašem upozornění - jsou tam :palec:.

Když jsem však oddělal přední mřížku, tak je mi začíná být jasná ta "kvalita" zvuku - viz. foto.

Akorát když jsem chtěl zpět nasadit tu mřížku, tak docela problém. Vždycky mi jeden rožek zůstal nezacvaklý, no a když jsem zabral, tak mřížka u zámku praskla.

Je na nasazování nějaký fígl?

 

repro octavia.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
V ‎16‎.‎3‎.‎2018 at 15:15, Konny napsal:

Co se týká kvality reprodukovaného zvuku, tak u sériových repro je to fakt velká bída...

Tak je to opravdu tak. Myslel jsem si, že potíž je u mého vozu s autorádiem Becker, případně jeho zapojením na repro, ale opravdu je zvuk příšerný u jedničkové Octy všeobecně. Koupil jsem teď druhou Octu1, voňavku 2003 STYLE s 8 repro a orig. rádiem Symphony a ať to nastavím jak chci, zvuk pořád jak z telefonního sluchátka.

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...