Přejít na obsah

1.8T obcasne problémy


Doporučené příspěvky

Ahojte, už niaku dobu sa potýkam s  týmito problémami: (jedná sa o Octaviu 2001, AGU motor)

Problémové studené štarty

Sú 2 scenáre

1. motor sa naštartuje → motor v momente ako vyskočia otáčky zhasne - úplne plynulo bez zaváhania

2. motor sa naštartuje → z volnobehu padnú otáčky na +- 500 (ako keby sa začal dusit) a naspat vyskočia na volnobeh

Vačšinou mi potom začala svietit kontrolka klúču (pri 1 scenári), po vybratí a opatovnom vložení všetko ok....už sa to deje aj bez kontrolky klúču. 

Problémy zo štartami sa dejú zhruba každé 10te naštartovanie.

 

Taktiež sa mi za posledného pol roka stala situácia, že ked som sa snažil akcelerovať, auto ako keby stratilo na sekundu - dve tah 

 

Motor je v dobrej kondícií, za studena nevytáčam, turbo vždy dochladzujem, nežerie olej, výkonu si myslím že ma dostatok (niekedy mám pocit že predchadzajúci majitel urobil remap :D).

 

Na aute boli menené sviečky, menené zapalovacie cievky, menená váha vzduchu...škrtiaca klapka je nová (už som to tak kúpil), čistá jak diamant.
Mechanik mi spomínal že by mohlo íst o nastavenie plynového pedálu, poprípade palivový filter. 

 

Bol som aj na diagnostike, bez chýb.

Ďakujem za každý tip :)
PS: ospravedlnujem sa ak som vytvoril zbytočne duplicitné téma,v prípade zjebania budem rád za poskytnutie linku :))

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...