Přejít na obsah

Automatická klimatizace nefunguje


Doporučené příspěvky

Ahoj.

Po zapnutí klimatizace - Climatronic se pouze rozeběhne vnitřní větrák. Sahary stojí, spotřeba ihned klesne na 1,1 -1, 2 l/h.

Po napojení na diagnostiku píše kod chyby  00792 tlakový spínač klimatizace. Mám MR2001 takže mám již spínač klimatizace G65  ten  třípinový.

A teď jsem na pochybách. Buď odešel spínač a proto nejde klimatizace, nebo spínač  je OK , ale uniká chladivo a proto nejde klima. Na druhé straně tuhle teorii  zase vyvrací blok naměřených hodnot.

V bloku naměřených hodnot je ve skupině 001 na prvním místě po zapnutí klimatizace AUTO  číslo 1 co značí na vysoký tlak chladiva. Po 30 sekundách se signál změní na 3 což je pro změnu nízký tlak chladiva. Je zajímavé, že to nenapíše 17 což by byla závada samotného snímače.

Existuje nějaký fígl, jak zkontrolovat snímač samotný? třeba změřit odpor mezi piny atd.

Než koupím spínač, co není nic hrozného, chtěl bych nějakým způsobem zjistit, jesli je fakt KO.

Uměl by někdo fundovaně poradit?

Děkuji.

 

Upraveno uživatelem michal55
Korekce názvu tématu
Odkaz ke komentáři

Čidlo změříš, ale ne jako odpor, ale střídu frekvence 50Hz, tušim že v rozsah něco kolem 20-80%

na tlaky mrkni sem

http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_208_d1.pdf

http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_208_d2.pdf

 

Jinak kdys byl naposledy na čištění/plnění  chladiva? Jestli je to víc jak rok, tak by to bylo první kam bych zajel, ušetříš si spoustu starostí  a ve finále i peněz

Odkaz ke komentáři

Ahoj. To, co jsi poslal jsem viděl, ale v češtině. Na mereni frekvence potřebuji osciloskop, který nemám. Na kontrole a doplnení jsem byl před rokem v létě. Pouhe naplneni mi ve finale nepomůže, když bude někde netěsnost. Ne každý, kdo má v dílnĕ plničku je odborník, který tomu skutečně rozumí a má chuť problém vyřešit. Naplní okruh, schrábne prachy a čau. To, že klima chladí 2 dny ho nezajímá. Vždyť přijdeš zas. Není to moje zkušenost, ale dobrého kamaráda. Proto se snažím najít chybu svépomocí, pokud to jde. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...