Přejít na obsah

Výměna alternáítoru


Doporučené příspěvky

Ahoj, odešel mi asi alternátor na 1.8 turbo RS. Svítí kontrolka a napětí při nastartovaném motoru na baterce je 11,8. Na autě je 90 A. Doma má  zánovní z TDI 120 A, Mohu je zaměnit? Nezničím baterku, nebo nebude se silnější alternátor ničit, když výrobce dal jen 90A. 

 

Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři

Na sve 1.6 jsem mel na zkousku 120A altik z TDI, ktery ma volnobezku a nic jsem menit nemusel, altik normalne fungoval, jen ma uz KO loziska, tak byl hlucnej a sel teda ven. Nevim, cemu by melo vadit, kdyz se da altik s volnobezkou na benzinovy motor...? Volnobezka je prece jen od toho, aby pohltila razy od dieslovyho motoru, ne?

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Ahoj chlapi,

dnes mi pravděpodobně odešel alternátor (minulý týden jsem měl vybitou baterii, dnes dokonce maxidot začal řvát, že altík nedobíjí a svítila kontrolka baterie).

Chci se zeptat, mám 1.8T AUM - bude tam sedět altík například z 1.8T volkswagenu, nebo audiny ?

Pasuje altík i z jiných motorizací ? Pamatuji si totiž, že když jsem měnil altík na staré octavii (1.6 74kW benzín), tak jsem koupil altík myslím právě z 1.8T a ten byl jiný v tom, že kladku měl trochu dále (nebo blíže), takže jakmile jsem nastartoval a ujel pár metrů - roztrhal se mi drážkový  řemen.

Děkuji za rady :)

Odkaz ke komentáři

Super :)

Jinak doufám, že to bude alternátorem. Je možné, že může být třeba jen vytahaný drážkový řemen ?

Nebo třeba vadná autobaterie ? (Ta byla kupována cca rok, rok a půl zpět).

Popravdě jsem to nekontroloval, stalo se mi to včera při cestě domů z volejbalu a už jsem neměl sílu cokoliv řešit.

Ale jak říkám, minulý týden jsem měl vybitou baterii, po nabití baterie bylo auto bez problému, ale podle mě nabíjelo na "hraně", tzn. napětí z altíku bylo takové, aby nesvítila kontrolka, na druhou stranu ale nedobíjela dostatečně.

Včera mi po nastartování kontrolka baterie normálně zhasla, rozsvítila se až ve chvíli, kdy jsem motor lehce vytočil (cca 2600 otáček) - pak najednou bum a svítila kontrolka. Po cestě mi zhasly xenony, začalo svítit ABS/ASR, Airbag a nakonec mi budíky neukazovaly ani rychlost. Naštěstí jsem ale dojel.

Je to normální, že altík tedy může takto postupně "umírat", až prostě odejde úplně ? Chci se jen ujistit, zda jsem na něco nezapomněl :)

Jezdím často krátké trasy, takže zkusím sehnat asi ten 120A, to nebude asi nic proti ničemu :)

Do benzínů se ale od výroby dává nejspíš ale 90A, ne ?

Díky moc

Odkaz ke komentáři

Vypada to, ze ti ten altik umrel (remen to nebude, ten se porad sponuje). Podivej se jeste na pojistky na baterce (ty plisky pod kabelama), jestli neni nektera vyhrata popr. prepalena. 

Silnejsi altik klidne muzes dat (z vyroby benziny maji vetsinou 70 nebo 90 Ah), ale nezapomen pak vymenit i tu pojistku na privodu od altiku za silnejsi. Pokud tam mas ted 110A, tak musis koupit 140-150A.

Odkaz ke komentáři

Paráda.

Dnes si pojedu pro nový (jetý) altík. Sice 90A, ale je to taky z 1.8T 110kW. Je to ale z passatu b5, mají motor v motorovém prostoru otočený o 90° oproti Octavii, vadit by to ale nemělo ne ?

Kód dílu je 06B903016D. 

Jak přijedu z práce, ještě pro jistotu zkontroluji tu pojistku, ale už jsem smířen s tím, že altík je K.O.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím, mám O I facelift 1,4mpi  16v   55kw  2001   odišiel mi alternátor. Netuším či to bol pôvodný alebo dáka náhrada. Bol tam 70A   ale na skodadili.cz mi na moje auto našlo 90A   samozrejme nechcem kupovať nový ale ako sa vyznat v starych? Čo tam pasuje?   Je jedno ktorý z týchto, alebo ma čaká po kúpe dalšie nemilé prekvapenie?  

To čo je na obrázku tam bolo a toto mi núka

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/06b903018hx-alternator-90a-hella-21871.html

received_226561451587696.jpeg

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...