Přejít na obsah

Vibrace a dunivý zvuk při nízkých otáčkách zmizí pouze při regeneraci dpf


Doporučené příspěvky

Zdarte chlapi! Sorry že to píšu sem ale mám supa z roku 2012 s motorem 2.0tdi 125kw DSG(nájezd 96000km) a před rokem už jsem řešil dunění motoru při nízkých otáčkách a částečně(pouze částečně) se to vyřešilo výměnou plastický části u sání(airscope). Ale už tak 3-4 měsíce pozoruji že veškeré dunění a vibrace pri otáčkách 1200-1500(nad 1500 už  fajn) kompletně zmizí když se Regeneruje dpf filtr!! Je to velmi divné,vím že při regeneraci se to všechno zahřeje na vys.teplotu ale nejsem profík takže nemám ponětí proč auto jede při regeneraci dpf úplně svižně ,táhne pěkně(jako kdyby konečně mohl dejchat) a nevibruje neduní prostě pohoda. Je to jakoby úplně jiné auto ale jenom cca 15minut... Skončí regenerace dpf a šup zpět do dunivýho traktora. Kluci na klokočce samozřejmě nevědí a.prej dunění je u TDI normalka ale prostě jim nevěřím. Setkal se někdo s tím už? Díky moc

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 4 měsíce později...

Dobrý den,nějak jste pokročil s tím hučením motoru? Mám asi podobný problém na Seatu Alhambra Euro 6, 2.0 tdi,110KW,model 2016,který vlastním asi  měsíc, pozoruji něco jako, když roztočím motor na  2500 otáček a uberu a auto brzdí motorem takové dunění,(když auto brzdí motorem),celkově dot hlučný motor,to bych řekl,že je normální,ale proč se stejný zvuk ozývá právě nejvíc při 1500/1600 otáčkách a dělá to i když do toho přidáváte plyn,nebo, když uberete tz. nemusíte ani brzdit motorem.Dokonce bych řekl,že i na volnoběh při těchto otáčkách,tam ten zvuk prostě je úplně stejný dunivý,celkem dost slyšitelný.Vymáčknete spojku,nebo vyřadíte a je klid,pokud tam,ale nasadíte 1600 otáček je to tam i na volnoběh..Nyní jsem si všiml,že při regeneraci se téměř vytratí,je to mnoho lepší.Možná tam zůstane 30%.

 

Děkuji

 

M.S.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...