Přejít na obsah

Porucha systému kontroly vyfukových plynu


Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Po výměně rozvodu (rozvodový řetěz, napínák řetězu, vodíci lišta, kluzná lišta, rozvodové kolo klikové hřídele, rozvodové kolo vačkové hřídele a stavěcí jednotka pro vačkovou hřídel) mi svítí kontrolka systému kontroly vyfukových plynů. V diagnostice mi to hlasí chybu číslo 00010. Nikde jsem nezjistil co ta chyba znamená a jak ji lze odstranit. Po vymazání chyby se po pár startech znova objeví. Auto jede normálně, táhne i spotřeba je v pořadku. 

Odkaz ke komentáři

Chyba P0010 = Chybná funkce "variátoru" vačkové hřídele (stavěcí jednotka). Zkontroloval bych ventil co ovládá variátor časování bývá zanesený bordelem v oleji a pak to dělá, případně jej vyzkoušet přes akční členy jestli chodí. Předpokládám že rozvody jsou udělány správně tedy na přípravky ?

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Jina diagnostika hlasi chybu P000A poloha vackoveho hridele sani (A), pomala odezva (rada 1).

Vytahli jsme ten ridici ventil vackoveho hridele vypadal ze je cistej, ale o tak jsme ho prostrikali.  

Pak se udelal test akcnich clenu a ventil chodi jak ma. 

Chyba se smazala. Cesta na benzinku cca 20km, se kontrolka nerozsvitila. Po natankovani a ujeti asi 200m se zase rosvitila. 

Uz nevim co dal.

20180603_120136.jpg

20180603_120146.jpg

Odkaz ke komentáři

Ani bych se nedivil kdyby ten variátor nefungoval jak má... Jsou to šmejdy stačí pohledat co to dokáže udělat za paseku ozubená kola po pár tisíc km bez zubů, roztržené řetězy apod... Za tu cenu je originální sada jen se koupí těsnění a gufero... :( https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/03c198229c-sada-rozvodu-1-4tsi-90kw-92kw-skoda-26376.html

Nejsem si jistej jestli se tady musí to nastavení dělat ale bývá tam mimo nastavení klapky i nastavení krajních poloh proměnného časování ventilů ale možná to u tohoto motoru není už nevím...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...