Přejít na obsah

Coming/leaving home


Doporučené příspěvky

Speeder: Dnes som odskúšal nakódovanie Coming home na mojej Ambiente MR2010 s BCM 1K0 937 086 G - výsledok je ten, že RJ síce kódovanie zoberie, ale nič sa nedeje, žiaden CH sa nekoná! Bolo by dobré zistiť, akú BCM majú tie autá, kde sa podarilo spojazdniť CH len nakódovaním... Možno 1K0 973 087 alebo to isté s indexom D?

Odkaz ke komentáři
Speeder: Dnes som odskúšal nakódovanie Coming home na mojej Ambiente MR2010 s BCM 1K0 937 086 G - výsledok je ten, že RJ síce kódovanie zoberie, ale nič sa nedeje, žiaden CH sa nekoná! Bolo by dobré zistiť, akú BCM majú tie autá, kde sa podarilo spojazdniť CH len nakódovaním... Možno 1K0 973 087 alebo to isté s indexom D?

skúsim ak sa mi podarí dostať ku kolegovi do auta :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

zdravím pánové, nevím jestli už se to probíralo, ale na OII FL jde coming a leaving home nakodovat přez mlhovky.....

 

byte 14 bit 3 deaktivovat

byte 17 bit 3 aktivovat

 

je třeba ověřit...

 

je to odzkoušeno na OII trend (ambiente) a na OII RS tfsi (předface karoserie, face vnitřek)

Odkaz ke komentáři
zdravím pánové, nevím jestli už se to probíralo, ale na OII FL jde coming a leaving home nakodovat přez mlhovky.....

 

byte 14 bit 3 deaktivovat

byte 17 bit 3 aktivovat

 

je třeba ověřit...

 

je to odzkoušeno na OII trend (ambiente) a na OII RS tfsi (předface karoserie, face vnitřek)

 

Byte 14 bit 3 je štandardne z výroby 0, takže teoreticky by stačilo zmeniť len byte 17 bit 3... Ak stihnem, zajtra to odskúšam.

Odkaz ke komentáři

Dragole: Tak som skúsil to kódovanie ako píšeš, no nefunguje - byte 14 bit 3 je štandardne 0, keď som zmenil na 1 byte 17 bit 3, nič sa neudialo, žiaden Coming ani Leaving sa nekonal. Skúsil som zapnúť aj byte 12 bit 2, čo by podľa popisu k BCM mal byť "Coming home bez snímača svetla", ale tiež to nepomohlo.

BCM mám verziu M+ 086 G, teda štandard Ambiente.

Odkaz ke komentáři

tak nevím, na těch dvou autech to funguje, snad nebude problém ve výbavě,

ta Octavia FL Trend (ve španělsku, mělo by to být stejné jako Ambiente v ČR) její výbava: park. senzory, maxidot, kontrola tlaku v pneu, radio bolero....měl aktivovaný bit 3 v bytu 14 tak proto jsem to napsal

 

a ta druhá Octa je RS benzín, ty poslední modely co se dělaly se starou karosérií a FL vnitřkem...tomu stačilo zaškrtnout pouze byte 17 bit 3, popisek říká, že máš bixenony bez přídavné žárovky pro dálkové,

 

a taky u faceliftů se dá upravit komfortní blikání, centr. elektrika 09 - adaptation - kanál 31 - můžeme zadat 1 až 5 bliknutí

Odkaz ke komentáři

Dragole: Např. Audi které mají bixenony tak u nich nelze nakódovat funkci corner, protože mají natáčecí světla. A v tomto případě je řešená funkce coming home a leaving home přes mlhovky. Takže jestli to jde u OII cestu že se nakóduje na autě bixenony, bude to psát chybu při zapnutí dálkových světel. To se dost často stávalo když někdo montoval na auto xenony a pak se to blbě nakódovalo. (With Shutter, without Shutter)

Odkaz ke komentáři

Dragole: Dík za kódovanie, narýchlo som to porovnal s mojim a sú tam nejaké rozdiely (nerátam teraz výbavu). V tom tvojom kóde sú nakódované Cornery, ale len pri natočení volantom, chýba aktivácia páčkou smeroviek a ešte som si všimol, že verzia SW je menšia než 360 (moja je 361). Takže možno to bude v tom? Skúsim sa s tým zajtra pohrať, fakt som zvedavý :)

 

Edit: Tak som sa s tým dnes hral a vyzerá to tak, že v BCM M+ to nakódovať nejde. Tá Trend/Ambiente, z ktorej máš to kódovanie bude pravdepodobne mať BCM High, pretože má nakódované aj el. okná vzadu a dažďový senzor. Ďalší rozdiel je tá verzia SW, podľa kódovania máš Suma sumárum, to, čo si napísal, na BCM M+ definitívne nefunguje.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Tak po skúmaní a skúšaní môžem potvrdiť, že Coming Home aj Leaving Home s určitými obmedzeniami funguje aj bez svetelného/dažďového senzora a aj bez maxidotu :lol:

 

Kódovanie BCM (09) je nasledovné:

  • Byte 17, bit 5

    =
    1
    (t.j. Coming Home zapnutý)


  • Byte 17, bit 6

    =
    1
    (t.j. Leaving Home zapnutý)


  • Byte 12, bit 0

    =
    1
    (t.j. zapnutie svetiel po otvorení dverí)


  • Byte 12, bit 2

    =
    1
    (t.j. aktivácia svetelnou húkačkou)


  • Byte 17, bit 3

    =
    0
    (t.j. CH/LH pomocou stretávacích svetiel)

    =
    1
    (t.j. CH/LH pomocou hmlových svetiel)


Funguje to potom takto:

  • Coming Home
    Zastavíme auto, vytiahneme kľúčik zo zapaľovania, potiahneme k sebe ľavú páčku, aby blikli diaľkové svetlá, otvoríme šoférove dvere a vtedy sa rozsvietia predné + zadné obrysovky, osvetlenie špz, a podľa kódovania buď stretávacie svetlá alebo predné hmlové svetlá. Svetlá svietia cca 20 sekúnd, potom zhasnú bez ohľadu na to, či sa zavreli šoférove dvere, alebo sa auto zamklo.
  • Leaving Home
    Bohužiaľ pomocou diaľkového ovládania LH aktivovať nejde. Odomkneme auto, otvoríme dvere, potiahneme ľavú páčku, svetlá (tie isté, ako pri CH) sa rozsvietia. Svetlá svietia maximálne 60 sekúnd alebo dovtedy, kým sa nevloží kľúčik do zapaľovania a neotoči do polohy 1, alebo sa nenaštartuje motor.

Všetko je odskúšané a overené na Ambiente MR2010 s BCM M+ 086G a verziou SW 537 :smich: Doplním info aj do XPL súboru pre 09 a zavesím ho do vyvesenej témy o kódovaní...

Odkaz ke komentáři

Nechci nejak pomlouvat tvoji snahu, ale ten LH je uplne na nic...to ma snad slouzit na to ze auto odemknes a ono ti sviti na cestu, pokud uz k tomu autu dojdu tak to nemusim pres packu aktivovat...to je uplne zbytecne. CH by se jeste mozna dalo, ale i tak se mi to zna jako drbani se levou rukou za pravym uchem :lol:

Odkaz ke komentáři

Bladik: No veď píšem, že to funguje s určitými obmedzeniami! Leaving Home je v praxi skôr nepoužiteľný, ale ten Coming Home s manuálnou aktiváciou sa mi zdá naopak vhodnejší, než svetelný senzor. Veľa ľudí naň nadáva, že auto svieti ako vianočný stromček aj vtedy, keď to nie je treba, napr pri zamknutí auta pri pouličnom osvetlení, alebo pri svite mesiaca. Takto keď je nutná aktivácia páčkou, zapneš si to len vtedy, kedy to naozaj potrebuješ.

Inak celkovo otázka nestojí, či je to užitočné či nie - tu šlo o to, že to ide spojazdniť aj bez svetelného senzora a bez maxidotu :lol:

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Zdravím všechny znalce a milovníky Škoda Octavia ... určitě na témata ne která se chci zeptat se tu už diskutovalo , ale přesto bych Vás rád požadal o rady. Dostal jsem nové služební auto OII po faceliftu RV2010 ve výbavě Ambiente. A rád bych si užíval některých funkcí , které jdou dodatečně nakódovat ... aspon podle Vašich diskuzí. Zajímají mě hlavně COMING HOME, LIVING HOME, CORNER a ještě jestli je možné nahrát ten informační systém ŠKODA. Mám palubní počítač a MAXI DOT , ale nemám ani dešťový a ani světelný senzor. Poradí mi někdo prosím , jestli něco z toho je možné???

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Kolu - Corner ide bez problémov, Coming home tiež (aktivácia potiahnutím páčky pred vystúpením z auta), ale Leaving home sa bez svetelného senzora nedá. Čo myslíš tým "nahrát informační systém"?

 

Zdravím, chcel som nakódovať (podľa obrázkov) na Octavii FL so senzorom ale bez vypínača svetiel s polohou AUTO, comming a leaving home. No nefunguje. Čo ešte treba "zaškrtnúť"? Ďakujem.

post-2067-1297808320_thumb.jpg

post-2067-1297808327_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Podľa mna to nechodí kvôli tomu, pretože keď vypneš svetlá vypínačom do polohy 0, tak sú proste vypnuté. Keď by si dal vypínač do polohy Auto, tak sa budú riadiť svetelným senzorom. Tj ak senzor zistí, že je tma a zamkneš auto, rozsvieti svetlá aby si videl na cestu pri odchádzaní od auta. Podobne potom pri odomknutí auta ak senzor zistí, že je tma, zapne svetlá, aby ti osvetlil cestu na príchod k vozidlu. Keďže ale nemáš ten správny vypínač, nedôjde pri odomknutí ani zamknutí auta k aktivácii a preto sa nič nerozsvieti. To si mal vážne z výroby svetelný senzor a dali k nemu vypínač bez Auto polohy??

Odkaz ke komentáři
Kolu - Corner ide bez problémov, Coming home tiež (aktivácia potiahnutím páčky pred vystúpením z auta), ale Leaving home sa bez svetelného senzora nedá. Čo myslíš tým "nahrát informační systém"?

 

No byl jsem ve znackovem servise a pres " vasila " mi nastavili obe funkce Living i Coming home , ale nefunguje ani jedna z těchto funkcí. Neviš jestli není třeba jěště nejak v diagnostice potvrdit? A informační systémem jsem myslel ten lepší palubní počítač jak má výbava Elegance ... je tam např. zobrazené auto a ukazuje které dveře jsou otevřeny apod.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...