Přejít na obsah

Žárovky H4 (Osram, Philips...)


Konny

Doporučené příspěvky

tak jsem tam dal Osram NB - za tu cenu neslo odolat. Pri potkavackach mi prijdou o chlup lepsi nez ty Elty +30, co jsem mel, ale na dalkovy je to rozdil hodne :) uvidime, jak dlouho vydrzi :lool:

 

edit 6.prosince: tak tedy musim rict, ze jezdim par dni s Osram NB a cekal jsem, ze to bude lepsi :smich: 10 mesicu pred nima jsem tam mel Elty +30 % a mne subjektivne se zdaji byt lepsi :smich: vic toho vidim v noci

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Chci se zeptat, co je lepší dát do mlhovek do OI místo obyč žárovek, aby lépe prosvěcovali mlhu? Je lepší tam dát H3 Osram Night Breaker (vyšší svítivost) nebo Osram Allseason (ty by měly svítit žlutě a tudíž i lépe prosvěcovat mlhu apod.) nebo máte někdo s něčím jinou dobrou zkušenost?

Odkaz ke komentáři

tak mlhy sem fakt nikdy neřešil(mám z nich denní) ale osobně si myslím že na mlhu ty žluté... ty NB mám v předních světlech a spokojenost ale do mlhovek bych si je asi nedal...tam potřebuju aby prosvitily mlhu..a vyšší svítivost je celkem zbytečná..takže byh dal ty Allseason

Odkaz ke komentáři

Díky za odpověď, taky mám v předních ty NB a jsem s nima opravdu spokojený a jako denní svícení používám led denní světla, ale chtěl bych aby ty mlhovky líp svítili v mlze (včera jsem jel v mlhe a nic moc...). Jinak si taky myslím, že ty Allseason by mohly být dobrý, protože by měli svítit do žluta (žlutá prý lépe prostupuje mlhou), ale nechci jen tak vyhodit peníze a tak si rád nechám poradit... Kdo má další nápady nebo zkušenosti tak napište ;)

Odkaz ke komentáři

Vyskúšal som už viac žiaroviek, tak sa s vami podelím o skúsenosť.

Ako prvé som musel dať ELTA s modrou bankou aby to svietilo akože tuningovo namodro ale kvoli katastrofálnej viditelnosti som sa s nimy rýchlo rozlúčil. Nasledoval OSRAM Silverstar. Vydržali asi rok a 20 000 km pri celodennom svietení. Svietivosť o mnoho lepšia ako klasika žluté.

Nasledovali OSRAM NB a vydržali mi cca 10 mesiacov a asi 15 000 km pri stálom aj dennom používaní. Svietivosť majú perfektnú, lepšiu ako SS a svetlo je aj o niečo belšie. Určite sa vyplatí do nich investovať.

Teraz skúšam BOSH XENON BLUE a farebne sú porovnatelné s NB aj keď svietivosť nie je až tak extrémna.

Nedávno som mal zálusk na 100 W žiarovky s keramickou päticou ale nechal som si poradiť od elektrikára a aj od mudrejších na tomto fóre a nejdem to radšej riskovať.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
ono celkově ty mlhovky u OCT nic moc.....kdyby byly dole jaku u ostatních aut bylo by to na tu mlhu lepší...

 

Sice to sem úplně nepatří, ale jak je to s těma mlhovkama? Když mi nesvítí, stačí tam jen dát žárovky, nebo bych to musel i přivádět k vypínači? Nebo tam dokonce má být nějaká zástavba? Mám Ambientku, pujde to? ;)

Odkaz ke komentáři

Potrebujes

 

svetla s hmlovkami (ked neboli, tak svetlo ma len zaslepku)

vypinac svetiel s moznostou hmloviek

kabelaz (priprava nebola)

 

no a vsetko to pozapajat.

 

 

Ja osobne by som radsej hmlovky dal do mriezok, origo umiestnene je to naozaj nic moc.

 

Blizsie info v sekcii elektronika, alebo na SH ;)

Odkaz ke komentáři
Potrebujes

 

svetla s hmlovkami (ked neboli, tak svetlo ma len zaslepku)

vypinac svetiel s moznostou hmloviek

kabelaz (priprava nebola)

 

no a vsetko to pozapajat.

 

 

Ja osobne by som radsej hmlovky dal do mriezok, origo umiestnene je to naozaj nic moc.

 

Blizsie info v sekcii elektronika, alebo na SH :)

od nevim přesně jakýho roku tam už částečná příprava je pozná to u elektriky spínače světel pokud je tak do 10cm od svorkovnice zaizolovanej volnej drát je tam příprava na autě u kterýho sem se s tim setkal byla Tour z roku 04

Odkaz ke komentáři
od nevim přesně jakýho roku tam už částečná příprava je pozná to u elektriky spínače světel pokud je tak do 10cm od svorkovnice zaizolovanej volnej drát je tam příprava na autě u kterýho sem se s tim setkal byla Tour z roku 04

 

Tam jsem jeste nekoukal, ale kdyz jsem se podival na svetlo, tak tam je privedeny kostreni i drat na zarovku (mela by tam byl H1 pokud se nepletu?) takze kouknu jeste na ten spinac a kdyz tam bude drat, tak ho staci jenzapojit do pinu 6 dat zarovky a melo by to jit? ;)

Odkaz ke komentáři
od nevim přesně jakýho roku tam už částečná příprava je pozná to u elektriky spínače světel pokud je tak do 10cm od svorkovnice zaizolovanej volnej drát je tam příprava na autě u kterýho sem se s tim setkal byla Tour z roku 04

 

Mám Tour MR06 z Německa a příprava na mlhovky tam nebyla. Takže spolehnout se na to nedá.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Hoši ma někdo zkusešost s těmito:H4 OSRAM Cool Blue 12V - 55/60W ....http://www.tuning-centrum.cz/product/59698-autozarovky-h4-osram-cool-blue-12v---5560w-skladem-v-prodejne a nebo:PHILIPS žárovka H4 Blue Vision....http://autodily.oblibene.cz/12002-autozarovky/74216-philips-zarovka-h4-blue-vision-xenonovy-efekt/ uvažuji o koupi a nevím které.Dik :D

Odkaz ke komentáři
Hoši ma někdo zkusešost s těmito:H4 OSRAM Cool Blue 12V - 55/60W a nebo:PHILIPS žárovka H4 Blue Vision uvažuji o koupi a nevím které.Dik :palec:

Zdar pane. Philipsy a Osramy by měli být kvalitně na tom stejně. Já mám osobní zkušenost s Osramkami. Měl jsem Cool Blue a paráda. Pak jsem přešel na Silverstar. Řekl bych že Cool Blue dokázali daleko více "vytáhnout" . Silverstary svítí taky dobře, je více vidět kam svítíš,ale okolí (značky, zvěř) mě přijde že byly s CB vidět lépe. Teď jsem začal svítit NightBreaker a naprosto super. potkávačky jsou možná malonko horší než CB díky jinačímu zabarvení světla,ale dálkový nemaj chybu. A co se vydrže týče tak jsem teďka měnil NB po roce a cca 30ti tisících. A to jsem neměl denní svícení a dost toho najezdím za tmy.Takže nasvítily opravdu dosti.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

ahoj,mám auto měsíc a půl a žárovky mi odešly po roce.Byly tam osramky ale nevím jaké. Když odešly, tak jsem se nedival co tam bylo, koupil jsem osram cool blue a při výměně jsem zjistil, že tam ty osramky už byly a teda xenonové světlo to asi nikdy nevidělo, je to stejně žluté jak normální žárovka, jen s poloviční životností. Chtěl bych něco co bude mít nádech modré a co bude dobře svítit. Nevíte někdo o něčem? Třeba od phillipsu ?? Díky moc

Odkaz ke komentáři

Zdar.Já mám Philips blue vision H4 a taky to nemá očividné modré světlo.Při prvním pohledu se ti to jeví jakoby žádná změna v osvětlení neproběhla.Když se ale podíváš z větší dálky cca100m tak je vidět že světlo je jiné.Dobře je to patrné když potkáš auto kterému jedna žárovka prdla a řidič(neřešitel)to vyřeší tak že vymění blue vision za obyč.H4.Pak z toho auta udělá takovýho plechovýho "ŽIŽKU".Tady je už sice starší článek o modrých žárovkách ale za přečtení stojí-http://auto.idnes.cz/exkluzivni-test-modre-autozarovky-jsou-parodie-na-xenony-pnx-/automoto.asp?c=A080401_170845_automoto_fdv

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdarec všem, Už ve felicii jsem používal Philips Extreme Power. Byli sice dost drahý cca 500kč za kus ale nemohl jsem s nimi být víc spokojený. Super světlo a vydrželi mi asi rok a půl a pak šla z baráku. Hned jak jsem pořídil Octávku koupil jsem je znova a opět spokojenost. V zimě mi ale bohužej jedna praskla tak jsem koupil Osram NB. Jak dlouho vydrží uvidíme časem. Ale porovnám-li Osram NB a Philips EP po světelné stánce tak Philips jenoznačně vede. Už mám koupenou novou sadu tak jak NB prsknou jdou opět EP.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...