Přejít na obsah

Modelový rok 2011


Bladik

Doporučené příspěvky

Ja by som len doplnil rozdiel medzi Climatic-om a Climatronic-om.

 

Climatic sám reguluje iba teplotu vyfukovaného vzduchu. Robí to na základe toho, akú teplotu vodič požaduje a aká teplota je v interiéri. Takže ak je nastavená teplota na 22°C a v interiéri je 15°C, tak Climatic hreje. Keď má ale interiér 30°C, tak Climatic chladí (samozrejme ak je AC zapnuté). Ale rýchlosť ventilátora a smer vzduchu musí vodič nastavovať sám.

 

Climatronic rovnako ako Climatic sám reguluje teplotu vyfukovaného vzduchu, má však výrazne viac snímačov teploty vo vzduchových rozvodoch a reaguje už aj na slnečný svit, nakoľko má jeden snímač aj na vrchu prístrojovej dosky. Ale naviac si sám reguluje rýchlosť ventilátora a taktiež aj sám nastavuje, kam vzduch fúka. Takže ak je rozdiel požadovanej teploty a skutočnej teploty interiéru veľký, tak fúka ventilátor podstatne viac, ako keď je už teplota interiéru dosiahnutá. A zjednodušene povedané, ak treba interiér vykurovať, tak Climatronic fúka vzduch na nohy a čelné + bočné sklá, naopak keď je potrebné interiér ochladzovať, Climatronic fúka vzduch skôr na tvár a na sklá.

 

A toto platí ako pre Climatronic v OI, OII alebo FII. Sú tam len rozdiely v logike elektroniky prípadne aj počte snímačov a u OII aj počte zón a tým pádom aj klapiek a snímačov. V prípade Climatronic-u u OII je naviac aj automatické ovládanie klapky nasávania vonkajšieho vzduchu, takže vo vyšších rýchlostiach sa klapka priviera, aby nápor vzduchu nespôsobil neželaný nárast prúdenia vzduchu.

 

kully - a ty máš Climatronic? Lebo ja som zatiaľ lepšiu klimu v žiadnom aute nemal, než práve v OII. V podstate fúka sama kam treba, fúka ako treba, nerobí prievan a tak jediné, čo robím ručne je ovládanie vnútorného okruhu (napr. kvoli dymu alebo dvojtaku pred sebou) a občas mením aj požadovanú teplotu. Ale to len preto, že je nezmysel nechať si chladiť interiér na 20°C ak je vonku 32°C. Takže v lete nastavujem zvyčajne teplotu na 22-24°C a v zime je to aj 18°C, veď sedím v aute viac naobliekaný ako v lete.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Tak som sem doplnil ďalšie ohlásené zmeny... Škrtá sa a škrtá ďalej...

Pre zaujímavosť vypíšem zmeny k FII/R - odpadá kryt batérie u HTP s klímou, krytky vodiacich líšt sedadiel, pútko na zadných sedadlách, mení sa tvar víka batožinového priestoru + umiestnenia loga na ňom. Ako bonus už len odpadnutie lakovania pre parkovacie senzory v kombinácii s čiernou farbou karosérie - platí pre všetky modely :huh:

Odkaz ke komentáři

A dopĺňam ďalšie zmeny, ktoré oficiálne neboli komunikované - proste len sa zmenilo číslo dielu vo výrobe. Od 8.11. sa teda používajú zmemené tieto diely:

- prístrojové dosky pre všetky prevedenia

- zámok zadného víka

- výplne a rámy zadných sedadiel

- RJ pre parkovacie senzory

- RJ gateway

- ovládací panel Climatronicu

- kratší prút antény (ten istý, ako má nové Polo)

- hlavica radiacej páky (tá istá, akú má SII)

 

Od decembra sa mení nasledovné:

- slnečné clony

- výplň krytu batožinového priestoru pre liftback

- držiaky relé pod prístrojovou doskou aj v motorovom priestore

- siréna alarmu

- motory zadných stieračov

 

Netuším, čo konkrétne sa mení, takže neviem k tomu napísať viac. Snáď len k tej anténe a hlaviciam riadiacej páky, tie som videl už naživo, nové autá chodia už takto vybavené...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 7 let později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...