Přejít na obsah

Piráti silnic


Guest Noac

Rychlost  

329 hlasů

  1. 1. Dodržujete rychlost na silnicích???

    • Pokaždé
      28
    • Nikdy
      28
    • Jak kdy
      276

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Tá cesta bohužiaľ betón nevidela, Octa (či hociktoré iné auto), lepšie zvládne akýkoľvek offroad a bude mať nápravu v lepšom stave, než jazda po tamtom. A ty kde bývaš že to máš 2 KM cez pole? :palec:

Jezdím k rodičům do Dolných Salíb, z Galanty k Váhu moc nejezdím, dřív jsem jezdíval na kaskády tak vím co myslíš, ale teď už ne... Abych se vyhnul té silnici a celkově panelce od Senca tak jsem začal jezdit od Baby na Senec tam najedu na dálnici po dálnici k Seredi a do Galanty přijíždím od Seredi, i když je to víc km tak auto rozhodně míň trpí. Jen posledně mi ulítl u Senca konec výfuku, tak jsem jel hodně hlučný i přes Galantu :(

Snažím se jezdit podle předpisů jen na dálnici na to šlápnu.Začátkem června naše devítiletá holka se stejně starou kamarátkou vlítla bez rozhlídnutí do silnice a sestřelilo je auto,jediná klika že jel řidič podle předpisu.

Romane ale jen o tom dodržení rychlosti to fakt není, řidič používal mozek a proto se nic vážnějšího nestalo, proto nemám rád ani křiklouny kteří sice vykřikují že jezdí podle předpisů, ale stejně jsou nebezpeční. Mám psat že jezdím v obci jen 50km/h (stále 50 nerozlišovat kde jedu) a proto jsem dokonalý, nebo mám napsat, že občas na přehledném úseku tu 50 překročím, ale kolem školy nebo celkově když vidím děcka (nejen děcka, stačí větší pohyb chodců) jedu klidně i 30 (a třeba i míň)??? Která varianta je bezpečnější??? Věř že mám po EU najeto opravdu hodně a ve vyspělých zemích (D, A, CH) se jezdí podle druhého klíče a lidi tam neumírají a nefunguje tam buzerace policie...

A opět "vyhrůžka" že řidič by nedopadl dobře, kurňa jo ale od trestání jsou státní orgány a ne nějací cholerici, ti za volant nepatří (neuznávají jiné řidiče a pak vznikají nebezpečné situace) taky jsem býval lehce se "točící" a pro facku, nebo kopanec jsem nešel daleko, ale teď si jen pomyslím něco sprostého a řeknu si že "boží mlýny melou" pomalu ale melou. Jediné kdy uznám "vytočení a přímý trest", tak je ochrana vlastní rodiny, ale to je přirozené chování samce, vůdce smečky.

Upraveno uživatelem Murder
Odkaz ke komentáři
Snažím se jezdit podle předpisů jen na dálnici na to šlápnu.Začátkem června naše devítiletá holka se stejně starou kamarátkou vlítla bez rozhlídnutí do silnice a sestřelilo je auto,jediná klika že jel řidič podle předpisu.Holky byli jen odřený a já platil škodu na autě.Podle lidí co to viděli holky vběhli z boční uličky přímo před auto a řidič je v žádném případě nemoh vidět!No nemusim dodávat že si pak sva dny nesedli na prdel jak dostali ale to je pořád dokola ,,rozhlídni se než vlezeš na tu silnici".Bydlím na vesnici a každej tu jezdí jak hovado.Pánové nechtějte vědět co by se stalo stím řidičem pokud by jel rychlejš než má a holkám se stalo něco vážnějšího.Pár lidí by se nad sebou mělo zamyslet!!!

 

a co by se stalo? Nic! Nebyla to jeho chyba když vběhli přímo před něj a neměl šanci je vidět a tím pádem možnost brzdit. Silné řeči že by někdo někoho např vytáhl z auta a dál mu přes hubu jsou úsměvné-co když řidič bude větší a silnější?bude jich v autě víc? Bude ozbrojený? Chceš někomu dát přes hubu za něco za co nemůže...?! To spíš by si ten řidič smlsnul na tobě-náhrada škod atd. Dřív než něco udeláš tak první mysli!aby si pak nedopadl špatně...

Odkaz ke komentáři

VSemi co to plácáš, pokud pojedeš rychleji než máš, tak nikoho nebude zajímat jestli ti tam vběhli a tys měl možnost zareagovat a nebo ne. Prostě to bude tvoje vina. Nemluvě o tom, že je rozdíl jestli někoho srazíš v 50 a nebo 70 km/h.

A jestli je někdo větší a nebo silnější není v bitce rozhodujícím faktorem, ale to už je nesmyslná a silácká debata. Každýho věc na co si troufne a nebo ne.

Odkaz ke komentáři

nějakých pár km ti nikdo nedokáže že si jel rychlej..........brzdná dráha zavisí na X faktorech..... tam kde jedno auto zastaví na 20m tam jiné potřebuje 40m.

drzdou dráhu u soudu můžeš řešit že bys místo 50ky jel 100....ale o nějakých těch 10-15km to nikdo nepozná.

Odkaz ke komentáři
nějakých pár km ti nikdo nedokáže že si jel rychlej..........brzdná dráha zavisí na X faktorech..... tam kde jedno auto zastaví na 20m tam jiné potřebuje 40m.

drzdou dráhu u soudu můžeš řešit že bys místo 50ky jel 100....ale o nějakých těch 10-15km to nikdo nepozná.

Tak to se pleteš, kamarád srazil chlapa co spěchal na šalinu, vůbec se nerozhlédl a skočil mu pod kola (samozřejmě na to byli svědci). Borec nepřežil (byl trefenej rohem auta). On jel 50 km/h vozovka byla mokrá auto mělo ABS. Proběhlo vyšetřování a pak soud. Divil by ses, jak soudní znalci jsou většinou schopni přesně spočítat rychlost vozidla. Zas tak hloupí nejsou (zohledňují nejen typ vozidla, ale i váhu atd.). Verdikt .... spoluvina, měl jako řidič předvídat, že mu tam může nečekaně někdo vběhnout, když jede kolem zastávky atd. Vytáhli na něj u soudu i kartu řidiče, kde měl zapsány i nějaké přestupky např. rychlost atd. a tím pádem není vzorným řidičem. Odešel od soudu s podmínkou ....

Odkaz ke komentáři

jen z mého blízkého okolí:

spolupracovník cyklistu co mu vjel pod auto zmrzačil a jel taky rychlej...ale nebyly schopni mu to dokázat...neměl s toho nic...chyba opilého cyklisty....akorád nějaké body a pokuta.

 

majitel firmy-na okrese známá kauza bouračka u buchlovic-chlapa zabil,manželka to se štěstím přežila-jel o víc jak 60rychlej----u soudu:něměl mu vletět pod auto....měl se dívat.....a ještě vysoudil peníze za půl roku staré Ečko.

je to na štěstí jak kdo dopadne u soudu...chce to právníky a nic si nenechat líbit :palec:

 

tohle je podle mě zbytečné tady ale řešit..každý má jiný názor. dítě ti pod kola vběhne i když pojedeš 30a když ho vezmeš kolem je poněm...nebo trochu do něj ťukneš,spadne na hlavu atd. zbytečné tohle řešit

kdykoliv když sedneš do auta se může stát cokoliv...znám kluka co vycouvával jen z garáže a srazil nějakou babču....

Odkaz ke komentáři

Tak já se připojím také do flamu :palec:

 

Většinou nejezdím podle předpisů, ale podle toho jaké je situace na silnici(chodníku). Mimo město +-120; Dálnice podle situace +-160 ve městě klidně i 20 když si to situace žádá, ale většinou spíše o něco rychleji, nemám rád, když na silnici je 40Km/h a přitom jedete v poli. Je to příklad tady od nás, ikdyž teď už tam je 70 :( (sice jen na kousku, ale přeci :( )

 

Jinak když jedu okolo chodníku, kde nejsou řetězy, tak hodně opatrně,protože chodci fakt nepřemýšlí ;) Bohužel.

Upraveno uživatelem Tregi
Odkaz ke komentáři

téma myslím zbytečné.

Jezdím podle situace, na předepsanou rychlost seru. A nějakej ten pátek mám odježděno bez nehody. S podivem, že se mi daří vychytávat chyby druhých, i když někdy je fakt maso, co jsou schopni někteří na cestě předvést. Zrovna dneska mi jeden blbeček nedal přednost. A asi dneska vyjeli klobouci, protože furt se někdo vlekl 50-60 mimo obec, to bych vraždil, když se to nedá předjet. Nebo zatáčka, ve které se přestávám nudit někde okolo 140km/h, kolona jede 80km/h a někdo v předu to zbrzdí na necelých padesát do takové zatáčky.... Pak se mi kolonu podařilo předjet a ten někdo byl starej Favorit.

Odkaz ke komentáři

Houmiku, jezdím v o moc exkluzivnějších autech než je tvoje auto. U nás se zaměřujeme na auta značky audi, bmw a mercedes, WV (auta které má cenu opravovat aby se to vyplatilo) atd..... Najezdím v nich X km... Nemám potřebu se předvádět a čumět po ženských-dívám se na silnici aby mě tam náhodou nevběhlo děcko. Takže být tebou tak radši děj černé okna aby holky neviděli kdo že v tom jede a nemusel ses stydět až vedle tebe bude parkovat auto o několik tříd víš ;-)

Odkaz ke komentáři

ty si zalozil tohle zbytecny tema, tak co se tu ted osivas :palec: to je jak se zeptat na neveru :palec: A taky mam za to, ze padesatku v obci vymysleli odbornici, nefunguje jen u nas v CR, takze nejaky intelektual mechanik asi bude vedet prd, co myslis. Dalsi vec je, ze se nedaji oddelit mene nebezpecne useky ve meste, to bys mohl mit 200 metru 80 km/h, pak zase 50... proste to nejde, tak je vsude 50 km/h a basta, holt se to musi dodrzovat, stejne tak, jako tobe lidi plati za praci. Jsou nejaky pravidla a podle tech se musis ridit. Delas to tady na foru, tak proc bys to nemohl delat na silnici... Kdyz si bude kazdy delat co chce, tak si dokazes predstavit, jak to asi bude vypadat.

 

Chapu te, kdyz jedes nekde mimo centrum na veliky silnici vic, nez je povolena 50, nebo na konci obce treba 60-65, to beru, ale ve MESTE jet 70-80 km/h...

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

Tady se to ale rozjelo ... a proto budu stručný:

 

- obec vesměs 50-60 km/h dle situace a místa.

- mimo obec víc než je povoleno.

- dálnice většinou 160 km/h.

 

Toto neplatí chci-li jet na spotřebu :palec:, pak platí následující:

- obec do 50 km/h

- mimo obec do 90 km/h (a ještě se mi podaří občas někoho předjet)

- dálnice do 100 km/h (jde to, ale nebaví mě pořád jezdit pravej - levej - pravej - levej pruh :palec:)

 

P.S. taky nemám rád nešvar na našich silnicích, kde dochází k degradaci DZ (při banální opravě kde se dá jet 50 km/h dáme 30 km/h , protože oni stejně pojedou 50 km/h nebo značka o omezení rychlosti z důvodu práce na silnici je celý týden a 24 hodin denně, ovšem práce probíhají jen v pracovní dny 8-13 hodin atd.)

 

Osobně se mi moc argumenty Vsemi-ho nelíbí, jak by se asi cítil kdyby jeho dítě náhle vběhlo na přechodu pro chodce před projíždějící auto, který by jelo místo 50 km/h třeba 70 km/h a zabilo ho? Možná by se na to díval jinak ... Taky bych příště toto téma nazval: "Jak rychle bychom chtěli jezdit"

Odkaz ke komentáři

Houmi: já tohle téma nezaložil ;-)

jen mě přijde úsměvné když někdo kdo jezdí v autě o několik tříd nižším než běžné jezdím já řekne že mám černé okna proto že se stydím za svoji držku a nebo že si mám pořídit pořádné auto, když moje soukromé auto používám tak max na víkendy.

Každý ať si jede jak chce...když chceš jezdit 50 já ti to neberu,klidně jezdi i 40. Přijde mě to že si jeden z těch "vychovatelů" co jedou prázdným městem 40 a kdo tě dojede tak ho brzdíš aby si mu ukázal jak se má správně jezdit. Asi radost tě potkat na silnici...

Prosím drž se tématu(dodržování rychlosti).... Tohle si můžeš řešit někde v hospodě,aspoň tam nebude tak mrtvo :-D

Odkaz ke komentáři

Ja si na nejakyho vychovatele nehraju, kdo ma potrebu me predjet, tak at jede, je zajimavy, ze te neco takovyho napadne, jak je to, podle sebe soudim tebe? Jen bych chtel takovy machry videt treba ve Svycarsku nebo jen po Vidni... od prisito roku ti budou chodit obalky i z ciziny, tak jen pozor na to, az vyjedete do statu, kde se rychlost normalne dodrzuje...

 

Edit: asi si nepochopil, co je legrace, to je mi lito...

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

proč mě to napadlo? protože denně takové lidi potkávám....co codou po středu silnice a když do předjíždíš tak mávájí rukama nahama a kdybych uměl odezírat tak se asi přiužím spousty sprostých slov

 

Do DE a CH jezdíme pro auta často...a nemyslím si že by se ta rychlost nějak extrémně dodržovala....zhruba jako u nás

 

Pentadius: když tě to auto "správně" ťukne tak tě to zabije i při 20km-je to o náhodě- bouchneš se do hlavy atd

 

já nevím ale když sem tady u pc a poslouchám(čtu) jak tu všichni jezdí 50 a jen já sem to prase na cestě....tak nechápu jak je možné že když sem na silnici tak je realita úplně jiná....50dodržuje tak 10% lidí

Odkaz ke komentáři

Rikam, ze je to to samy, jak kdyby ses zeptal na neveru... tyhle pruzkumy jsou stejne o nicem. A ze se treba v D nebo A nedodrzuje 50? Tak to jsem si za tech 8 let jeste nevsiml, vetsina lidi tam ryhlost ve meste dodrzuje. To vetsinou jen u nas si lidi mysli, ze jsou chytrejsi nez vsichni ostatni.

 

Vsemi, kdybys me znal, tak bys vedel, jak jsem na silnici ohleduplny. Motorkarum se vyhybam v kolone atd, zadny schvalnosti nedelam a to samy cekam i od ostatnich...

Odkaz ke komentáři

Jezdím podle okolností. Jezdím ohleduplně a opatrně, a snažím se předvídat.

Když vidím, děti nejedu podle značky 40, ale zpomalím. Když je rovná přehledná silnice, nikde nikdo, nedodržuji 50ku.

 

Jezdím prostě bezpečně i když nedodržuji striktně předepsanou rychlost. Nikdy jsem nedostal pokutu za překročení rychlosti.

Značky nedokáží vystihnout všechny situace. Člověk prostě musí jezdit podle okolností a přizpůsobit rychlost situaci.

 

U nás není problém z ryhlostí, ale s tím, že někteří lidé jsou agresivní, bezohlední a jezdí jak prasata. A policie by měla měřit právě a pouze na takových úsecích, kde hrozí nebezpečí.!!!

Odkaz ke komentáři
tak nechápu jak je možné že když sem na silnici tak je realita úplně jiná....50dodržuje tak 10% lidí

Mozno u vas, kedze mate antiradary, ale tuto by som povedal ze normalne jazdi 70% ludi, 20% su mali spratci co dostali vodicak a tatinkove auto, a 10% su mafiani a podobna hrubokrka zberba. Osobne mi je jedno jak jazdis, ked si myslis ze 80-90 je v meste fajn, ok mysli si. Ale za to ze ty nedodrzujes rychlost tak nenadavaj ostatnym ze ta zdrzuju, lebo ta nezdrzuju, to ty chces ist rychlejsie a porusovat predpisy.

Odkaz ke komentáři
U nás není problém z ryhlostí, ale s tím, že někteří lidé jsou agresivní, bezohlední a jezdí jak prasata. A policie by měla měřit právě a pouze na takových úsecích, kde hrozí nebezpečí.!!!

A další zásadní problém českých řidičů je nedodržování bezpečné vzdálenosti.

Jinak souhlas i rychle se dá jezdit bezpečně, když u toho člověk přemýšlí a bere v potaz veškeré okolnosti na silnici.

Mimo město a na dálnici je mi to úplně jedno jak kdo jede, a když někdo spěchá, tak ho s radostí pustím ať mě může bezpečně předjet a když jede pomalu (pokud teda nejede mimo obec 50 km/h to mě taky vadí), tak ho zas předjedu já a nebudu se rozčilovat, že jede místo 90tkou 80 Km/h ne každej tomu musí šlapat (někdy mám pocit, že si spousta řidičů plete maximální povolenou rychlost s minimální povolenou rychlostí).

Hlavní je jezdit v pohodě a bezpečně ať už rychle a nebo pomalu :lool: :) :P

Odkaz ke komentáři

ano, aj ja poznám spústu ludí čo AR používa, ale to neni kvôli tomu že si prášia 100 v meste, ale kvôli tomu, že policajt pri prekročení o 10kmph (každý sa pozabudne!) chce zaplatiť 200€ (aj také som už zažil). Nehovorím že každý tu je kultivovaný a jazdí jak má, ale rozhodne za tú dobu čo mám VP, som nikoho normálneho nevidel ísť vyše 50 po meste (ja žijem v malom mestečku, takže tá dopravná situácia nikomu rýchlejšie ísť nedovolí). Minulý víkend som šiel na chatu, a čím viac smerom na východ slovenska som išiel, tým kultivovanejších vodičov som zažil (iba idioti mali značku BA). Pustili ma keď som sa pripájal na diaľnicu, proste tolerancia, v BA budeš rád keď ťa pustia do pruhu. Ale tam sa jazdí bežne 70, takže to bude tvoje mesto potom...bude ti vyhovovať :lool:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...