Přejít na obsah

Mikrospínač a vše kolem něj


Vinca

Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...

hosani, chci si dat novy igelit do dveri, jelikoz ten stary jsem hodil do kose, pote co jsem ho rozkuchal kvuli zamku, a potrebuji poradit, jak dostanu ze dveri ty cerny plastovy cudliky, co drzi tapec, asi je to na prd tam rvat igelit prez ty cudliky, pak by to byla sama dira. jde to nejak vydelat? jak? ten samotny jezdec, co drzi tapec a jde do nej sroubek jde vydelat, ale porad tam ten samotny cudlik drzi.

Odkaz ke komentáři
hosani, chci si dat novy igelit do dveri, jelikoz ten stary jsem hodil do kose, pote co jsem ho rozkuchal kvuli zamku, a potrebuji poradit, jak dostanu ze dveri ty cerny plastovy cudliky, co drzi tapec, asi je to na prd tam rvat igelit prez ty cudliky, pak by to byla sama dira. jde to nejak vydelat? jak? ten samotny jezdec, co drzi tapec a jde do nej sroubek jde vydelat, ale porad tam ten samotny cudlik drzi.

ahoj.uprostred toho cudliku co chces vyndat je takovy cep ktery povytahnes a pak uz to pujde ven cele,staci plochy tensi sroubovak a mozna tenke kleste.a pak uz budes mit jen ciste dvere na igelit

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

zdar chlapi..

prave som kupil octaviu I combi 1.9 tdi... no mam problem s snimacom... niekedy sa rosvieti kontrolka aj interierove svetlo aj ked su zavrete dvere a niekedy zas nesvieti aj ked su otvorene.. neviem vobec ktore dvere to robia... ked zabuchnem soferove posledne tak zostane svietit... ale ked potom otvorim zadne lave a zabuchnem tak zhasne... no po chvili jazdy sa to zase rozvieti... ja som si myslel ze snimac je dole ako je na dverach ten velky kovovy kolik, ze ten spina... ale ako to tu citam, tak sa mylim... poradte, ci to moze byt aj daco ine ako ten snimac... diki moc...

Odkaz ke komentáři

dneska u nas trosku zatuhlo cca 2 stupne a opet zadni dvere za ridicem nereaguji na DO :) myslel jsem, ze to mam konecne z krku tu hnusnu zavadu a jsem porad tam kde jsem. Myslite, ze mam zkusit vymenit i motorek stahovacky? ma neco spolecnyho s centralnim zamykanim, respek. si signalem otevreno/zamceno?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj můžu mít dotaz nešly mi otevírat dvěře vyměnil jsme mikrospínač přepajel studeňák, ted už vše zamyká a odemíká jak má. Akorát i při rychlém odemčení a zamčení se mi zavírají a otevírají automaticky okénka. Nevíte kde by mohl být problém za odpovědí děkuji.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Prosim o co nejrychlejší radu. Teď cca. před pul hodinou sem vyndal zámek řidičových dveří, chci vyměnit ten mikrospínač a chtěl sem se podívat na ty studeňáky, protože mi to nejdřív klasicky blblo (nerozvicelo se osvětlení ve dveřích i interiéru, nesvítila konrolka otevřených dveří) a teď tejden zpátky už to vůbec nereagovalo na dálku, musel sem přes kufr. Ale jak sem povolil zámek z dveří a jebal s tim tak zámek cvakal, rozvicela se kontrolka otevřených dveří na palubce blikli blinkry a tak. Tak se ptám: to asi studeňáky nebudou, to bude jenom ten mikrospínač nebo jinde blbej kontakt co? Já totiž nechci zbytečně sundávat centrál z těla zámku pač se bojim aby na mě nevyskákaly pružinky a jiný věci. A kdybych tom musel shodit, jak je přidělanej, vyděl sem dole torx 20, na vršku je to zacvaklý po stranách ve dvou takovejch uchách a pak právě nevim jesli to drží ještě ten malej torx 8 nebo něco jinýho.Dík moc

Odkaz ke komentáři

já to koupil celý nový za 600,- ze škoda-dily. Sedí to bez problému a mám klid a jak na potvoru,když jsem rozebral dveře a vyšrouboval začal si fungovat,ale už mu nevěřím,takže šel ven. Kdyby jsi to nenavratně rozbil a jsi z JČ ten starej ti dám když si přijedeš,sice funguje jak chce,ale pro krizovku stačí.....

Odkaz ke komentáři

Předem ti díky za odezvu. Nevim jestli mám takovýhle štěstí nebo životní osud jenom já, ale nemůžu mít prostě z ničeho radost. Skoro každej tady píše jak je v pohodě vyměnil mikrospínač ale já bych se z toho posral. Vyndat zámek, kliku, tapec a celej mechanismus zámku no problem, napoprvý a do půl hoďky, tady ale moje anabáze s centrálem končí. Protože prostě nechci nic urvat tak sem za to silou nebral, to plastový bago s motorkem a tišťákem sem prostě od toho mechanismu neoddělal a tudíš nerozdělal, a mikrospínač, s vědomim že ten spodek potřebuju OK (a vyměnit jen vršek), už vůbec ne, na těch zkur....jch kolíčkách je to narvaný jak prase a stáhnul bych to dolů jedině za cenu totální destrukce celýho spínače. Myslim že sem docela manuálně zručnej a už sem toho na autech udělal dost, ale tohle mě teda pěkně nasralo. Kdybych měl rezervní a nebál se zabrat, třeba by to šlo, ale tahle ani lejno. To vám šlo všem tak blbě stahovat ten mikrák, já za to pak už fakt rval a ani se nehnul. A kdyby se nějaká dobrá duše našla, poradí mi jak rozhodit mechanismu zámku s tou částí kde je servomotor s elektronikou? Až vychladnu, zkusil bych to třeba znovu.

A jinak nechci vžádnym případě nikoho odrazovat, třeba vám to půjde líp.

Odkaz ke komentáři

No já sem z toho hin. Je vůbec možný že to dělají studeňáky nebo mikrospínač? Mě to uplně přestalo reagovat na dálkový ovládání, dioda v klíčku při zmáčknutí blikne a nic, jak otevření tak i zamčení. Když chci otevřít klíčem v zámku tak otevřu jen řidičovi dveře a to námahou (ostatní nereagujou, jako kdyby tam vůbec nešel proud) a nevypne se alarm (bliká pořát i kontrolka ve dveřích) a tudíž jak otevřu dveře začne řvát do doby než strčim klíč do zapalování. Když to zamykám a odemykám přes kufr tak sice fungujou všechny zámky ale ten alarm se nedeaktivuje taky a zas to při otevření dveří řve. Když to ale zamknu přes ten kufr tak se mi žádný dveře sami neodemknou, jak tady často píšete když je špatnej mikrospínač (neodemykali se ani když to dálkou šlo). Zas si ale nemyslim že je zrada jinde protože když jsem s tim zámkem při vyndavání hejbal tak to něco dělalo (i když zrovna nemělo).Každá rada dobrá

Odkaz ke komentáři

Na vyndání předního zamykání musíš vyndat vložku zámku, nějaký ty šroubky, pozor při povolování toho co drží vložku, povolovat jen do prvního cvaknutí a raději zpět o kousek dotahnout, ať ti nevypadne ten zajištovací plíšek. Z kliky vycvaknout lanko. Povolit stahovačku a zámek vytáhnout jak ježka z klece. Mikrospínač u novějších drži na zatavených caflíkách, musíš je odříznout nožem, jinak to nejde, vyměnit vršek mikrospínače a potom ho tam na nějaký lepidlo dát zpět a ty zbytky caflíků roztavit. Nevím co dál poradit, taky jsem na to musel postupně přijít sám.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

chlapi... teraz rozmyslajte a pomozte... kontrolka otvorenych dveri svieti hociako.. kedy sa jej zachce... su to soferove dvere.... zvarem auto... kontrolka svieti ako keby boli otvorene... zamknem dialkovym... a vsetko pekne zamkne.. aj safelock... dalej... kluc mi nepasuje do zamku soferovych dveri.... je mozne ze bol meneny zamok a dako zle zapojeny?? alebo studenak alebo mikrospinac??? diki moc...

Odkaz ke komentáři

chlapi, tak me ten z ku*venej zamek dobehl. Dva roky jsem s nim jezdil, semtam sli ty dvere otevrit, kdyz jsem si pohral s DO. KOnecne jsem sehnal novy zamek a ja za boha nemuzu ty dvere otevrit, ten zamek to drzi - jak mam ted otevrit zadni dvere za ridicem? Mel nekdo stejny problem? skousel jsem i lehce pobouchat po dverich, zda-li tam neni studenak, ale proste zamek nevrci, ted uz vim, ze je 100% spatny zamek a musi vymenit, ale jak mam ty dvere otevrit, abych se tam dostal? poradi nekdo?

Odkaz ke komentáři

pratele a kamaradi, tak se mi ty dvere podarilo otevrit a pisu sve poznatky. Z prvu jsem se pokousel ten zamek ozivit ze svorkovnice u sloupku B - bylo to marne, protoze tama vedou jen draty, ktere prenasi umpulz do RJ dveri, takze kdo ma elektricke stahovani oken, tak prez konektor sloupku B nema cenu hledat draty, ktere by "ozivl" ten zamek klasickymi 12V. Jde to pouze tem, kteri nemaji elektricke stahovani oken, ale maji stahovani na kliku viz. elektro schemata. Proto jsem musel sundat cely B sloupek, abych se k te svorkovnici dostal. Musi se sundat spodni plast na prahu od ridice az po konec zadnich dveri. Nevim, jest-li bylo potreba, ale sundal jsem i ten plast "nad blatnikem" a i ten vzadu, jak je zadni reprak. Aby se povolil tapec, tak se musi sundat tesnici guma kolem tech dveri, pak jdou krasne povolit samorezky, ktery drzi tapec. Samozrejme sejmout reprak na tapecu a vyndat srouby v madle, pak to jde krasne sundat a mame zamek pred sebou. Muj zamek byl totalne sekly, neslo to povolit, zkratka jsem na nej vzal majzl a kuchal co to slo, jeste je dobre, aby nekdo z venci tahal za vnejsi kliku a druhy vevnitrku majzlem nebo pajsrem kuchal ten zamek. Dvere se otevrely a byl konec akce. Pak to jen poskladat dohromady, nahodit novy zamek a je to. :D jeste bych doplnil, ze pokud hledate zavadu, neni na skodu si sehnat treba druhy zamek nebo kabelaz, protoze to usnadni hledani zavady pri blbnuti centralu nebo dveri. Az bude cas, tak zkusim jeste ten stary zamek rozdelat a podivat se, proc nereagoval, na 99% si myslim, ze neni kontakt mezi motorkem a dratem co vede do svorkovnice na zamku ( muze byt kontakt vyhorely, nebo jeste spatny uhliky v motorku).

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

no chlapy... dalsia zaujimavost... svietila mi stale kontrolka otvorenych dveri a na vagu to davalo " nezmyselny signal zo soferovich dveri", interierove svetlo svieti furt a svetlo vo dverach nesvietilo.... rozobral, pajkovackou "roztopil" uchytenie mikrospinaca, rozobral mikrospinac a ten bol vnutri rozpadnuty, takze nestacilo vymenit vrch... presvietil som multimetrom kontakty.. cerveny bol na strunke, modry na spodnom kontakte.. odstikol som to, napajkoval na kupeny mikrospinac a jednoducho som ho sekundovym lepidlom prilepil na miesto... poskladal... svetlo vo dverach zacalo svietit, auto ma uz nezamyka, ale kontrolka furt svieti aj s interierovym svetlom... su mikrospinace aj v zadnych dverach?? ako sa k nim dostat? spolujazdcove dvere su OK, tam svieti svetlo vo dverach vtedy ked ma, kufor je v poriadku lebo aj tam svetlo svieti vtedy ked ma, takze predpokladam, ze uz to bude v zadnych dverach.. takze este som s tym neskoncil.. ale aspon sa uz nevymknem... stavalo sa mi totiz, ze ked som otvoril auto dialkou... sadol dnu, tak pokazeny mikrospinac v soferovych dverach nedal signal, ze dvere boli otvorene ked som nastupoval a pokial som nestartoval hned, tak auto ma zamklo dnuka :P no bohuzial raz sa stalo, ze som otvoril vopchal kluce do spinacky vystupil a auto sa zamklo :) vtedy som mal len jeden kluc... horko tazko sa nam to podarilo vybrat a hned sme vymenili vsetky zamky... to len tak odveci... takze som zvedavy na vase nazory.. este ma napadlo ci nahodou netreba vymazat chyby cez vag a potom to prestane??? diki za odpovede.. a sorry ze som sa tak rozpisal :)

Odkaz ke komentáři

no chlapy... tak som prisiel na to ako zistit, ktore dvere robia bordel... princip je ten, ze po odomknuti dialkovym sa po urcitom case necinnosti zamkne auto naspet... staci vsak otvorit hociktore dvere a auto uz zostane odomknute... takze zamknem, odomknem, otvorim jedne dvere, chvilu pockam, ak zamkne mam problem, ak nie, tak pokracujem dalsimi dverami... takze dneska idem robit dalsie dvere, uz mam z toho pomaly dost :) este ma caka vymena turba

 

 

EDIT: dneska spravene aj zadne dvere... vsetko svieti ako ma... super pocit..

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak mi taky začal zlobit safe :lool: Tady sem vyčet, že když se vevnitř zamknu tlačítkem na dveřích, tak ty dveře ve kterých to zlobí se nezamknou, mě to chodí :palec: Akorát když zamykám dálkou tak musím občas několikrát než se to zamkne do safe. Tipuju to na zadní levý zámek podle zvuku že to v něm cvakne občas jen jednou. Ale divný je že osvětlení i maxik mi zobrazuje otevření dveří. Takže bych řek že mikrospínač je OK. Mám ten zámek měnit, nebo se podívat na něco jiného?

Odkaz ke komentáři

Tak dneska sem to zkoušel několikrát, otevíral/zavíral dveře, několikrát odemykal a zamykal a všechno chodí...Tak nevim.

 

Tak dnes ráno to pro změnu zas nešlo. Vždy když se ochladí, tak to zlobí. Asi nějakej studeňák, tak jako tak, objednávám zámek. Pak dám vědět jestli výměna pomohla.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...