Přejít na obsah

Lehká vůle v řízení


nohic

Doporučené příspěvky

Mám asi zase menší problém..

 

Před pár měsíci jsem byl na geometrii, která proběhla OK, ale po týdnu až dvěma mi přišlo, že zase tak OK to asi nebude :D

Měl jsem sedřený unašeč levého předního kola. Proběhla výměna, ale zdá se mi, že ta geo není prostě OK. Mám od léta nové tyčky řízení včetně čepů (TRW) a když hnu s volantem z nuly lehce doprava nebo doleva, tak citím vůli. Podvozek auto při jízdě nikam nestahuje, ale ta lehká vůle tam je. Co s tím? Jít ještě jednou na geo podvozku po výměně toho unašeče? Možná by to šlu uhrát na reklamaci, což? :D

Odkaz ke komentáři

Ne, neklepe nic, homokinetaky se zdaji bych v pohode prave... nevim teda, mam objednany novy silentbloky z toho audi tt, jak to tady lidi chvali, tak uvidime co bude... jeste uvidim, jak se to bude chovat na zimakach, jestli nemam jenom rozvazeny gumy nebo neco nebo spatne sjety, kdyz jsem mel rozhazeny lozisko a guma se spatne sjela.

 

Uvidime, jak to prezuju, coz bude asi uz brzo, nemuzu to vydrzet a musim ten problem vyresit :-D

Odkaz ke komentáři

Mám stejný problém jako ty a to mírná vůle na volantu,když jedu tak mírně otočím doleva nebo do prava cca 1cm a auto jede bez problému nachal jsem i geomku ta proběhla OK,ale problem je furt tak fakt nevím dle mě to bude vychrchlané řízení a je třeba asi nové,ale ta palba no!!! :palec:

Odkaz ke komentáři

Njn, taky mi to pripada, ze bude treba chyba v rizeni, ale uvidim, na jare bych mel delat novy tlumice, tak pri jednom vymenim i silentbloky a uvidime. Preci jenom na puvodni material je najeto 170 tis. km. Jediny, co se menilo byly dorazy stabilizatoru :-)

 

Kolik mate najeto vy?

Odkaz ke komentáři

Ahoj co takhle volantovej sloupek nemusí to být vůbec dole u kol ale ve sloupku dost častá závada když už to něco má naběháno.....poznáž to tak že změn polohu volantu tyč zasunout k palubce.....v teleskopu by to mohlo být klasicky vymleté.........a potom samozřejmě kontrola nápravy vše umím zařídit kvalitně a spolehlivě...........MRS.

Odkaz ke komentáři

jj asi na 99% podle toho co řikáš to bude tím pokud dole je vše ok.....kdyžtak umím sehnat opravdu funglovku nebo zánovní kompletní sloupek oba díly a maximálně mohu poslat pokud máš prahu z ruky kdyžtak SZ !!! :-)))toto je jak jsem psal když to má už více najeto a tím pádem klasika.......MRS.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

na vůli volantu nevím, ale tohle ti musí třískat jak sviň - měl jsem něco podobného, utáhni to a uvidíš ! Každopádně tohle je stabilizátor a jeho kost, tohle na vůli v řízení vliv zřejmě opravdu nemá, max. klepání a bouchání..

 

P.S:: jinak já měl vůli ve volantu, když jsem měl vymlácené uložení axiálního táhla/řídící tyče/ spojovačky....

Odkaz ke komentáři
na vůli volantu nevím, ale tohle ti musí třískat jak sviň - měl jsem něco podobného, utáhni to a uvidíš ! Každopádně tohle je stabilizátor a jeho kost, tohle na vůli v řízení vliv zřejmě opravdu nemá, max. klepání a bouchání..

 

P.S:: jinak já měl vůli ve volantu, když jsem měl vymlácené uložení axiálního táhla/řídící tyče/ spojovačky....

 

Co to stálo ta oprava toho řízení?sehnal sis to sám?dělal sis to sám ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Dnes provedena výměna kosti stabilizátoru řízení a ejhle vše je OK.Řízení je stabilní vůle min.při bržděni volant neškube.Koupil jsem v Fe provedení za 140kč(kus) Pvc byl za 300.Plast je dražší hmm asi tím,že nerezaví !!.původně jsem chtěl vytáhnout pryžové vložky a hodit na plast,ale po 5 min. jsem se na to vyprd ;) :D

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 4 roky později...

Dobrý den.Koupil jsem octavia combi 1.9 66kw. Auto vypadá hodně dobře,minimální koroze,ale když stojím na místě a krátce zacukám volantem doleva a doprava,tak je tam takové ťuknutí. Koukal jsem jestli se to projeví na kolech,ale zdá se mi,že reagují ihned.Klepe to i za jízdy na nerovnostech,přes výmol a td...

 

Prosím o zkušenosti,rady co s tím.Děkuji

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...