Přejít na obsah

Lambda regulace - překročení horní/spodní meze regulace (VAG chyba 0537)


Doporučené příspěvky

Zdravím Vás,

 

Dnes sme skúšali u kamoša VAG, a len zo srandy som si tam pichol aj môj tátoš (74kw, r.v.99). Vyhodil mi chybu:

 

537 - Lambda regulace - překročení horní/spodní meze regulace

Vychádzam z tohto zoznamu VAG chyb

 

No, a otázka je či môže táto chyba ovplyvňovať spotrebu. Predvčerom som naštartoval auto, po prejdení cca 3 kilometrov som mal priemernú spotrebu 15 litrov !!. Vačšinou jazdim dlhšie trasy 100km denne, krátke trasy ani nie. ( Pri rozbiehaní na 2jke nie je problém zahliadnuť aktualnu spotrebu 46,5 Litra !!! ) Teda podla palubneho počítača. Spotreba mi po prepočítaní (manualne nie cez palubny) vychádza na 7,3 litrov. Pred tym som robil spotrebu na 6,5. Spotrebu okolo 15l ukazuje aj keď auto naštartujem.

 

Výkon sa mi zdá že sa nezmenil, Maximalku som vytočil v rámci moznosti na 170km/h. Otáčky motora nekolísajú. Škrtiaca klapka bola čistená pred cca rokom. Len ma vytáča tá priemerná spotreba. Tak teda vymeniť tú lambdu alebo nie ?

 

Vďaka za odpovede

Odkaz ke komentáři

- tak pokud máš možnost VAG tak tu lambdu ještě zkontrolujte dle DP, udělej si readiness kód, zkontroluj hodnoty regulace, stárnutí lambdy, atd

- napiš jestli byla překročena "+" regulace, tj. že lambda reguluje o víc než 25% paliva navíc, než má v mapách ŘJ, mohlo by to znamenat špatnou váhu nebo přisávání falešného vzduchu

nebo "-" regulace to by znamenalo že lambda ubírá paliva oproti mapám, což může znamenat špatné vstříky

- v obou případech může být i lambda špatná, chce to trošku polaborovat ať neměníš zbytečně

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravíčko, jak jsi vyřešil tento problém a kde byla chyba?

 

Já mam tento problém na své O1 74kw rv.97 a nemůžu ani jezdit.

Chcípá (dusí se sem tam) a píše mi palubní počítač hodnoty jako tobě. Za jízdy cuká, škube! Nepomohla výměna klapky, váhy ani regulátoru tlaku paliva. Stále to píše na diagnostice "00537 - Lambda regulace - překročení spodní meze regulace / sporadicky a nyní staticky".

Lambda je nová a originální.

 

Nějaké rady prosím? V servisech si neví rady jak tuto závadu řešít, neví kde hledat :) (je tam LPG systém, ale i po jeho vyřazení závada trvá)

 

Doplnění:

Auto po prošlápnutí dělá kaluž (dalo by se říci že nespálené palivo) a doslova černá barva. Ve chvíli kdy se začne dusit, tak před chcípnutím si "prdne" černý dým od výfuku :D

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zkus to pořešit podle DP obrázku v příloze.

Utíká ti do spalování moc benzínu nebo plynu, lambda se to snaží snižovat až přesáhla tu nejnižsí mez.

Je potřeba se ujistit i v tom, že po vypnutí plynu ti do spalování opravdu nic neuniká (s plynem ale nemám velké zkušenosti).

post-5937-1298529332_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

Zdravím kolegové

tak mi to také hlásilo chybu 00537 (18-24)ale po vymazán a ujetí cca 100km mi to opět hlásí chybu 00537(18 ne už 24 ale 00).Po vymazání závad je cítit z výfuku takový sirový zápach(nevím jak to popsat).Může někdo poradit co znamenají hlášky v závorce?Nerad bych zbytečně měnil půl motoru.

post-3133-1305716008_thumb.png

Upraveno uživatelem Roman1173
Odkaz ke komentáři

Koukal jsem,je to o pár příspěvků víš.Mně jde o ty hodnoty v závorce,že nejsou stejný,jestli se podle nich nedá poznat kde je chyba.Budu měnit svíčky takže musím rozebrat půl motoru tak při té příležitosti chci všechno zkontrolovat,včetně vstřiků a nerad bych měnil zbytečně věci který by se mi nezdáli.

Odkaz ke komentáři

Tak co znamenají hodnoty jsem nezjistil,ale zjistil jsem že v autě byl ještě původní benzínový filtr a totálně zabetonovanej(se divím že přes něj šel nějakej benzín) po výměně vše ok.Jen než jsem vymazal chybové kody tak tam pro změnu bylo 00537 18-10

Upraveno uživatelem Roman1173
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...