Přejít na obsah

Chladič oleje netěsní,uniká olej


Doporučené příspěvky

potřál bych radu. Můj otec má taky oct 1.9 Tdi 81kw rok 99 a dost silně mu uniká olej chladičem oleje. Teče to ale jako mezi chladičem a tím filtrem.Chtěl bych se zeptat, jestli to měl někdo sundaný a jestli tam je nějaké těsnění co by šlo vyměnit? Pač ten chladič stojí 4tis a to je dost. Jak se případně sundává a nebo jestli to mám zkusit nějak přitahnout.Díky moc

Odkaz ke komentáři

Nechápu teda mezi jakým filtrem...ale pokud to teče chladičem, tak bych to co nejdříve vyměnil za nový nebo z vrakoviště. Problém tam je v tom, že jak tam sedí na takovým plastu, tak se o něho časem odře a vytvoří se trhlina. Hlavně dostává na prdel turbo, jelikož v okruhu je netěsnost a turbo musí dorovnávat tlak. Stojí něco přes tři original a pak se dají sehant nějaké repliky levněji pod dva.

Odkaz ke komentáři
jestli myslíš ten výměník co je pod olejovým filtrem tak ten jsem dneska dotahoval. Náhodou jsem zjistil,že prosakuje a když jsem na něj šáhl,tak se volně hýbal. Dotáhl jsem ho ze spodu ,myslím 24(27) klíčem, a doufám,že to bude dobrý.

 

No i ve Škodovce to maji nazvaný jako chladič oleje.Přesně to myslím...Já jsem schnáněl podle Etky novou gumičku a když jsem to šel vyměnit, tak jsem to měl taky povolený,ale tak už jsem to vyměnil a je to už dobrý.. :smich:

Odkaz ke komentáři
neviem ci vsetci myslime pod pojmom CHLADIC to iste.... lebo nieco take ako je na foto som na 81kW nenasiel, mozno zle hladam :palec: alebo myslite tu konzolu co je pod olejovym filtrom????? co tam idu tie dve hadice??? ja som myslel ze to su hadice s vodou, ktore maju ten olej v zime ohrievat aby bol redsi :(

 

Je to toto :P

Všude to mají nazvané jako olejový chladič..

post-4356-1294936631_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

je na tom "chladici oleja" nejake tesnenie? lebo mi to niekadial slzí, uz som ho skusal aj dotahovat ale vydrzalo to mesiac potom zas povolilo... zajtra ho chcem zhodit dole, je potrebne vypustit olej alebo staci iba odpojit hadice? nerad by som mal olej (vodu?) v usmeve :) este som sa na to blizsie nepozeral, tak neviem...

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
je na tom "chladici oleja" nejake tesnenie? lebo mi to niekadial slzí, uz som ho skusal aj dotahovat ale vydrzalo to mesiac potom zas povolilo... zajtra ho chcem zhodit dole, je potrebne vypustit olej alebo staci iba odpojit hadice? nerad by som mal olej (vodu?) v usmeve :lol: este som sa na to blizsie nepozeral, tak neviem...

 

 

Už to není asi aktuální, ale třeba pro někoho jiného bude :)

Olej potřeba vypustit není a je tam těsnící guma, kterou jsem vyměnil a mám klid :D

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

já to dělal u sebe nedávno -přizvednout auto odspoda povolit matku klíč 32 gola dáš nádobu vytočíš víko nacháš vytýct olej popotáhneš tu kostku ze zhora vytáhneš těsnění a ted záleží co tam máš jestli jen okroužek nebo to co já takovej kus umělý hmoty s těsněním dohromady ten vytáhneš vše odmastíš dáš z vrchu nový těsnění pak dáš nový těsnění toho víka sesadíš a sešroubuješ a s citem utáhneš pak už jen pustit auto dolů a dolejt kapku oleje :palec:

filtrt.jpg

15181_02022012268_1.jpg

15181_02022012267_1.jpg

15181_02022012266_1.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Taky se přidávám s dotazem :-) cca po třech měsících mi auto hlásí málo oleje tak jen dolívám a dolívám :wallbash: . Byl jsem na diagnostice a nic nenašla. Přesně 18.1. jsem měnil komplet olej filtry a dnes mi to zase bliklo že mu chybí. Může to být ten samej problém nebo i něco jiného snad né většího teda? :huh:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Super popis opravy od Pavla, díky za něj. V servisu mi mechanik řekl, že musím sundat řemen a kompresor od klimy abych se k chladiči vůbec dostal. Co nevidět se na to podívám, při mínus 25 mi olej vytekl pod auto..

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Obě těsnění jsem vyměnil,stály asi 180 Kč, chladič už neteče. S jejich výměnou nebyl problém i když jsem to dělal poprvé, jen bylo trochu "marasu" z oleje, který byl v chladiči. Vzhledem ke stavu původních těsnění doporučuji preventivní výměnu už v době, kdy má auto 1o let nebo najeto přes 200tis.km. Předejde se nepříjemnostem v zimě, kdy se většinou tento problém projeví.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...

Ahojte, po dlouhé době oživení tématu. Prosím vás, mám taky problém s prosakujícím olejem kolem těsnění chladiče oleje. Mám koupená těsnění podle ETKY (AHF 81kW), ale nevím, jak se dostat k tomu šroubu dole. Zavazí tam hadice klimakompresoru. Je na to nějaký fígl nebo na hulvata jste mezi ty hadice narvali golu 32? Díky za info

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...