Přejít na obsah

Motor nemá výkon


Doporučené příspěvky

Zdravím vás kolegáčci :palec: ! Vím, že podobné problémy se tady řešili, ale přeci jenom bych se chtěl zeptat jestli se nenajde někdo s podobným problémem. Koupil jsem v březnu 2010 octu combi tour trumf 1,9 tdi pd/74 kW. Auto bylo v pohodě. Hroznej traktor, ale jinak pohoda i se spotřebou. Po nějakým zajetí jsem v létě jezdil běžně pod 5 litrů, když to byla dálnice tak to bylo do 6 litrů. Výkon taky pohoda. Zkrátka jsem si na tem motor zvykl a protože jezdím stále podobný trasy tak vím jak se to auto kde chová. Po nějakých 28 tis. km jsem si poprvé všiml, že něco není v pořádku. Nástup točivého momentu v nižších otáčkách (cca 1500) byl hrozně pomalej. Jako by mě někdo držel na gumovým laně za tažný. Myslel jsem si, že jsem někde nabral horší naftu. Ale ono se to stále zhoršovalo až se několikrát stalo, že výkon spadl úplně - jelo to jak stará 105 možná hůř. Tam kde jsem dřív jezdil běžně za 4 a zrychlovalo to tak jsem musel podřadit na 2 abych vůbec ten kopec vyjel. Když zastavím a chcípnu motor a nastartuju tak se to zlepší, ale stejně ten motor nemá výkon jako dřív. K tomu aby vůbec něco dělal musí točit víc jak 2000. Ty výpadky se dějí nepravidelně v mrazu i v teplotách nad nulou.... Už jsem s tím najezdil víc jak 5 tis. km ve škoda servisu jsem byl už třikrát a nikdy nic. Na diagnostice jim to nic nehlásí, vše přeměřeno a motor vykazuje 100% hodnoty. Psal jsem i dotaz přímo do škodovky, tam mně odpověděli ať to dál řeším s příslušným servisem a kdyby se na nic nepřišlo, že to budou řešit oni. Teď mám najeto 33 500 a už mě to pěkně točí, protože jsem měl úplně jiný auto dřív. Máte někdo podobnou zkušenost s takhle novým autem? Nebo jsem fakt jedinej smolař? Díky za jakoukoli návodnou odpověď, která by mohla vést k vyřešení problému.

Odkaz ke komentáři

Tak a je to. Byl jsem v servisu a že jako se nemaj čeho chytit jedině, že bych přijel právě když se to stane, spadne výkon, nevypnul bych motor a zkusili bychom to dát na diagnostiku. No a naštěstí cestou domu se to stalo, tak jsem to hned otočil a fofrem (teda ono to nejelo, takže spíš přískokem) do servisu, nechat nastartovaný a šup na diagnostiku a najednou tam na nás vybafla závada: Regulace plnícího tlaku, regulační mez nedosazena, statický. Nechápu jak je možné, že to nikdy před tím nebylo v paměti. Ale aspoň se teď mají čeho chytit. A stejně mně je to divný u tak novýho auta.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Ahoj, prave se mi stalo to same i s tou samou chybou. V servisu pak bylo zjisteno, ze mam spatne podtlakove hadicky, ktere bylo potreba vymenit a vse zase funguje tak jak ma - tak treba nekomu tato informace jeste pomuze. Jinak co se tykalo ztraty vykonu, mel jsem problem se zanesenym turbem. Pomohlo nakonec jeho vycisteni a oprava ve skodovackym servise vysla na cca 5500 Kc. Predtim mi cistili jeste vahu vzduchu, ale tou to nebylo. Pry se po case turbo zanasi a regulacni lopatky v nem se pri urcitych otackach zasekavaji. V mem pripade to bylo okolo 2800-3000 otacek. Po vypnuti a znovu nastartovani auta zase bezelo vsechno v poradku..

Mejte se! :)

Odkaz ke komentáři

Já jsem doteď s novým turbem jezdil bez problémů. Teď mám nalítáno 120 000 km a teď se mi několikrát v mrazivých dnech stalo, že se studeným motorem to auto vůbec nechtělo jet. Zase výkon v nízkých otáčkách úplně nijaký - a vytáčet studený motor? to nedělám! Jako kdyby turbo dávalo málo tlaku.....ale po ujetí pár kilometrů a drobném zahřátí motoru už to jede normálně a zase od nějakých 1300 otáček je cítit jak to zabírá a roste točivý moment. Nevíte čím by to mohlo být. Zatuhlé lopatky turba se mi nezdají - protože jezdím pravidelně, hlavně dlouhé trasy a pravidelně každý týden proženu motor přs 4000 otáček aby se pořádně regulace procvičila. Napadla mě ještě váha vzduchu, jestli by nemohla něco takového způsobovat a nebo nějaké čidlo. Ale vůbec netuším. Zatím jsem s tím nikde nebyl, protože to začlo dělat nedávno a není to nic hroznýho, protože po nějakých 5 - 10 km to začne jet normálně. A dělá to jenom v mrazu! Zná toto někdo??? Díky.

Odkaz ke komentáři

Já jsem doteď s novým turbem jezdil bez problémů. Teď mám nalítáno 120 000 km a teď se mi několikrát v mrazivých dnech stalo, že se studeným motorem to auto vůbec nechtělo jet. Zase výkon v nízkých otáčkách úplně nijaký - a vytáčet studený motor? to nedělám! Jako kdyby turbo dávalo málo tlaku.....ale po ujetí pár kilometrů a drobném zahřátí motoru už to jede normálně a zase od nějakých 1300 otáček je cítit jak to zabírá a roste točivý moment. Nevíte čím by to mohlo být. Zatuhlé lopatky turba se mi nezdají - protože jezdím pravidelně, hlavně dlouhé trasy a pravidelně každý týden proženu motor přs 4000 otáček aby se pořádně regulace procvičila. Napadla mě ještě váha vzduchu, jestli by nemohla něco takového způsobovat a nebo nějaké čidlo. Ale vůbec netuším. Zatím jsem s tím nikde nebyl, protože to začlo dělat nedávno a není to nic hroznýho, protože po nějakých 5 - 10 km to začne jet normálně. A dělá to jenom v mrazu! Zná toto někdo??? Díky.

 

No neco podobneho mi to delalo onehdy taky a bylo zjisteno, ze mam napraskle podtlakove hadicky v sani vzduchu - zkus se kouknout, jestli je nemas take zterele.. Mej se :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Potrebuji pomoct. 1.9 TDI 74 PD 4x4 turbo VB, 165 koni.

Mam asi spatny cidlo teploty a termostat. Pri jizde po dalnici se rozsvitila kontrolka hladiny kapaliny a teplota sla na max 95. Praskla hadicka od prepadu a vyletela voda, po doliti vody kde zbytek v motoru varil vse v normalu. Problem nastal s vykonem motoru kdy v otackach pod turbem auto vubec nejede. Jakmile zacne tlacit turbo nad 1800ot auto jede normalne. Priklad na rovine auto nezrychluje na ctyrku od 1200 do 1600 ot. Nejhorsi odbocovani do kopce kdy clovek podradi na 2 a autu se vubec nechce rozjizdet.

Bude problem v upecenem motoru nebo je zavada jeste jinde?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zdravím, pročetl jsem tu toto téma a jen si to chci tak trochu potvrdit. Mám 1.9tdi PD 74kw  a nejto poctivých 104K km. Stane se mi jednou za čtvrt roku, že najednou motor přestane táhnout. Bylo mi jasný, že přestalo plnit turbo. Po opětovném nastartování motor táhnul jak měl. Když jsem měl auto zvednutý při výměně oleje tak jsem si všiml menšího uchcávání na sponě hadice od turba (hned ta první hadice u turba). Je to ten okruh, který vede do mezichladiče. Ulej mi to nepapá, kontroluju často. Onu příčinu bych viděl na vadném těsnění oné hadice nebo regulační čidlo. Nevíte, jestli se dá pořidit samotný těsnění nebo musí být celá nová hadice? Je mi ale zase zvláštní, že to udělá jednou za uherskej  rok.

Odkaz ke komentáři

Bohatě stačí "protáhnout" motor v táhlém kopci (klidně jen na půl minuty) a nechat tam čtyřku až do nějakých 3,5 tisíce otáček. Pořádně tomu dávají za uši jednou za dva roky při měření na STK, posledně to tam podle protokolu vytáhli až na 5.020 otáček (přitom před úpravou SW bylo max. někde kolem 4.820 - 4.830 ot.). 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...