Přejít na obsah

2.0 + LPG


Doporučené příspěvky

Jen pro představu... Takto vypadá olej po cca 12 000 km v motoru co má nalítáno cca 250 tisíc :lool: :lool: :lool: . Budu ho měnit, ale je mi to docela líto... Výměnu od výměny je ten olej čistší... (když vemu v úvahu jak vypadal olej co jsem měl u předchozího auta - diesel - po pěti stech kilometrech od výměny, no nebe a dudy).

post-5912-0-40792900-1344583400_thumb.png

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ahoj,

sice mám jinou motorizaci 1.8T ale taky bych přispěl názorem. ...na plyn jsou nejlepší jednobodové svíčky. Plyn se hůř zapaluje a potřebuje silnou jiskru. Při přestavbě říkal .. to co doporučuje výrobce alehlavně jednobodové.

Jinak k rezervě v kufru .. pro octavii I je možné nahradit rezervu za sadu na opravu kol, takže rezervu ani nemusíte vozit stačí ta sada. I když škodovka to podmiňuje zakoupením originální sady na opravu kol od nich. http://www.skodaoctavia.cz/skoda-octavia/nahrazeni-rezervniho-kola-sadou-pro-opravu-pneumatik

 

LPG nevytváří usazeniny tak jako benzín ale olej se musí měnit i když vypadá dobře :) http://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske-myty--Mytus-devaty---Kdy-a-proc-vymenit-motorovy-olej

Odkaz ke komentáři

Taky jsem dal kvalitní olej (OMV 5W-40 BIXOL PREMIUM) který začal čistit motor, protože původní majitel tam dával longlife. Načež mi to hned začalo žrát olej :) ... auto zakouří bíle vždy když jede zkopce a brzdí motorem a pod kopcem se přidá plyn. Vypadá to že přestalo těsnit gufero na sacím ventilu a jak se motor nakloní trochu dopředu tak to tam někudy teče .. takže nechám motor ať se vyčistí sám od bordelu (zkrátím intervaly výměny) a buď si to samo sedne nebo se přetěsní ventily ..

Odkaz ke komentáři

Olej dávám Shell HX6 10w40 - prostě to co říká výrobce a raděj neexperimentuji a spokojenost...

 

Jen jsem si teď vyčistil svíčky (najeto na nich 15 tis - NGK origo - tříbod), který byly teda vypálený do běla krásně, ale měli na sobě vrstvu (jakoby vodní kámen), asi následek provozu na LPG a přimazávání FL. Nicméně ani po vyčištění se starty výrazně nezlepšily, tak si myslím, že obdobně mohou být zasviněný i vstřikovače (taky následkem toho, že 90% proběhu vlastně nepracují páč jedu na LPG), takže asi půjdou na vyčištění. Startovat na dvakrát jako u stodvacítky se mi už nechce. (špatný start jen u studeného motoru.)

Teď už sice chytne na poprvé ale chvilku 2-3 vteřiny mu trvá než si vyrovná volnoběh a já se mohu rozjet. (po malém přidáni plynu na volnoběh)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 5 měsíců později...
Guest Mirek1985

ahoj,

 

mám takový problém :wallbash: , auto mi někdy nastartuje (když je studené) až na podruhé, a většinou po startu má tendenci se dusit, a když sešlápnu plynový pedál tak je to ještě horší. A prvních cca 100 metrů se s tím nedá skoro jet...

 

po přepnutí na LPG vše ok...

 

nemůže tam někde propouštět přes vstřikovací lišty plyn?

 

nebo nevíte čim by to mohlo být?

 

děkuji za rady :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

ahoj,

 

mám takový problém :wallbash: , auto mi někdy nastartuje (když je studené) až na podruhé, a většinou po startu má tendenci se dusit, a když sešlápnu plynový pedál tak je to ještě horší. A prvních cca 100 metrů se s tím nedá skoro jet...

 

po přepnutí na LPG vše ok...

 

nemůže tam někde propouštět přes vstřikovací lišty plyn?

 

nebo nevíte čim by to mohlo být?

 

děkuji za rady :rolleyes:

 

Jednoznačně vstřikovače. Měl jsem to podobné (i když ne v této fázi). Po startu mi to taky lehce cukalo(v režimu benzín za studena)... Nechal jsem ultrazvukem vyčistit vstřikovače a je klid. Ono ježdění na LPG jim dává zabrat. Na LPG jsem najel 45 tisíc tak snad teď budu mít na dalších x desítek tisíc klid. (ten ultrazvuk stál se vším cca 2300,-)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Asi tak... mám 2.0 AQY 85kw. Přestavba před cca 3mi měsící a najeto už cca 6500. motor má nalítaný 214 000km. r.v. 2000.

 

Mám 4. generaci systému LPG od elpigas + jsem si nechal pro klid duše namontovat přimázávání ventilů (i když se tvrdí, že škodovky to nepotřebují). A zatím naprostá spokojenost... změna výkonu není vůbec znát a spotřebu mám dlouhodobou a fakticky změřenou podle tankování na 8,4 litru LPG a 0,65l benzinu na 100 km. Jedinou nevýhodou je rezerva která zabírá místo v kufru ale jelikož mám kombíka tak to není zas takovej problém... a taky bych ještě zmínil, že jezdím teda hlavně dlouhý trasy - dálnice - v kuse 150km a víc, auto je většinou plně obsazené (4 někdy 5 lidí plus plnej kufr věcí)... když bych jezdil sám tak spotřeba bude asi taky trochu nižší... ale zase na druhou stranu jezdím ve městským provozu dost málo... tipuju tak 20:80 ve prospěch dálnice... ale jinej pohon bych už nechtěl...

 

A ještě jedné věci jsem si všiml... možná jen subjektivní názor, ale zdá se mi, že na LPG zahřátý motor je o trošku méně hlučnější... jak řekl jeden můj známí když vedle něj stál... ten si jen ševelí... :angry:

mas pravdu, motor ked je nahriaty, tak sa mi zda tichsi na plyn :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Chtěl bych si taky nechat udělat LPG. Nemáte tip, kde ve Zlínském nebo Moravskoslezském kraji s tím mají hodně zkušeností? A taky by mě zajímalo, jak rychle je možné přepnout benzin - LPG po startu studeneho motoru. Jestli se v tomhle nějak zásadně liší některé systémy LPG? Je to vždycky dosažením dané teploty motoru? Jezdím totiž do práce cca 5km, tak bych to rád přepl co nejdřív. :-D

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Nechci tu dělat reklamu ale já to nechal dělat cca 3 roky zpátky u p. Čadka z Brna a nemám jedinou výhradu - jak k zástavbě tak k jednání (je teda fakt, že jsem od něj nikdy nic nechtěl, protože auto jezdí bezproblémově a řešil jsem zatím jen malichernosti, ze strany pana Čadka jde jen jednou ročně o servisní prohlídku). Přepínací teplotu si můžeš nechat nastavit na jakou chceš (v rámci určitých mezí), já mám přepnutí nekde pod hranicí 55°C.

 

A jen logická úvaha - jestli budeš jezdit 5km do práce, tak dávat LPG systém za cca 25tis myslím nemá smysl, a už se to tu i rozebíralo... volba je však vždy na tobě.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Tak se opět po x desítkách tisíc km projevil starý nešvar... těžké starty. Auto mi startuje až na podruhé, na potřetí a po startu musím jemně prošlápnout plyn aby se motor "chytil". Zatím jsem jen zkusil očistit svíčky, ale mám tušení, že mě opět čeká ultrazvuková kůra.

 

Jen pro zajimavost, takto vypadají svíčky po 35000 km na LPG :) :) :) Jakpak asi budou vypadat vstřikovače...

post-5912-0-51984400-1406471170_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

jen mala poznamka k tem svickam co tam ukazujes .. existuje jiste doporučení ohledně svíček a LPG a to je NEPOUŽÍVAT svíčky s vícebodovým zapalováním .. používat jednobodové .. mají silnější jiskru a lepe to spaluje .. ale to jen na okraj ..

 

jinak taky mam LPG a ataky mi to hur startuje ... tobe pomohlo ultrazvukove cisteni vstriku ..

 

K.

Odkaz ke komentáři

Tak to bylo těma svíčkama... po očištění jsou starty zase OK, na první pokus. K těm svíčkám; jsou tam originální a ty jsou tříbodové a já mám dobré zkušenosti (pokud teda nejsou zajebané - viz obr.), holt je budu muset častěji čistit (už na to mám dobré přípravky, takže vyndání všech svíček je pro mě otázka 10 minut), nicméně jsou tam od toho ultrazvukového čištění, takže už mají taky něco nalítáno.

 

A k ultrazvuku - pomohlo to dost, měl jsem tam natočeno něco přes 50tis na LPG a začalo to zlobit - po očištění svíček se to o malinko zlepšilo ale pořát to nebylo ono, po vyčištění ultrazvukem to bylo v cajku.

 

Teď to bylo těma svíčkama, naštěstí. Nechtělo by se mi dělat ultrazvukové čištění každých 40tis km. :)

 

A na to, že moje O1 má už téměř 300000km za sebou jezdí, startuje a vůbec funguje perfektně. Nedám na ni dopustit, nikdy mě nenechala ve štychu.

Odkaz ke komentáři

V Šumperku už delší dobu nežiju, ale mám tam rodiče, tak se občas stavím. Teď je moje Octavia v držení mé přítelkyně a pohybuje se spíš na jihu Čech. Já dělám jen servis :) a sobě jsem pořídil BMW... Jinak nemám nikde žádný nálepky atp. Je to úplná sériovka v kombíku.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Tak ještě pro upřesnění k problematice zhoršených startů, čištění svíček a vstřikovačů.

 

Udělal jsem pokus s přidáním VIF do benzínu a opravdu to funguje. Po vyjetí cca poloviny nádrže s tímto přídavkem jsou starty bezproblémové (ještě dodám, že jsem čistil svíčky). Za tu dobu co jezdím na LPG sleduju cca 40-50 tisíci kilometrové cykly, kdy dojde k jevu zhoršených startů. když jsem měl nájezd okolo 50 tkm na LPG dělal jsem vstřikovače ultrazvukem a byl klid, teď mám dalších 40-45 tis na LPG a opět stejný jev - zkusil jsem toto levnější řešení a zdá se že funguje. Uvidíme zda bude mít stejně dlouhodobou účinnost.

 

VIF jsem dávkoval přesně podle návodu.

Odkaz ke komentáři

Přesně toto:

 

Koupil jsem to v auto kelly za 200 něco peněz. Trošku jsem se potom pídil a vesměs všechny tyto přísady jsou "jen" přeaditivované složky benzínu - něco jako koncentrát, kde je všech čistících složek 100x více.

 

Konkrétně na tento produkt jsem dostal dobré reference, tak jsem to zkusil. Nevím co jsi lil ty, na trhu je jich hodně a určitě ne všechny obsahují to co by obsahovat měly...

 

půllitrové balení vystačí na cca 6 nádrží.

 

Auto jezdí dlouhé trasy (200-220 km v kuse) a dělám to tak, že cca prvních 40km než se dostanu na dálnici jedu na benzín (auto nejede ustálenou rychlostí, rozjíždí se, roztahuje do kopečků a trysky pracují v různých režimech), na dálnici 120 - 130km úsek to cvaknu na LPG, a pak při sjezdu, posledních 30-40 km zase jedu na benzín.

 

Takto zkusím vyjezdit 2-3 nádrže benzínu a uvidím. Zatím jsem hodně mile překvapen. Ale nevím, jestli to bude mít dlouhodobý účinek - to se teprve ukáže.

post-5912-0-99007800-1409380173_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

já tam nalil čistič palivového systému - benzín SONAX tady je druhý od shora http://www.sonax.cz/view.php?cisloclanku=2005082203&rstema=25

Ale je pravda že já nenajezdím na benzín skoro nic .. teď v létě se mik auto přepíná na LPG asi po 300 metrech jízdy (za první křižovatkou) a nedojíždím domu na benzín dojíždím normálně na LPG. I v zimě se mi auto přepne na LPG tak po 1,5 km jízdy ..

takže je možné že to bude zanesé trochu víc protže benzínovou soustavu skoro nepoužívám :D

 

ale dík za tip ..zajedu do auto kelly a zkusím to ..

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...