Přejít na obsah

2.0 + LPG


Doporučené příspěvky

Ty dvě stovky zas nejsou nic hroznýho - ještě jsem ale vypucoval svíčky a dojezdy budu od teď dělat jen na benzín - stačí 200-300 metrů. Bavil jsem se o tom s technikama co dělají LPG 15 let a když toto budu dodržovat, už mě prý nečeká ultrazvuk ani VIF. (Teď na VIF vyjedu ,výše popsaným způsobem, dvě nádrže benzínu abych pročistil systém a vstřiky a pak už zase klasika - jen start a dojezd na benzín). Jinak mě se LPG přepne přesně při teplotě vody 52°C. Odečteno z diagnostiky.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...

Po více jak 100 000 km nájezdu na LPG přidávám zkušenost - odporoučel se mi vstřikovač LPG. Projevovalo se to tak, že byl nevyrovnaný volnoběh a při nižších otáčkách (2000-2200) jsem cítil poškubávání. Výměna svíček sice pomohla ale pořát to nebylo ono. Auto sice jezdilo ale znáte to... rozhodl jsem se udělat trochu větší servis po těch 100tkm a tak jsem nechal vyměnit všechny hadice, filtry a taky všechny vstřikovače. Inu suma sumárum 3200kč a doufám, že mám zase x desítek tisíc km na LPG před sebou.

 

[ mmch, ten nevyrovnaný chod mi trochu blbnul senzor klepání a motor mi házel chybu, teď už je vše OK a škůdka i když má už přes 300tkm jezdí jak za mlada - ten motor je k neutahání :) ]

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Tak to bylo těma svíčkama... po očištění jsou starty zase OK, na první pokus. K těm svíčkám; jsou tam originální a ty jsou tříbodové a já mám dobré zkušenosti (pokud teda nejsou zajebané - viz obr.), holt je budu muset častěji čistit (už na to mám dobré přípravky, takže vyndání všech svíček je pro mě otázka 10 minut), nicméně jsou tam od toho ultrazvukového čištění, takže už mají taky něco nalítáno.

 

A k ultrazvuku - pomohlo to dost, měl jsem tam natočeno něco přes 50tis na LPG a začalo to zlobit - po očištění svíček se to o malinko zlepšilo ale pořát to nebylo ono, po vyčištění ultrazvukem to bylo v cajku.

 

Teď to bylo těma svíčkama, naštěstí. Nechtělo by se mi dělat ultrazvukové čištění každých 40tis km. :)

 

A na to, že moje O1 má už téměř 300000km za sebou jezdí, startuje a vůbec funguje perfektně. Nedám na ni dopustit, nikdy mě nenechala ve štychu.

Ahoj prosím tě jaké přípravky k vým svíček používáš? Taky by se mi hodily.
Odkaz ke komentáři

Ahoj prosím tě jaké přípravky k vým svíček používáš? Taky by se mi hodily.

 

Vcelku nic světobornýho:

 

1: prodlužovák (gola) + origo klíč na svíce (netřeba ani kloubová redukce ale já ji používám),

2: špice od kola vespod zahnutá, kterou vytahuju kabely, viz obr. (stejně jak je tato věcička jednoduchá tak je užitečná), kabely tam dost drží...

3: gumová hadička, kterou jsem protáhl kus silnýho drátu (viz obr.) a nasunuju ji na zakončení svíčky - slouží mi k chycení závitu když vracím svíčky zpět (mám pak jistotu, že závit krásně naběhl), taky když svíčky povolím a vyšroubím tak jdou tímto "udělátkem" krásně vytáhnout a nemusím tam šmátrat rukou (čím míň tam hrabeš, tím míň bordelu ti napadá tou dírou dovnitř)

 

Není to asi na Nobelovu cenu ale je to jednoduché, dokáže si to vyrobit každý a hlavně to plní účel (aspoň pro mě).

 

pozn.: bych ti to nafotil, ale auto mám venku a jsem línej - tak snad kresba postačí :)

post-5912-0-70954100-1458391396_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Jo ořech na svíčky má gumu ale pokud je starší nebo mastná tak svíčku někdy neudrží. Hadici používají asi všichni mech. Při montáži svíčku nasadím do hadice a pohodlně natočím a klíčem jen dotáhnu. Ale ten čas 10 min ten je snad jwn najednu svíčku. Ty dvě co jsou za sáním ty jsou bez demontáže sacího potrubí o nervy.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak hlásím, že příští týden budu domlouvat přestavbu na můj 2 litr AQY, jelikož je u motoru oproti 1.6 55kw docela málo místa, nemáte někdo fotky z mot. prostoru ? Zajímá mě kde máte schovaný reduktor apod. :)

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Tak hlásím, že příští týden budu domlouvat přestavbu na můj 2 litr AQY, jelikož je u motoru oproti 1.6 55kw docela málo místa, nemáte někdo fotky z mot. prostoru ? Zajímá mě kde máte schovaný reduktor apod. :)

Taky to mám v plánu. Můžeš napsat jakou máš teď spotřebu? A na jaké trase? Plánuješ před přestavbou nějakou kontrolu motoru ? Kromě diagnostiky?
Odkaz ke komentáři

KaJe: díky za fotky, já ještě nevím co si tam nechám dát, mam na 1.6tce Elpigas a jsem spokojenej ale uvazoval jsem že zkusím něco jiného :)

A kolik jsi už najel?

 

 

Tyran: spotřebu mám zatím 7.6l viz podpis, auto mám chvíli a jsem mechanik takže mám po výměně všech kapalin, všech filtrů, rozvodů a svíček, navíc málo najeto (ověřeno), nic dalšího neplánuji :) jo a jezdím většinou mimo město, tak 80/20% a teď jsem koupil dálniční známku tak občas bude i dálnice :)

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

V 60 tisících km začaly zlobit vstřikovače, tak jsem udělal repas za 500,- Kč. Teď v zimě po 125 tisících km začalo téct kolínko reduktoru, tak jsem na obou vyměnil O-kroužky za 10,- Kč. Jinak klasika - 2 x filtr kapalné fáze po 50,- Kč, asi 6 x filtr plynné fáze. po 100,- Kč.

Odkaz ke komentáři

Tak to je super, díky za informace :)

 

Já se ještě poptám tam kde mi dělali Elpigas, kolik je teď cenovka a ještě se poptám jinde, ale zase si říkám že by možná bylo lepší mít obě auta u jedné firmy než jezdit s každým autem jinam na garančky apod... :D

Odkaz ke komentáři

Udělal jsme to tak, jen si tam nechám dát místo Elpigas tentokrát OMVL, ale říkal mi že jednotka je pod krytem úplně to samý :D

 

Ve středu ráno v 7 to mám přistavit a ve čtvrtek odpoledne by to mělo výt hotové.

 

EDIT: Hotovo :palec: :)

 

post-23904-0-25181000-1460056389_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Tak po šesti letech provozu na LPG jsem objevil drobnou závadu. Na by-pasu chladicí kapaliny k reduktoru jsem zjistil prosakující spoje vodních hadic - nic tragického ale zase věc co musím řešit... ty dodělávané hadice jsou očividně "low" kvality oproti origu (tvrdé a u konců už jsou praskliny). Takže koupím nějaké kvalitní a bude výměna. Doporučuji všem s větším nájezdem zkontrolovat.

pozn.: kapalina nikde nekape, jen je kolem spojů vidět po jízdě vlhký film, který se po pár minutách odpaří.

Odkaz ke komentáři

Také jsem zažil na 1.6tce :) začali mi téct všechny spoje cca zaráz :D dal jsem jiné stahovací pásky - klasické šroubovací a je to OK, protože ty co tam dali na montáži nešli vice secvaknout aby to víc stáhly...

 

Na 2.0 už nemám "Téčka" na napojení k topení jelikož jsem nechtěl reduktor u motoru - není tam moc místa a tak ho mám jakoby v podběhu chycenej k nosníku a napojenej na výměník tedy bez Téček, tak třeba to nebude tak náchylné nevím jak to máš připojené ty, každopádně me to teklo snad po roce a půl...... :D ale jak říkám stačili nové spony.

 

Jinak na LPG s dvoulitrem mám nyní najeto už pres 15 tisíc za necelé 4 měsíce a jsem plně spokojen :)

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Taky mě to zlobilo. Ty stahovací pásky co mi tam dali ve Strakonicích byly jak papír. Místo toho aby se utahovaly, tak se spíše kroutily. Jednou jsem to u nich reklamoval, ale bez nápravy, takže jsem dal sám nové spony značky Norma, což myslím že je super kvalita a ty drží.

Odkaz ke komentáři

Taky si to myslím a starám se o nějak jak mužů dostane co potřebuje tak snad bude dlouho složit :)

 

Jak jsou ty hadice starý tak už to asi nezabere to věřím, já to vše rozpojil podtmelil tmelem na vodu stáhl novýma páskama a je to v pořádku :) jo a ty téčka obrousil bylo to zoxidovaný jak to protékalo pomalu.... :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny, podělím se o zkušenost se svíčkami. Auto (Octavia 2.0i AQY) jsem koupil před rokem v červenci, plyn (STAG 300)jsem montoval v říjnu. Se vším jsem spokojenej, jen svíčky :-( Po montáži jsem dal nové Brisk SILVER LPG, vydrželi 9000km a auto začalo na plyn cukat, chytří mi řekli, že mám dát nové svíčky, že je to sice divný, ale ať to zkusím. Dobře, říkám, vyměním svíčky, stalo se (opět Brisk SILVER LPG), auto jezdilo pěkně asi 1000km a cukání začalo znovu,vydržel jsem to 3 měsíce a volal jsem plynařovi, kterej mi to montoval. Ten měl jasno, říká co svíčky? Tak sem mu řekl, že tam jsou 6tis. km a on mi poradil, ať jim sklepnu odtrhnout na 0,6 mm, že mají od výroby 0,7 a to je na plyn dost, ale ať se stavím. No, svíčky jsem včera vymontoval a ony měli až 1mm, sklepnul jsem je a auto jezdí jak vítr. Mechanik mi to přesto zkontroloval, všechno bylo v pořádku, trochu chudá směs, jinak nic, takže spokojenost. Mimochodem, taky mi přestala svítit kontrolka motoru. Dneska jsem s tím jel do Prahy na letiště, celkem 400km, super super super, ani to necuklo. Toť vše, M.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...