Přejít na obsah

Rozměry pneumatik pro Škodovky


Doporučené příspěvky

Ahoj, chtěl bych vás požádat o pomoc.Furt mi dělalo problém, jaké rozměry pneu na jaké auto patří a tak jsem se to pokusil udělat pomůcku seznam rozměrů pro všechny škodovky.

Jestli by jste se nepodívali jestli tam není chyba nebo něco nechybí.

 

Chtěl bych se zeptat jestli se na Superb 1 dávaly 18ky nebo se musí zapsat pomocí TL?

Pak 16ky na octavii, ty nemá v TP každý pokud se dobře pamatuji, škodovka vydala nějaký papír díky kterému vám to zapsali?

Na octavii 1 je taky alternativa 205/60 R15 že?

Ještě jsem zapoměl Škoda Yeti 205/55 R16, 225/50 R17 dávali se i 15?.

Škoda Yeti 5x112

205/55 R16*, 205/60R16, 215/60 R16**, 225/50 R17**, 205/50 R17*

*možno použít sněhové řetězy CEP 800 001,

**možno použít sněhové řetězy 5L0091355 pouze pro zadní nápravu 4x4

 

Dal jsem to sem, protože sem chodí všichni škodováci na rozdíl od ostatních sekcí tak snad to nevadí.

🙂

 

Finální verze:

http://www.skodaoctavia.cz/skoda-octavia/r...-pro-vozy-skoda

 

Rozměry pneumatik ráfku Škoda Octavia.jpg

Odkaz ke komentáři

Díky, možné to je, že se tam dávaly 15ky na SUP1 jsem našel na elektrony.cz

No 14" na Octavii, někde jsem našel PLECHOVÝ DISK 6J x 14 5/100 ET38 57 i když si nedovedu představit jak se tam vejdou brzdy bo na 15kách je tam už jen malinká mezera.

Odkaz ke komentáři

Ad Sup - sice to na stránkách zmiňují, ale v nabídce nic takového nemají. Ani Alcar Bohemia nemá v nabídce 15" disk pro Superba

 

Ad Octa - 14" je skutečnost (právě pro ty slabší motorizace - možná i menší brzdy), na stránkách škodovky je v příslušenství dokonce 14" liťák

 

Hups, pánové nade mnou jsou rychlejší... :)

Odkaz ke komentáři
A když tedy mám tenhle list od škodovky tak si s ním zajdu na dopravní inspektorát a oni mi to tam napíší?

Musím mít na něm razítko nebo něco?

 

Tak správně by to asi měli zapsat i bez toho listu (měli by si to umět sami dohledat), ale víme, jak to chodí, takže bych si ho radši vytiskl. A skutečně by měli na základě tohoto prohlášení dopsat do TP všechno, co je na konkrétní typ vozu v tom prohlášení od Škodovky povoleno.

 

jakej list od Škodovky???

 

postup pro zápis kol máš zde

 

viz PDF příloha v mém příspěvku na předchozí stránce (4/4 17.04)

Krom jiného v něm škodovka povoluje dodatečnou montáž některých kombinací kol a pneu, které asi dříve standartně povoleny nebyly. Samozřejmě pokud chceš dopsat kola a pneu jiných rozměrů, než máš v TP a než co povoluje škoda právě v tom prohlášení, potřebuješ typový list a postupuješ dle mdčr - viz tvůj odkaz.

Odkaz ke komentáři
A když tedy mám tenhle list od škodovky tak si s ním zajdu na dopravní inspektorát a oni mi to tam napíší?

Musím mít na něm razítko nebo něco?

V záhlaví TZH je seznam adresátů a mezi nimi jsou úřady s rozšířenou působností.

Úředník,který má na starosti zápisy tohoto charakteru tedy musí mít TZH k dispozici.Ale víme jak to chodí,když si ho vytiskneš,nic tím nezkazíš.Razítko určitě shánět nemusíš.

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...
  • o 5 let později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...