Přejít na obsah

hučení/bzučení v rejdu


Wasp

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

pročetl jsem hodně témat o problémech podvozku, ale nic nevystihuje můj problém. Když mám kola v rejdu (je jedno jestli L nebo P, dělá to na obě strany) tak při rozjezdu je slyšet skoro pokždé takové zabzučení. Jakoby někde dřela guma o podběh, ale to jsem kontroloval a je to v pořádku. Ještě se domnívám, že vždy je slyšet bzučení ze zatíženého předního kola a jen okamžik při rozjetí. Nevíte někdo čím to může být? Na co případně mrknout? Kontrolovali jsme poloosy a vypadají v pořádku. :angry:

Problém pozoruji od přezutí na letní ALU 15" pneu 195/60.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

zdravím mam take takový problemek při richlosti 40kmh se z přední napravy ozve hučení cítim v autě lechke vybrace a pri vysoke rychlosti je slišet takové D D D D nema nekdo z timto nejakou skušenost co by to mohlo dšlat mam OII 2.0 103kW díky

Ahoj, mám presne tento istý problém pri vyššej rýchlosti keď je auto v zábere tiež mi z prednej nápravy počuť chrčavý zvuk a vybráciu a mení sa to pri nadľahčení a zaťažení nápravy. 103kw kód motora BKD.

Mechanik mi tiež s určitosťou nevedel povedať , čo to spôsobuje.Zvuk sa šíri od vodičovej strany.Pri nížších rýchlostiach to nerobí.Asi skúsim výmenu ložiska a potom poloosi.Ak by vedel niekto poradiť bol by som rád.

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Mám uplně ten stejný problém, s tím, že jsem si myslel, že to dělá ložisko na pp kole, ale ejhle, je vyměněn celý tlumič, těhlice, rameno, spodní čep a silentbloky na ramenu a ono to stále dělá. Jediné co jsem neměnil je kulák a poloosa.

Spíše mi to přijde, jakoby to dělal nějaký silentblok na motoru, protože nejčastěji se to u mne ozývá z pravé strany, když jsou kola do L rejdu a rozjíždím se, někdy v rychlosti do 20km/h a zatáčka doleva.

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

co jsem vycetl s diskuzi, tak homokinetakem to nebylo. Zjistil jsem, ze to bude bud servo, silentblok motoru nebo mozna neco jinyho - podle internetu. Servo ani silentblok nikdo neresil.

 

Dela mi to i pri couvani a presne nad cca 18km/h to prestane uplne.

 

Servo: nejde pry rozebrat, je to zalisovane a oficialne se to musi meni cely - je to pry docela bezna vec.

 

Silentblok motoru: menil koleguv kamarad a vyreseno.

 

Jinak koukam, ze to je asi jen u 2.0 TDI, mam BKD r.v. 2009. Pristi tyden jdu na servisku, tak jim reknu at vymeni silnetbloky na motoru a dam pak vedet.

Odkaz ke komentáři

Ahoj prosim poradte mne zase huci a tak tuka ked vytocim kolesa do prava a v kopci a ida pri malickej rychlosti na lavej strane a pritom vsetko vymenene lozisko aj klb a uz som v koncoch. Motor 2TDI 2008 4x4

Odkaz ke komentáři

jak tak procitam internet. Kazdy kdo ma s tim hucenim problem ma octavii 2.0 tdi od r.v. 2008 nahoru. Dival jsem se na autokelly a od roku 2008 se pouzivalo jinaci servorizeni, tak jestli nebude zakopanej pes tam. Jezdil jsem uz v hromade octavii okolo roku 2005 a nikde jsem se s tim nesetkal.. Jestli nekdo uz tento problem vyresil, tak prosim napiste

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, mám presne tento istý problém pri vyššej rýchlosti keď je auto v zábere tiež mi z prednej nápravy počuť chrčavý zvuk a vybráciu a mení sa to pri nadľahčení a zaťažení nápravy. 103kw kód motora BKD.

Mechanik mi tiež s určitosťou nevedel povedať , čo to spôsobuje.Zvuk sa šíri od vodičovej strany.Pri nížších rýchlostiach to nerobí.Asi skúsim výmenu ložiska a potom poloosi.Ak by vedel niekto poradiť bol by som rád.

Uz jste to nak vyresili? Mam presne stejnej problem bud v zatezi nebo kdyz se naprava odlechci na nakem hupu atd.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...