Přejít na obsah

FW 4020


Doporučené příspěvky

" wrc5" - a jaký je mezi RDS a radiotextem rozdíl ?

 

Rozdiel je veľký:

RDS je Radio Data System, je to komunikačný protokol, pomocou ktorého je možné do FM signálu dostať rôzne digitálne dáta - názov stanice, identifikácia dopravných správ, aktuálny čas, žáner rádio stanice atď.

Radiotext alebo RT je druh informácie, ktorú je možné pridať do FM signálu. Je to prostý text o dĺžke tuším 64 znakov, ktorý sa môže zobrazovať na displeji rádia. Niektoré rádiá ho využívajú na to, že takto oznamujú interpreta a názov aktuálne hranej skladby, iné vysielajú svoj slogan.

 

Columbus podporuje RDS od nepamäti, ale samotný Radiotext nevie.

Odkaz ke komentáři

chlapi, já se nechci hádat, ale myslím, že RDS je obecný název způsobu přenosu různých info ve VKV a radiotext je konkrétní služba chovaná pod RDS...ale nakonec je to jedno...hlavně že FW 4020 zase o něco líp maká :lool: :palec:

 

Ale veď presne toto som ti napísal ako odpoveď, keď si sa pýtal, aký je rozdiel medzi RDS a RT!!!

 

FW4024 som nahodil aj ja, ale zatiaľ nijaké prevratné zmeny som si nevšimol. Bohužiaľ RT stále nie je, čo je škoda... Predtým som mal Bolero, to vedelo aj RT aj TIM. Columbus síce vie TMC, ale u nás, kde sme v tejto oblasti 100 rokov za opicami, je nám to akosi na nič :wallbash:

Odkaz ke komentáři

Tak podľa info priamo z kuchyne Radiotext bol zapnutý len v niektorej testovacej verzii FW, ktorá unikla. V oficiálnej verzii potom znova Radiotext nebol.

Súčasný FW4020 je síce oficiálny, ale len opravný, ktorý sa má použiť v prípade reklamácií určtitých problémov - od 22KT/2012 má byť novší, hovorí sa o verzii FW4120, ktorý bude priamo v navigáciách z výroby. Nie je ale známe, či pôjde nahodiť aj na staršie C6/C10 zariadenia. Až tento by mal priniesť funkčný Radiotext.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Klasika Milhausek ... a poradis mu jak? Vim, napis PM, a pak za 500Kc ... nasrat...uz me chovani nekterych clenu nebavi. chapu kdyz mu budes dodelavat Climatronic nebo ESP ... ale v tomto pripade fakt ne ...

 

Jarku predpokladam ze mas predface, vecer to zkusim na svem a postnu to sem ... jestli se mi podari stahnout teda ten novy FW, jde to nejak pomalu ... kdyztak zitra ...

Odkaz ke komentáři

Mě se ho nahodit nepodařilo, kouslo se mi to během instalace, černá obrazovka. Podařilo se mi naštěstí nahodit zpět 4020. Bohužel veškeré nastavení, kodování vše pryč, musel jsem vše nastavit a nakodovat. Hrál jsem si s tím včera celé odpoledne, než jsem to vrátil do původního stavu. :wallbash:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...