Přejít na obsah

Nejde centrál


Doporučené příspěvky

Zakládám nové vlastní téma o mém problému. Už jsem to řešil na SH s Rolbařem a Vašou, ale nějak jsme na nic nepřišli.

 

Přestal jsem to řešit, ale teď už mi to začíná vadit.

 

Můj problém. Dřív se mi občas neodemkly zadní dveře. Teď se mi ale nezamykají/neodemykají dveře u řidiče. Musím to zamykat/odemykat na několikrát.

Mám octu 10/98. Kód komfortky pro identifikaci napíšu dnes večer, ať víme co a jak. Orig klíč je s žárovičkou a dálka je přes alarm Silicon.

Na vagu to hlásí chybu dveřních jednotek.

Napřed jsem dal do dveří (do všech krom řidiče) kabeláže z modelu 03, samozřejmě to nepomohlo. Dál jsem sehnal z modelu 03 tiché zámky. Když jsem je namontoval a zkusil tak to dělalo následující: na pokyn zamknout kolíčky dvakrát zajely a zůstali nahoře odemčené (kufr zamčený). na pokyn odemknout kolíčky zase dvakrát cvakly a zůstaly v polovině a dveře zamčené (kufr odemčený). Rolbař s Vašou po mě chtěli objednávací čísla zámků, ale na nich jsem nic nenašel. Tady jsou ty zámky, porovnání nové/staré (zelené jsou nové):

http://img12.imageshack.us/gal.php?g=dsc2273k.jpg

 

Zatím jsem dál nepátral, protože si už nevím rady. Co bych chtěl je samozřejmě zprovoznění a vyhození toho alarmu. Tím pádem jde dálka dodělat na 3G a vystřelovák, nebo na klasiku nevystřelovák s dálkou v klíči. Ke klasickému klíči se přikláním asi víc, protože 3G je celkem nákladná sranda. Můžu teď sice mít dveřní jednotky, 3G jednotku a klíče za dobrou cenu, ale ještě bych musel koupit budíky a jednotku bagu (je to tak,že?).

 

To je asi vše, teď doufám, že se společnými silami dopracujeme k nějakému řešení. díky všem

Odkaz ke komentáři

tady je výpis z vagu:

 

Adresa 46 -------------------------------------------------------

Řídící jednotka: 1J0 959 799 Q

Díl: 5S Zentral-SG Komf. 0001

Kódování: 04097

Dílna #: WSC 31480

3 závad nalezeno.

00929 - zamykaci jednotka centralniho zamykani - strana spolujezdce (F221)

27-00 - neverohodny signal

00930 - zamykaci jednotka centralniho zamykani vzadu vlevo (F222)

27-00 - neverohodny signal

00931 - zamykaci jednotka centralniho zamykani vzadu vpravo (F223)

27-10 - neverohodny signal - Sporadická

 

Komfortka je 2,5G bez dálky, že?

Odkaz ke komentáři

Většinou se to řeší přeletováním jak píší tady kluci, jenže ty píšeš, žes zámky měnil za nové a kabeláž taky, takže je divné, že závada pořád trvá ? Ty zámky cos tam dával jsou funglovka a nebo jsi je někde splašil použité ? Možná bych napřed rozdělal ty tvý původně starý zámky a ty bych přeletoval a zkusil je tam vrátit, jestli to pomůže nebo ne ? Abys zbytečně nekuchal ty nový ....

Odkaz ke komentáři

aha, takže až bude čas, tak rozeberu zámek a těch 6 kontaktů viz. obr. z návodu proletuju..

Zamek-mikrospinac39.jpg

 

v návodu se píše i o mikrospínačích, tak jsem z toho byl zmatenej :palec:

 

no staré ty co tam mám se zamkly až na nějaký pokus, ale to nové (starší z vrakoviště) dělají věci co jsem psal na začátku. když už je ale mám, tak bych ty tiché zámky rád nasadil, ty by měly být v pohodě zaměnitelné s těmi hlučnýmy, zkusím proletovat ty tiché a nasadit, uvidíme co to bude dělat..

Odkaz ke komentáři
no staré ty co tam mám se zamkly až na nějaký pokus, ale to nové (starší z vrakoviště) dělají věci co jsem psal na začátku. když už je ale mám, tak bych ty tiché zámky rád nasadil, ty by měly být v pohodě zaměnitelné s těmi hlučnýmy, zkusím proletovat ty tiché a nasadit, uvidíme co to bude dělat..

 

no tak to jo pokud jsi ty "nové" koupil na vrakáču, tak pak je to jasný, to je teda rovnou rozdělej a proletuj :palec:

já myslel, žes je kupoval úplně nový ...

Odkaz ke komentáři

Najlepsie stary cin odstranit, ocistit nozicky mikrospinacov, riadne pocinovat (nie nahrubo, ale kvalitne rovnomerne) a az potom zacinovat. Cinu radsej trosku menej (aby nebola z neho gulicka, ale radsej len konus).

 

Po zaletovani dobre ocistit a streknut ochrannym lakom (predavaju v elektropredajniach vo forme spreja), alebo ochrannym voskom.

Odkaz ke komentáři

tak dnešní poznatky..

zkoušel jsem rozebrat ty "nové" zámky a při tom jsem zjistil obj. kód 3B1 837016AD - takže to jsou na O1

po rozebrání jsem omrknul letované spoje a vypadaly netknutě, tak jsem je nechal být, protože mi je divné, že se všechny 4 zámky chovají stejně (tak abych to ještě nez*urvil).. dání zámku do kupy byl oříšek, ale už je pohormadě.. ty staré jsem ani nerozebíral, protože stejně chci dát ty tiché... no ale už na to asi nestačím..

je někdo z ústeckého kraje nebo okolí kdo by si na to troufnul?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

klucí,nechci zakládat nové téma a nemám tolik času na hledání jinde tak to dám sem:

delší dobu sleduji že mi ne vždy funguje dojezd na přední okna tedy stlačením tlačítka do 2 polohy aby okna sjely,po čase jsem zjistil že to

dělá spíše za vlhkého počasí a za sucha funguje bez potíží.

ted se mi začalo objevovat totéž na řidičových dveří že bud nezamkne nebo neodemkne i když po zamčení se kolík trochu pohne a dveřní kontrolka bliká ale zamknout musím klíčem jen tyhle dveře jinka všechny fungují,navíc jsem si všimnul že pokud odemknu dálkou a tyhle dveře dodatečně klíčem,tak mi potom nefunguje naklápění řidičovo z.zrcátka

no ted je 3 den teplé suché počasí a vše fachá jak má ale děsím se podzimního a zimního počasí co se bude dít

tdi slx 19/81kW mr.3/00 2,5gen. kod nemám

Odkaz ke komentáři

Pozri sa na konektor na motorceku stahovacky. Vnutri ho mozno budes mat zaoxidovany. Skontroluj a precisti ho.

To moze sposobovat tie problemy so stahovanim okien. A uz som sa stretol aj s tym, ze koli tomu blblo zamykanie. To ale mozu byt mikrospinace v zamku, alebo motorcek.

 

Ako vzdy: kontrola konektorov, zamku, vedenia (kable)...

Odkaz ke komentáři

Zdar, mam tiez problem s centralom - vo vodicovych dverach prestala zo dna na den blikat dioda Safe locku. Je to OI r99, AKL...Vypis z VAGu

Řídící jednotka: 1J0 959 799 Q

Komponent: 5S Zentral-SG Komf. 0001

Kódování: 04097

Opravna #: WSC 31480

3 Nalezeny chyby:

00930 - Zamykaci jednotka centralniho zamykani vzadu vlevo (F222)

27-10 - nesmyslny signal - Sporadicky

00931 - Zamykaci jednotka centralniho zamykani vzadu vpravo (F223)

27-10 - nesmyslny signal - Sporadicky

 

Mal som zhodene tapaciry zo vsetykch dveri, kabelaz vybrata - preizolovana...zamky rozobrate, preletovane studene spoje na plosakoch v zamkoch...uz nemam fantaziu v com moze byt problem, uz ma napada iba chyba v komfortke,...ale pri teste akcnych clenov mi diodka Safe-locku zablika, ale iba pri tomto teste, inokedy neblika:(

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...