Přejít na obsah

POI body


Doporučené příspěvky

Instalačka POI Inspector 3.0

 

http://rapidshare.com/files/247922103/rns510.poi.inspector.v3.0.zip.html

 

Aktualizace POI Inspector 3.5

 

http://rapidshare.com/files/247922366/rns510.poi.inspector.v3.5.update.only.zip.html

 

 

Návod na přidání POI bodů do mapového DVD.

 

Potřebujete dva programy:

 

RNS 510 - POI inspector - ke stažení ZDE

 

POIedit 2007 - ke stažení ZDE - vyberte si pouze jazykovou verzi jaká vám vyhovuje

 

Poté si nakopírujte vaši stávající ( samozřejmě legálně zakoupenou ) mapu na HDD v počítači

 

Na stránce ZDE si stáhněte body zájmu jaké vás zajímají, budete se muset možná zaregistrovat a poté vždy kliknout na ikonu diskety s červenýma rukama, která vám nabídne stažení souboru v .ov2 formátu a poté si k dané kategorii stáhněte ještě barevnou ikonku ve formátu .jpeg, stačí kliknout na tu danou ikonu a stahování začne.

 

Jako další krok si budete muset upravit ty postahované soubory na formát podporující RNS 510, to znamená soubory .ov2 převedeme pomocí programu POIedit 2007 ( při instalaci se program ptá jaké podpory formátů chcete nainstalovat, dal jsem všechny ) na formát .asc, stačí spustit program dát otevřít, zvolit daný .ov2 soubor a pak dát uložit jako a zvolit jako cílový formát .asc a někam si to uložte ať to později najdete.

 

Ikony si otevřete v programu malování a dejte uložit jako a cílový formát bude PNG - při uložení dejte pozor ať v názvu ikony nejsou prázdná políčka háčky a ani čárky, jinak se vám ikona nezobrazí později na display navigace a celá práce je tak nějak odvedená na 50%

 

Pokud budete mít všechny body zájmu takto upravené můžete začít mixovat ten váč coctail dohromady a to pomocí programu rns510poi, který si taktéž nainstalujte.

 

Upravte obrázky do formátu PNG a rozliseni 34x29.

 

Pustíte rns510poi nahoře vlevo si vyberete složku kde je uložena kopie map, poté stisknete load a dáte si češtinu, najede vám schéma jak je to uloženo v origo mapach a natřídíte si vaše POI jak vy budete chtít, já to přidával do seznamu označeném VW a zobrazuje se mi vše,

 

např přidání benzínek Shell, rozkliknu VW a potom auto a cestování, pak kliknu pravým tlačítkem na ikonu auto a cestování a kliknu na- Add POI/group category - a poté zvolit - as 1 st child of selected group - ( viz obrázek 1 )

 

změníte číslo v tom červeném okínku na nějaké které bude bílé, napíšete si jak se Bod zájmu bude jmenovat, vyberete ze složky kam jste si dali ty ikony tu která patří k bodu zájmu, napíšete k ní krátký název bez mezer, háčků a čárek, pak zvolíte .asc soubor s bodem zájmu ze složky kde jste si uložili a naposledy kliknete na - OK -

 

tímto způsobem si načtete všechny body zájmu jaké jste si vybrali a roztřídíte si je do podkategorijí jak se vám zalíbí.

 

 

POZOR, POKUD se spletete tak se to nedá vrátit a budete muset vše smazat a začít s tím vkládáním znovu, pokud někdo přijde na to jak eventuelně umístěný bod zájmu odstranit ze seznamu tak klidně napište......

as_1_st_child_of.JPG

Odkaz ke komentáři

Pokud je vše hotovo, program klidně zavřete a přejděte do složky kde ho máte nainstalovaný, tam bude soubor - localsave - a v něm jednotlivé podsložky a z těchto podsložek vždy zkopírujete obsah a dáte vložit do patřičných souborů se schodným jménem ve složce kde máte uložené origo soubory s mapou, souhlasí i názvy těch složek a najdete je pod - tpd - ntc-Weu_eu - atd. ,tak jen správně roztřídit a při shodě souborů odkliknout - zkopírovat a nahradit - tím dostanete vaše POI do obsahu origo mapového DVD.

 

Upravit soubor INFO25.PSC (umístěn v \tpd\ntcWeu_eu_20070806)

 

#TPD-DEF

TPD-DEF 20

 

#Language specific content (LSC) files

#TPD-LSC

TPD-LSC 1 /DUT/DUT.LSC

TPD-LSC 2 /ENG/ENG.LSC

TPD-LSC 3 /FRE/FRE.LSC

TPD-LSC 4 /GER/GER.LSC

TPD-LSC 5 /ITA/ITA.LSC

TPD-LSC 6 /SPA/SPA.LSC

TPD-LSC 15 /POR/POR.LSC

TPD-LSC 20 /CZE/CZE.LSC

 

původně bylo 2 (což je angličtina)

 

 

V případě , že použijete mapy , které již máte v navi nainstalované, musíte ještě pozměnit název DVD tím, že mu posunete číslo verze a to tak že si otevřete v poznámkovém bloku soubor - cdrom.toc - a zde v položce Volume: změnit číslo na vyšší třeba CD_6170 na CD_6180 atd. poté dát zavřít a uložit .

 

No a nakonec to celé vypálit v NERU na nové DVD ( doporučuji - DVD-R značky Verbatim , pokoušel jsem se to vypálit i na neznačková DVD, ale při následné instalaci do Navigace byl problém se čtením média a házelo to chyby, popř. pokud vám to bude zlobit zkuste i jiné PC s jinou vypalovačkou, některé to prostě nezvládnou ) ,

 

Pokud to vypálíte jinak, nezaručuji úspěch, je lepší si parametry přenastavit a hlavně pálit na co nejpomaluji, optimální je 2x nebo 2.4x

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o rok později...
  • o 2 roky později...

http://www.volkswagen.de/de/navigation/rns-510/poi-listen-sammlung.html

 

Môžete si vytvoriť zbierku zoznamov POI v počítači z rôznych zdrojov na internete.
Ak chcete vytvoriť zoznamy POI kolekcie môžete použiť nasledujúce formáty dát nasledujúce produkty:
. ASC (Tom Tom, Igo, Navigon)
. CSV (Route66, Garmin, Navman)
. GPX (Garmin)
Dáta uložené na vašom počítači POI zoznamy môžete previesť do spoločnej databázy a prevedených do RNS 510 s použitím SD karty v ďalšom kroku.
Aby pre RNS 510 súbor načítal zoznamy POI , musi byť umiestnení v adresári s názvom " PersonalPOI " na najvyššej úrovni na SD kartu .
1 Stlačte tlačidlo " Setup " na okraji obrazovky , takže choďte do menu " Nastavenie " .
2 Na obrazovke nastavenie , stlačte prosím tlačidlo obrazovky " Navigácia " k " v ponuke nastavení " pre vstup do menu .
3 Na obrazovke Nastavenia navigácie " obrazovky , stlačte tlačidlo " My Body záujmu ( POI ) personálne " .
4 Na obrazovke " Moje body záujmu ( POI ) zamestnancov " , stlačte tlačidlo displeja " Importovať " .
Nižšie môžete importovať súbory sú k dispozícii pre výber . Po výbere súboru , ktorý chcete importovať , jeho úspešné absolvovanie je potvrdené v dialógovom okne začína . Potom môžete vybrať SD kartu z prístroja .
Vezmite prosím na vedomie , že iba jeden zoznamy zamestnancov POI kolekcie možno stiahnuť z RNS 510. . Keď zoznamy POI zbierka v zariadení už existuje , je prepísaný pri novej zaťažení kolekcie zoznam POI .
prepáčte za diakritiku je to cez google prekl.

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

dovoluji si nabídnout, případným zájemcům, ke stažení soubor „Moje POI.db3“ obsahující databázi „POI“ bodů ( = body zájmu ) do navigace COLUMBUS….

odkaze ke stažení zde: http://uloz.to/xPQtYBVn/moje-poi-db3 ( heslo pro stažení: octavia )

databáze obsahuje celkem 18 kategorií s vybranými cíly – viz přiložený obrázek ( kategoriePOI.jpg )

podklady pro databázi jsem čerpal výhradně z webových stránek www.poi.cz , takže mě nekamenujte, pokud u některých subjektů narazíte na nějaké nepřesnosti ( např. jiná otvírací doba, jiný telefon, nepřesná adresa, překlepy apod. .. )…moje práce spočívala v tom, že jsem POI body, stažené z http://www.poi.cz, upravil a převedl ( v excelu + poznámkovém bloku ) a v programu POInspect0r vytvořil soubor .db3 čitelný pro COLUMBUS; NEkontroloval jsem aktuálnost údajů u jednotlivých POI bodů ( a to vzhledem k jejich celkovému množství v databázi – je jich cca 40 tisíc )

 

aktuálnost POI bodů: k 9. 4. 2014

stažené a neupravené POI se v Columbovi totiž zobrazují jen v 1 řádku, takže řada informací zůstává skrytá ( displej Columba dokáže zobrazit na jednom řádku cca 43 znaků ) – viz fota ( 1pr.jpg - 3pr.jpg )

stažené a upravené POI se v Columbovi zobrazují celkem až v 5-i řádcích, takže je možné vidět ( mít ) u každého bodu daleko více informací – viz fota ( 1po.jpg - 3po.jpg )

 

návod pro vytvoření vlastní databáze ke stažení zde: http://uloz.to/xLRzEiPh/navod-docx ( heslo pro stažení: octavia )

 

soubor „Moje POI.db3“ je třeba nakopírovat na SD kartu do adresáře PersonalPOI a následně v Columbovi načíst ( = importovat ).

 

v Columbovi se databáze zobrazuje - viz fota ( zobrazeni1.jpg - zobrazeni3.jpg )

post-15636-0-74642000-1399573984_thumb.jpg

post-15636-0-89128900-1399573993_thumb.jpg

post-15636-0-56533200-1399574011_thumb.jpg

post-15636-0-55894200-1399574163_thumb.jpg

post-15636-0-97293900-1399574172_thumb.jpg

post-15636-0-16539600-1399574181_thumb.jpg

post-15636-0-63511500-1399574192_thumb.jpg

post-15636-0-03446200-1399574202_thumb.jpg

post-15636-0-21713800-1399574212_thumb.jpg

post-15636-0-86152600-1399574272_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...