Přejít na obsah

OI - Oprava prasklého vedení lanka ve stahovačce


Doubeq

Doporučené příspěvky

Zdravím, takhle jsem si jednou stánul chvíli po výměně vodícího členu ve stahovačce okénko a najdnou zase lup, ale fungovalo se strašným pazvukem. Prasknulo mi vedení lanka směrem do kladkostrojku v motorku stahovačky. Samozřejmě je potřeba ji vyndat ze dveří ;)

post-10314-0-94938400-1372151389_thumb.jpg

A kvůli tomu přece nebudu kupovat novou stahovačku...oprava je jednoduchá, stačí jen pokrátit lanko, aby bylo opět napnuté (stačí o dost méně, než bylo od výroby, tam je jak tětiva a proto to asi praská).

 

Ve vodícím čelnu jsou oby konce lanka, ten který vede směrem k prasklému dílu budeme krátit.

post-10314-0-18736400-1372156573_thumb.jpg

(na fotce je to ten s tím bubákem od pájení.)

Vyvlékněte z vodítka ten spodní směrem od vás a uštípněte 6úhelníkový blokant, který je nabodovaný na lanko. Pak navlékněte matičku M3

post-10314-0-61393900-1372156946_thumb.jpg

a naměřte konec tak, aby byly oba směry lanka napnuté - Pružiny vedoucí do strojku by měly být při měření a navlékání tak na 3/4 stlačené, ony se potom uvolní až navléknete vše zpět. Tam kde vychází při napnutém lanku konec v tunýlku příjde matička jako blokant. Zbávající konec lanka přehněte a omotejte slabým měděným drátkem, já jsem použil z datového kabelu UTP Cat5 :)

post-10314-0-11153500-1372157121_thumb.jpgpost-10314-0-34055900-1372157131_thumb.jpg

 

Potom navlékněte do vodítka a zpět do kladečky, vyjde z toho třeba takový bubák jako mě, jelikož se mi nepodařilo trefit správnou délku lanka hned, aby bylo napnuté. Musel jsem prostě namotat na lanko víc drátku a zapájet aby matička nešla převléknout.

post-10314-0-02966500-1372157366_thumb.jpgpost-10314-0-56307400-1372157374_thumb.jpg

 

Pozor aby se vám lanko vevnitř motorku navyvléklo, pak je to celkem pakárna namotat nazpět když se vycukne z kladky uvnitř. Musí chodit hladce bez neobvyklích pazvuků až to vyzkoušíte navléknuté bez okna naprázdno.

post-10314-0-38348900-1372157566_thumb.jpg

 

Navlékání do kladečky je dobré realizovat s vycvaknutým napínacím členem (modrý kus, do kterého vede bovden)

post-10314-0-33998100-1372157466_thumb.jpg

s tímto se dá regulovat napnutí.

 

Výsledný bubák nevadí při pohybu okna, jelikož je za držákem skla, který se musí samozřejmě před tím sundat z vodítka.

 

Lanko jsem napnul jen tak, aby nemělo provis a vůle v chodu. Zatím mi vše funguje. Doba opravy byla asi 2 až 3 hodiny, ale i s vývojem :D

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

Zdravím Vás, mam podobný problém. Vlastnou nešikovnosťou sa mi zamotali tie lanká a už sú nepoužitelné, chcel by som sa spýtať či sa dajú kúpiť, poprípade nahradiť podobnými. Ak áno tak by som potreboval vedieť aké dlhé sú tie lanká a ako tam sú namotané.

P.S. celý mechanizmus mam vonku a nejdu mi zamknúť obe zadné dvere, može to byť tým že ten zväzok káblov nieje napojený na motorček ? doteraz išli zamknúť bez problémov.

Odkaz ke komentáři

...musim sa pochváliť, podarilo sa mi opraviť tú sťahovačku okna, aj keď som mal problémy namotať tie lanká, podarilo sa. (je dobré ak vám niekto pomôže ) Použil som obyčajné brzdové lanko na bicykel s dĺžkou 2m. Rozdelil som ho na dva kusy 85cm a 1m a ako zarážky som použíl rozobrané elektrikárske čokoládky (ako spomínal Kracco)

P.S. všetko ide ako má aj centrál :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak po dlouhé době jsem se pustil do opravy přední stahovačky kdy jsem si myslel,že je prasklý vozík,ale nestačil jsem se divit.Když jsem chtěl pootočit kolečkem co tahá za lanka tak se ani nehnulo-po jeho vyjmutí z plastového pouzdra se nacházel ve spodní části zbytek požvýkaného lanka-moc tomu nerozumím páč v bovdenech jsou lanka ok a jsou 2.pro to třetí jsem nenašel místo pro nacvaknutí.Můžete prosím hodit foto jak to vypadá když je to smontované.

 

post-87-0-32669500-1405838868_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ahoj. Vsechny plastove casti se daji vytisknou na 3D tiskarne. Staci nekoho pozadat a poslat mu obrazek nebo lepe cely kus plastu aby si dany kus mohl vytvořit a pote vytisknout. ;) s 3D tiskarnou jsou neomezene možnosti. A ze těch plastovych casti na autě je. ;)

Odkaz ke komentáři

čau lidi.

Taky jsem to řešil O1 rv2003. Zřejmě už byly plasty unavené. Po zvážení tohoto faktu jsem to vyměnil celé (z druhovýroby za 800kč), protože jsem to nechtěl řešit znovu za pár měsíců.

S 3D tiskárnou dělám v práci, ale můžu vás ujistit, že pevnost takového dílu rozhodně neodpovídá originálu. Tiskne se v lepším případě z ABS plastu a to ještě z jednotlivejch vláken. Navíc ty plasty nejsou stabilizovaný, takže jim vadí UV a hlavně nízké teploty. Taky to neni zadarmo, takže bych radil radši koupit čínskou kopii. Známej je montuje v servisu leta a reklamace neměl.

Stahování najdete třeba tady: http://autotech-jablonec.nextis.cz/tecdoc/

Odkaz ke komentáři

Nějak takto podobně jsem to kdysi taky opravoval. Bohužel se mi zasukovalo lanko, musel jsem ho vydělat, a zpátky navinout. To se mi moc nepovedlo. I když vše fungovalo dobře, při stahování a vytahování, vyluzovalo zvláštní zvuky. Nakonec jsem sehnal orginál z bazaru za 150,-.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...