Přejít na obsah

Výměna volantu za MF na OII před FL


LuTri

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

Díky zdejšímu foru jsem hodně krát pobral nějaké rozumy a proto bych se teď chtěl podělit o to jak vyměnit u před Facelitové Octavia II vyměnit Multifukční volant za obyčejný volant.

Postupně jsem kroky fotil, tak to snad to bude jednodušší k pochopení :-).


a ) Sehnat multifunkční volant, káblík na propojení airbagu a tlačítek do kroužku na volantu a v neposlední řadě podvolantovou jednotku, která bude podporovat multifunkční volant

b ) Potřebné nářadí: - Plochý krátký šrubovák - ten bude potřeba na oddělaní airbagu volantu

- Dlouhý úzký šrubovák, nebo vrták o odpovídajícím průměru - ten bude potřeba na vycvaknutí podvolantovky
- Torx 8, 25 ,30
- Tisícihran M12
- VAG - k programování

1.) Odpojit - na baterii ( pro jistotu, aby nám nevystřelil AIRBAG)
2.) Nyní můžeme šrubovákem odháknout Airbag, jak se nám jej podaří odjistit tak ho pomalu vytáhněte a nezapomeňte odpojit káblík, který jde do kroužku.
3.) Nyní použijeme hvězdičku M12 a povolíme matku, která drží volant. Ale nevyšrubujeme ho uplně, potom ho zkusíme pohyby do prava a leva stáhnout. Jakmile ho budeme mít uvolněný, můžeme ho sundat. Kroužkem pod volantem nedoporučuju točit, nechat ho být tak jak je.
4.) Odcvakneme vrchní část část plastu, který je okolo volantu a uvidíme 2 šroubky na Torx 25. Další 3 šroubky ze spodu. Vše je na fotkách.
5.) Sundáme spoední část plastu okolo volantu.
6.) Odšroubujeme malý šroubek na torx 8 a sundáme podvolantovou jednotku, posléze z ní odpojíme konektory.
7.) Montáž zpět probíhá opačným způsobem.
8.) Po usazení podvolantové jednotky, nacvaknutí plastu okolo volantu, přišroubování volantu a jeho dotažení, pozapojujeme poslední konektory a nackvakneme airbag do volantu.
9.) Teď už nás čeká jen trocha programování ve VAGU.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nakodování multifunkčního volantu

1.) Zapneme VAG a otevřeme skupinu 16 - Steering Wheel, posléze Coding - 07 a upravíme kodování na volant s multifunkcí bez tempomatu a ovládání handsfree, dáme uložit.

2.) Další krok je provedední základního nastavení snímače úhlu natočení volantu G85. Postup je tady:
Základní nastaveni

Nastaveni Snímače uhlu natočeni volantu (G85)

Požadavky:

• Nastartovaný motor.
• Otočte volantem naplno do prava a naplno doleva.
• Ujeďte rovné krátkou vzdálenost po rovině. Ne rychleji nez 20km/h!
• Pokud je volant při jízdě v rovné poloze pro rovny směr, zastavte.
• Dále nepohybujte volantem.
• Ponechte bezet motor.
• Palubní napěni musí byt min 12V.

Pomoci funkce Kodovani-ll připadne Bezpečnostní přístup vložte kod 40168 pro odblokováni základního nastaveni

Skupina 060 Základní nastaveni
Po úspěšném uvedeni di základního nastaveni
musí být v poli "OK"
Skupina 007 Přepnout do měřených hodnot
V poli 1 musi byt hodnoty -1.5°az +1.5°


Pozn. Po úspěšném základním nastavení je nutno přizpůsobit limit řízení viz níže


Přizpůsobeni limitu řízení (motor stále ve volnoběhu)


Postup:

• Vyrovnejte volant do polohy (±10°) viz merene hodnoty 007 a držte 5 sekund
• Otočte volant naplno doleva a držte 5 sekund.
• Otočte volant naplno doprava a držte 5 sekund.
• Vyrovnejte volant do polohy (±10°) viz merene hodnoty 007.
• Vypněte zapalování.
• Cekejte 5 sekund.
• Kontrolka řizení musí být zhasnuta

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po úspěšném dokončení základního nastavení by měly kontrolky pozhasínat a mělo by být hotov a již Vám nic nebrání užívat si multifunkčního volantu :rolleyes:
.

Pokud si na to netroufáte, tak to radši dejte někomu kdo se v tom vyzná.

VLASTNÍ OPRAVY VOZU PODLE NÁVODU PROVÁDÍTE NA SVOU VLASTNÍ ZODPOVĚDNOST.

post-26912-0-66687000-1419768683_thumb.jpg

post-26912-0-08044100-1419769731_thumb.jpg

post-26912-0-31564700-1419769995_thumb.jpg

post-26912-0-76856200-1419770208_thumb.jpg

post-26912-0-97100900-1419770348_thumb.jpg

post-26912-0-77863900-1419770449_thumb.jpg

post-26912-0-52333200-1419770598_thumb.jpg

post-26912-0-76149000-1419770756_thumb.jpg

post-26912-0-47088600-1419770837_thumb.jpg

post-26912-0-29207000-1419770957_thumb.jpg

post-26912-0-21060900-1419771011_thumb.jpg

post-26912-0-66814700-1419771071_thumb.jpg

post-26912-0-62818600-1419771172_thumb.jpg

post-26912-0-61015600-1419771245_thumb.jpg

post-26912-0-13369800-1419771459_thumb.jpg

Upraveno uživatelem LuTri
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Zalezi taky jake mas autoradio. Jinak napr. s Columbusem, Bolerem, Amundsenem jde MF ze SII nebo OII FL v pred FL OII rozchodit.

Mám rádio Delphi RCD 510. Pokud bych se vykašlal na zapojování multifunkce, stačí volant jen mechanický vyměnit a zapojit bag? Nemusím v tomto případě na Vag a cokoliv nastavovat? Respektive vycvakl bych bag, vyšrouboval bych tisíci hran, odpojil volant, vytáhl...nasadil nový volant, zapojil, zašrouboval a bylo by? Omlouvám se za moje blbé otázky, ale nemám s výměnou volantu doposud žádné zkušenosti. Díky za rady

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Nenašel jsem v tomto fóru nic bližšího, pro O2 před FL. Budu měnit páčku směrových světel. Je po její výměně, když vše ostatní zůstane stejné, potřeba něco nastavovat přes diagnostiku? Někde jsem četl, že se nové přepínače musí nastavovat. A asi bude nutný naladit ten snímač úhlu natočení volantu. Diagnostiku jsem použil jednou, před dvěma roky, už jsem to dávno zapomněl, tak jsem fakt zvědavý.

---- Dodám, že mám hotovo a diagnostika nebyla potřeba. Jediné co zůstalo svítit, byla ikona volantu, stačilo vykalibrovat - max. doleva 5sec, doprava 5sec, popojet kousíček rovně a zhaslo to.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ještě se zeptám na takový ošemetný detail. Když koupím jednotku s indexem BG, která umí tempomat, maxík a před FL multifunkční volant. A já mám pouze tempomat a budu kupovat ten multi volant, ale nemám maxík, jen poloviční displej. Bude to vadit? Nebude to jednotka vykazovat jako chybu? A kdyby hlásila chybu, jde to přes diagnostiku poladit, aby to bylo OK?

Odkaz ke komentáři

maxík je pořád jen jiná verze PP = palubního počítače, předFL nemá na volantu ovládání PP;)

 

No mě jde o to, aby to nehlásilo chybu, jinak nevadí, že nejdou funkce PP ovládat přes volant. Protože jsem slyšel, že např. když si člověk dá tuto jednothu BG předčasně a ještě nemá namontovaný multifunkční volant, tak to prý řve, že je tam chyba. Tak aby mě nepostihl podobný problém, když jednotka podporuje maxík, ale já ho nemám. Aspoň mi bylo řečeno, že to je z vozu, kde byl maxík, detaily nevím. Jinak jednotku mám na cestě a volant stále sháním, stále bazarníci nechtějí posílat fotky, nekomunikují, prostě děs dneska něco koupit.

Odkaz ke komentáři

No to já samozřejmě vyměním zaráz, jen mi šlo o to, jestli nebude problém, že nemám maxík a k této jednotce bylo inzerováno, že maxík podporuje. Pokud to je správná informace, od bazarníka. Jednotka už je doma, volant domluvený, tak jen káblík sehnat. Z Číny by to trvalo půlku prázdnin a u nás origoš je drahý, tak kdyby někdo náhodou věděl, kdo to nabízí.

Odkaz ke komentáři

Zajímavá tabulka, nakonec jsou tam jen tři řady, highline je potřeba pro multi volant a tempomat. Nevím, co tam mám za jednotku teď, třeba jsem ani nemusel kupovat jinou. http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions


ahoj, podporuje tato podvolantova jednotka 1k0953549af multifunkcni volant?

 

Takže dle tabulky nepodporuje.

Odkaz ke komentáři

No, takže ještě doplním nové poznatky, co v návodu nebyly. Díky tabulce od Rosstechu jsem zjistil, že jsou dva typy kroužků. Pro jistotu jsem teď byl sundat volant a kryt a zjistil, že mám typ 1. Tak musel na Aukru koupit kroužek typu 2. Liší se písmenem C na konci. Jednotku pod volant už mám a káblík stále sháním. Do návodu bych doplnil čísla dílů: jednotka 1K0953549BG, kroužek 1K0959653C a káblík 1K0971584C. Vše pro Octavia 2 před FL, po FL jsem nezjišťoval vše, jen tuším jednotka má CH na konci.

 

EDIT: aby toho nebylo málo, tak jsem se v jiném fóru dočetl, že např. u té jednotky CH se musí vyměnit i snímač úhlu natočení volantu! Tak doufám, že se to mé verze netýká. Kvůli volantu vyměnit tolik věcí najednou.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

HELP! Zádrhel, vyměnil jsem volant, jednotku, kroužek, sehnal multifunkční káblík, prostě vše vyměnil. A nefunguje servo! Dřív stačilo popojet kousek, ale teď ani pár kiláků nestačilo, diagnostika píše chybu měření. Myslel jsem, že se ještě musí vyměnit snímač úhlu natočení, ale člověk co tyto věci prodává mi do telefonu řekl, že se měnit snímač nemusí, že jde jen o nějaké přizpůsobení hodnot z kroužku do řídící jednotky, přes počítač. Kdo by mi to udělal v Brně nebo co kde nastavit? Diagnostiku mám.

 

EDIT: tak jsem půjčeným originál káblem provedl opakovaně postupy dle Ross-tech návodů, stále se ale nedařilo. Poté ujel 11 km směrem k servisu, kde se mi na to měli podívat. Celkem to bylo 22 km ujetých od výměny všech těch dílů. A najednou servo začalo fungovat a kontrolka volantu zmizela! Asi si to potřebovalo nasbírat údaje z provozu, co já vím. Tak jsem do servisu nedojel (ušetřil korunky), vrátil se do práce, opět půjčil kábl a zjistil, že závada je pryč, položka 44 od posilovače řízení čistá. Opakovaně pak zkusil nastartovat odpoledne a teď večer, že se závada nevrátila, tak snad už to bude OK.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...