Přejít na obsah

výměna expanzní nádobky škoda octávia I


pavel71

Doporučené příspěvky

otevřít kapotu motoru,nádobku naleznem na pravé straně na podběhu u rozvodů motoru

IMG_20160222_153652.jpg

otevřem víko nádržky,pokud to děláme po jízdě dáme pozor při otvírání neb nádobka je natlakovaná icon_exclaim.gificon_exclaim.gif
a tady je na každým z nás jak to udělá-bud si upustíme vodu ventilem na chladiči to sem zavrh zbytečně pracné icon_e_smile.gif nebo si z nádobky vytáhnem kapalinu injekční stříkačkou to sem taky zavrh jako zbytečně pracné icon_lol.gif nebo to uděláte jak já a vypustíte si to až po demontáži dané nádobky :palec:

IMG_20160222_153712.jpg
dále odpojíme elektrický konektor čidla hladiny nemrznoucí kapaliny

IMG_20160222_153739.jpg
a vycvaknem oba kablíky z držáků na nádobce

IMG_20160222_153801.jpg

dále odpojíme tu slabší hadici z nádobky

IMG_20160222_153843.jpg
dále povolíme dva torxi jenž drží samotnou nádobku

IMG_20160222_154020.jpg IMG_20160222_154029.jpg
nádobku si povytáhnem a sundáme si sponu z tý spodní hadice

IMG_20160222_154309.jpg

ted kapku operace - pokud sme si z nádobky nevypustili vodu je třeba si nejdřív k ruce připravit nějakou nádobu kam si po odpojení nádobky vylejem chladící kapalinu
poté opatrně stáhnem hadici a ihned prstem ucpem vypouštěcí otvor tak aby nám kapalina nevytekla icon_idea.gif a taháme nádobku ven z vozu a vzápětí přelejeme kapalinu do připravené nádoby icon_idea.gif
pokud to budeme dělat po jízdě je třeba počítat s vyší teplotou kapaliny takže abychom se nepopálili je třeba bejt bud kapku rychlý icon_lol.gif nebo použít k ucpání výpustního otvoru třeba kus hadru icon_idea.gif

IMG_20160222_154539.jpg IMG_20160222_154631.jpg
ted si připravíme novou nádobku

IMG_20160222_154658.jpg

nasadíme na výpustní otvor hadici a zajistíme sponou,poté uchytíme nádobku do vozu a utáhnem oba šrouby,dále nacvaknem konektor na hladinoměr a nacvaknem oba kablíky do držáků na nádobce a nandáme a zajistíme sponou tu vrchní hadici

IMG_20160222_155537.jpg IMG_20160222_155719.jpg
ted už jen dolejt do nádobky patřičné možství chladící kapaliny,zašroubovat víko a máme hotovo icon_idea.gif

IMG_20160222_160110.jpg

zavřem kapotu,startujem a odjíždíme icon_idea.gif:palec:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...