Přejít na obsah

zadní ofukovač Octavia 2


Radas

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás

Vzhledem k velké ceně samotného ofukovače jsem se rozhodl na jeho opravu

Oprava ulomeného kolíku venkovního naklápění a výroba vodícího dílu vnitřního naklápění.

Demontáž z loketní opěrky se provede uchopením za spodní část ofukovače a následným vyjmutím, je třeba použít malinko více síly neboť drží na dvou rozpěrných čepech.

post-87-0-27497000-1482476992_thumb.jpg

Rozebrání ofukovače viz obrázek, jen je nutné postupně tahat za horní část a podebírat packy neboť mají tendenci neustále se zacvaknout zpět

post-87-0-76883900-1482477241_thumb.jpg

post-87-0-66452400-1482477260_thumb.jpg

Scházející vodící díl jsem vyrobil z plastového dílu, který jsem použil z staré krabičky na diskety( taková ta výklopná, dvoudílná)

Následně obkreslil tvar originálního dílu jehlou na šití

post-87-0-23614100-1482477565_thumb.jpg

Zvolil jsem jiný tvar nežli je originál, ale na funkci to nemá vliv. Je to samozřejmě na každém jak si chce pohrát

post-87-0-53636100-1482477695_thumb.jpg

Do dílu jsem navrtal otvory pro naklápěcí packy(vrták 2,5 mm) a na vodící kolík(vrták 3 mm)

Vše jsem důkladně odměřil pouze na vodící kolík jsem to odhadnul.

Jako vodící kolík jsem použil jeden díl z synova lega a přilepil sekundovým lepidlem.

Díl měl výhodu, že byl ve spodní části rozšířen tudiž lépe drží.

POZOR na zvolení lepené strany pro vodící kolík.Musí být dodržena viz přiložený obrázek

Díl je třeba před montáží odzkoušet jestli se volně otáčí na naklápěcích packách,pokud jde ztuha je třeba díry na straně kolíku zahloubit větším vrtákem aby se vše pěkně pohybovalo.

post-87-0-94051300-1482478281_thumb.jpg

post-87-0-19812500-1482478316_thumb.jpg

Poté stačí jen nacvaknout a otestovat funkčnost v případě drhnutí je nutné zabrousit drhnoucí části nejlépe půlkulatým jehlovým pilníkem.

post-87-0-17323400-1482478424_thumb.jpg

post-87-0-03327100-1482478445_thumb.jpg

Opravu ulomeného kolíku venkovního naklápění:

Na opravu jsem použil velkou krejčovskou jehlu, vadnou plastovou lištu jsem upnul do svěráku a odměřil si místo pro nový kolík.

Poté jsem jehlu nahříval modelářskou horkovzdušnou pistolí Dremel s úzkým hrdlem ohřevu abych neporušil okolní plast a tlačil jsem na jehlu, která se po zahřátí zasouvala do lišty(jen je třeba dávat pozor aby vám jehla neuhnula)Vše je třeba dělat s citem a hlavně nepospíchat.

Po zatavení do hloubky cca 3 mm jsem přiložil originální a opravený díl k sobě(odměřil jsem si délku přebytku jehly)přebytečnou jehlu jsem ucvaknul kleštěmi na stříhání plechu.

 

 

Nyní již následuje kompletní montáž a otestování

https://www.youtube.com/watch?v=VkqqMdkGCys

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...