Přejít na obsah

NÁVOD : Oprava výhřevu zadního okna - Octavia 1 Combi


pavel71

Doporučené příspěvky

přijel bratr s autem že mu nejde výhřev zadního okna
začal sem standartně a prohlíd všechny pojistky -všechny o.k.

20171018_171119.jpg

dále sem s panelu vycvak vypinač rozebral preventivně očistil ty spínací kontakty -byly trochu vypálený -problém trvá

20171018_165203.jpg 20171018_170700.jpg 20171018_170722.jpg

pro jistotu sem skusil i jiný spínač - problém trvá

20171018_165221.jpg

pak sem v konektoru změřil zda de do jednoho s těch silných drátů 12V po klíčku -byly tam
proklemoval sem kouskem kablíku oba bílé kablíky a šel do kufru do kapsy u levého zadního světla kde sou umístěné konektory
najdem konektor se silnějším bílím drátem a změříme zda je v něm 12V - byly tam

20171018_165152.jpg

takže sundáme plast pátých dveří

20171018_170519.jpg

vycvaknem oba ty boční plasty

20171018_170528.jpg

pod plastama má okno na každé straně konektor,ohmetrem prověříme elektrický obvod vyhřívání okna - byl o.k.
poté na pravé straně konektor s hnědým drátem -změříme okruhovkou zda má dobrou kostru - byla v pořádku
ted si na levé straně změříme jestli je v konektoru s černým drátem 12V - a máme jádro pudla,napětí v drátu není

20171018_170506.jpg

je třeba nahlédnou do gumové dveřní průchodky a prohlídnout drát po drátu

20171018_170346.jpg

já si průchodku vycvak ve dveřích shrnul dolů a tahal drát po drátu až se mi jeden drát černé barvy podařilo vytáhnout z průchodky ven,poté sem vycvak průchodku s kastle a druhý konec drátu vytáhl z průchodky

20171018_165113.jpg

drát je třeba spojit a vrátit do průchodky já zvolil tento postup:
vzal sem cca 15cm nového kablíku a za pomoci svářecího drátu protáhl průchodkou

20171018_165628.jpg

dole oba konce spájíme do sebe a zaizolujem

20171018_165810.jpg

poté kablík nastrkáme do kastle a nacvaknem spodní část průchodky

20171018_165810.jpg
ted si sletujem a zaizolujem vrchní dva kablíky

20171018_170259.jpg

kablíky zasunem do pátých dveří a nacvaknem průchodku
ted si na oba konektory od vyhřívání okna napojíme žárovkovou zkoušečku a zkusíme zda po sepnutí spínače vyhřívání zadního okna svítí -máme vyhráno

20171018_171006.jpg

napojíme konektory na kontakty od vyhřívání zadního okna,nacvaknem oba boční plasty,nacvaknem plast pátých dveří a máme hotovo

 

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Ahoj. Stejný problém jsem řešil na VW Golf III a musím jen říct, že právě zapájením je kabel pak moc tvrdý a po dvou letech (dle četnosti otevírání) se to ulomí znovu na jedné straně u pájení. Vyřešil jsem tak, že jsem nadtsavil kabel. Zapájenou část zastrkal do auta a druhou jsem ukryl až v pátých dveřích. Průchodkou pak šel jen lankový vodič a měl jsem pokoj.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Návod je výborný. Doplnkový kábel musí byť dlhší, ako gumová manžeta a priletované konce musia byť mimo manžety, pretože otváranie a zatváranie by malo namáhať len celistvý kábel, presne ako to píše T. Naviac je užitočné na káble, ktoré sú v manžete, naniesť trocha molybdénsulfitovej vazelíny. Zníži sa tým interakcia medzi gumovým povrchom manžety a káblami, takže sa menej namáhajú.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Jako přijít a vidět tohle pripadne na autě, asi by me to taky poslalo do kolen 🥲
    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
×
×
  • Vytvořit...