Přejít na obsah

Vaše spotřeba s 1.9TDi 81Kw


DuDe

Doporučené příspěvky

Lidi . Docela by mě zajímalo jak se pohybuje vaše spotřeba nafty při normální kombinované jizdě .

Tímto navazuji na téma (http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=351) abych to tam neza_iral tak jsem založil tohle vlákno .

Mám spotřebu kolem 5.6 l . Což se mi zdá celkem v normě . A nijak mě to neznepokojuje .

V tématu psal že měl spotřebu něco kolem 4.9 .

Zajímalo by mě jak je to u ostatních .

 

Díky za názory . :palec:

Odkaz ke komentáři

tak třeba já mám spotřebu od 4,5 do 6ti, ale to už to musím hodně hnát :P .. dlouhodobou pruměrnou spotřebu mám 5,3 litrů, je to většinou cesta z práce a do práce, kus jedu po okreskách, kousek po dálnici a zbytek město .. podotýkám že mám 17" kola a gumy 215/45 a výkon těch 81 kW, tudíž bez chipu :palec: já jsem s touhle spotřebou spokojenej .. a na těch 6 litrů se dostávám opravdu při delším ježdění po městě a pak svižná jízda po okreskách a dálnici ;)

Odkaz ke komentáři

Ja mam kombinovanou spotrebu 5.5l (viz podpis). Obuti mam 215/45/17, chip mam na cca 96kW. Kdyz jedu dalku na pohodu, tak neni problem mit spotrebu kolem 4.5l, ve meste a na mensich vzdalenostech mi to zere kolem 6.4l.

 

EDIT: Jeste upresnim presne hodnoty... :palec:

spotreba.jpg

Upraveno uživatelem sejvi
Odkaz ke komentáři

Já měl se sériovým výkonem na 15"(195) zimních průměrnou 5.0l, ale nebyl problém se dostat i na 4.3l, ale to sem se při jízdě kousal nudou. Na 17"(205) letních spotřeba vystoupala na 5,7l a dostat se pod 5l byl problém. Z toho důvodu jsem "sáhl" po chipu. Spotřeba spadla na průměrných 5,2l a dostat se pod 5l opět není problém :lol: Toť má spotřeba....

Odkaz ke komentáři

Mám motor ASV v sérii a kola 205/16. Průměr po okreskách kolem 5.5 l.Pokud jedu na - PANE DOKTORE VY JSTE SE KOCHAL - tak5.1. Pod 5 L se taky dostanu,ale to je teda wotrawa.Snad nejmíň jsem měl ze Zruče přes K.H. Kolín do Nymburka a to 4.5.Po dálnici na tempomatu 145 Km/hod tak 6.2. PS: Stále zapatá klima na AUTO

Upraveno uživatelem Diesel
Odkaz ke komentáři

když jsem v loni jel s tátovou octavkou, má to samý co já - 1.9 TDI, 81 kW do jižních čech, tak jsem měl spotřebu 5,4 litru a průměrnou rychlost sem v místě kam jsme jeli měl 103 km/h .. v tý době na tom byly 15" kola 205/?? (si nevzpomínám, ale asi 60 nebo kolik) .. a v autě sme byly tři + plný kufr krámů (stan a podobný ptákoviny) .. kamarád s Fabii RS na 16" měl spotřebu ještě o něco málo menší .. takže ta spotřeba u tohohle motoru je super :lol:

Odkaz ke komentáři

Takže prispejem aj ja svojimi skúsenosťami. Na 15" kolesách 195/65 bola spotreba 4,5 - 5l, no tento rok jazdím na 205/50 17" a spotreba stúpla o cca 0,5 až 0,7l, takže 5 - 5,7l čo si myslím je naprosto v pohode, ale pod 5l je problém sa dostať. Že by som jazdil rýchlejšie?

Upraveno uživatelem Drobec oct
Odkaz ke komentáři
Takže prispejem aj ja svojimi skúsenosťami. Na 15" kolesách 195/65 bola spotreba 4,5 - 5l, no tento rok jazdím na 205/50 17" a spotreba stúpla o cca 0,5 až 0,7l, takže 5 - 5,7l čo si myslím je naprosto v pohode, ale pod 5l je problém sa dostať. Že by som jazdil rýchlejšie?

 

Já to měl naprosto shodné jako ty :o . Na 15" spotřeba 4,5 - 5l, nazul jsem 17" a spotřeba 5 - 5,7l a pod 5l jsem se za boha nemohl dostat. Ten valivý odpor je znát, ale vyžešil jsem to chipem a motor má na 17"(205/50) síly dost a spotřeba šla dolů, protože motor teď nemusím vůbec točit :smich: Takže spotřeby co uvádíš jsou OK :ph34r:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

SM: no tak to verim, to je jasny, kdyz si pomalu ani neslapal na plyn, ze jo... ale aby jela na silnici prvni tridy za normalniho provozu a jeste k tomu kolem stovky, tak neni mozny, aby ji PP ukazal takovou spotrebu, aniz by byl nejak rozstelovany, tomu proste neverim

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...