Přejít na obsah

Kontrolka opotřebení brzdových destiček


Jurajus

Doporučené příspěvky

Vzadu žádné čidlo není je jen na předku a to ze strany řidiče. A jak jsi ty desky v předu kontroloval ? Je třeba sundat přední kolo u řidiče a podívat se na tu destičku co je z vnitřní strany v ní je to čidlo (může se stát, že je sjetá víc než ta venkovní a když už to budeš kontrolovat, tak se podívej i na to čidlo jestli je v pořádku. Přidávám ti sem foto toho čidla (sice je z OI, ale to nevadí).

post-547-1275041104_thumb.jpg

post-547-1275041114_thumb.jpg

post-547-1275041120_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Není tam žádný čidlo! Je tam protažený drát (viz Rolbař) který se ubrousí...

Pokud se ti rozvítí a zase zhasne, není drát ubroušen... má to někde blbý kontakt... může být poškozen ten kablík od destičky ke konektoru popř od konektoru dál do svazku. jak kolo pruží, popř natáčí se do rejdu to chytá/ztrácí kontakt. Může to ohlodat kuna (před pár dny jsem jednu zde na Praze 10 večer sledoval z balkonu jak kličkuje pod auty) popř jsi zavadil o nějaká klacek a pod a ty licny jsou vevnitř natržený, ale přes izolaci to není vidět (zapruží)

Mě se to rozsvítilo asi na 5-6 mm

 

Dle reakce asi nejsi elektrikář a tak to sám nevyřešíš...

 

1) ohmetrem proměřit tu destičku

2)bude- li přerušena není co řešit a je správně že svítí... 6-7mm je hodně... ještě min 10tis km to najede.. pak pohledová kontrola

3) nebudeli přerušena proklemovat konektor u destičky a jezdit. mělo by to zhasnout a už nesvítit - pokud by to svítilo, je problém ve vedení od konektoru dál... (klacek, kuna, oxidace) Pokud nebude svítit, nic neřešit - vyřeší se to samo při výměně destičky...

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 3 roky později...
Guest CaRLoS.

Ahoj kluci. Na své octavii II my začalo po chvilce jízdy hlásit zkontolujte brzdove obložení. I na STK mi řekl, že bych měl vyměnit. Koupil jsem nové destičky a kotouče, vše jsem vyměnil za nové a teď mi maxidot hlásí ihned po nastartování ať to jdu zkontrolovat. Musím auto napichnout na Vag, abych odstranil nějaký servisní interval, nebo při připojení nové destičky by to mělo zmizet samo? Jde mi o to, že ten konektor toho čidla (to co jde z auta, ne z destičky ) mi přišel trošku už starší, protože se z něho gumova koncovka dala trošku sundat. Mám radši koupit nový konektor a jak se popriklad vymění? Díky za všechny rady :)

Odkaz ke komentáři

zdar pani,

 

mne to hlasi podobne, ale s tym, ze nekedy ked nastartujem tak kontrolka svieti az kym nevypnem motor a na druhy krat sa zas ani nerozsvieti. Takto to robi 50/50 cely den. raz svieti celu jazdu a o par minut zasa celu jazdu ani neblikne. vonkajsia doska je pohladom urcite viac ako 5mm. Tak asi treba skontrolovat kabelaz ze?

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

zdravim

tak som sa dnes konecne dostal k tej kontrole, dosky su este dobre, maju snad centimeter a drat je este od kotuca daleko. Tak som pozrel konetkory, boli vcelku zaoxidovane, precistil, prestriekal a potom zlozil, svieti to dalej. Jedine co sa mi nezdalo je, ze ta bohuzial druha cast konektoru na kabli, co vedie do svazku s ABS k motoru, bola taka uz znicena, buzirka co ide od neho bola trosku stiahnuta a asi pol centi som tam videl oba kabliky co do konektora vedu. Tak pocitam, ze to bude asi v tom, lebo kablik od konktora k doske vyzera OK.

A teraz otazka. Da sa to prosim nejak vyriesit? napr. vymenit cely ten kabel co ide z motoroveho priestora ku kolu do cidla abs a k doske? a popr. cidlo dielu by niekto vedel?

 

inak teraz mi kontrolka asi tyzden svieti stale.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...

Zdravím,potreboval bych vyměnit tu kabelaz co vede k brzdove desce a k abs sviti mi kontrolka "opotřebování brzdovych desek"nevíte někdo kam ty dráty vedou?už sem rozdělal půl auta a nenasel jsem to."červený a žlutý drat"k relatku?do svorkovnice ?kde to najít?díky za každou radu,zdravim.

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...