Přejít na obsah

Coming Home u OI


Seth

Doporučené příspěvky

Zdravím, nevím jestli s tím máte někdo zkušenosti, ale včera večer jsem zjistil že moje OI má fuknci Coming Home aniž bych o tom věděl :) tak jsem začal pátrat v návodu k obsluze a ono je to tam i popsané :) akorát nevím, jestli to mají všechny OI, nebo to bylo to bylo za příplatek, nebo jen do některých zemí, každopádně mě to mile překvapilo co moje auto umí aniž bych o tom věděl :)

 

zde popsání funkce přesně podle návodu:

 

Funkce Coming-Home*

Funkce umožňuje rozsvícení potkávacích

světel na krátkou dobu po opuštění vozidla,

např. pro osvětlení cesty domu apod.

Navolení funkce:

 

Vypněte světla.

Vypněte zapalování

Blikněte dálkovými světly (světelná houkačka).

Otevřete a zavřete dveře.

 

Zůstanou-li dveře otevřené, světlo

svítí po dobu asi 3 min.

Zůstanou-li dveře zavřené, světlo

svítí po dobu asi 30 s.

Odkaz ke komentáři
no rele uz mam, co teraz? mate nejaky postup co kde ako? :rolleyes:

teraz potrebujes kabelaz na rele tusim ze Rolbař :huh: to vie urobit a olisoft ti da link na montaz :o

ak mas aj kabelaz tak skus:

 

 

pre MR02 a vyššie

 

TK – žlto-hnedý - napojiť hnedo-žltý (dverový kontakt) pri komfortke (cca 5cm od konektora komfortky), alebo naspodku relé boxu pri červenom konektore tiež na hnedo-žltý

 

30 – červeno-hnedý napojiť na červeno-hnedý v poistkovej skrinke (poistka č. 40), alebo pri čiernom konektore na reléboxe (kontakt 30 naspodku reléboxu), alebo osadiť na jednu z voľných veľkých pozícií na poistky, ako protikus dať červený drôt a napojiť ho ľubovoľne tiež na červený, osadiť poistku 15A

 

15 – modro-čierny - spínané 15 - napojiť na poistku č. 6 a osadiť 5A

 

56a – bielo-zelený - v konektore ovládača svetiel nájsť svorku bielo-zelených a prispájkovať, alebo svorka bielo-zelených vo zväzku k poistkovej skrinke

 

56b – žlto-zelený – v konektore ovládača svetiel nájsť svorku žlto-zelených – tlmené a prispájkovať, alebo svorka žlto-zelených vo zväzku k poistkovej skrinke

 

31 - hnedý - kostra dať na kostriaci bod pod komfortkou - matka na 10ku kľúč

 

 

 

pre MR01 a nižšie je zmena

 

15 - napojiť na existujúcu poistku č. 5

 

 

 

Zmena tlmené -> hmlovky :

56b - v konektore ovládača svetiel nájsť svorku šedo-žltých - hmlovky a prispájkovať

comming_home.doc

post-757-1248372352_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 3 týdny později...

Ak mate magicar alarm ktory ma aux vystup tak sa to da napojit cez neho ja ho mam napojeny na hmlovky a svietia mi 20 sec.da sa nastavit aj na myslim 5 a 60 sekund.Len tam to nie je automaticky ale musim stlacit 2 na ovladaci.Mam to takto napojene cez rele. ;)

post-2146-1286214053_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Ak mate magicar alarm ktory ma aux vystup tak sa to da napojit cez neho ja ho mam napojeny na hmlovky a svietia mi 20 sec.da sa nastavit aj na myslim 5 a 60 sekund.Len tam to nie je automaticky ale musim stlacit 2 na ovladaci.Mam to takto napojene cez rele. :smich:

 

 

Prosím Tě, k tomu Magicaru. Taky jsem ho nechal minulý týden namontovat a teď mi nefunguje ta funkce, že když odemknu auto a do nějaké doby neotevřu dveře, že se automaticky zase zamkne. Ptal jsem se proč to přes Magicar nefunguje a bylo mi řečeno, že to umí jen origo centrál s dálkou. Přes Magicar to nepůjde. Máš to prosím taky tak? Taky Ti tato funkce přes Magicar nefunguje? Moc díky za odpověď.. :)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
Prosím Tě, k tomu Magicaru. Taky jsem ho nechal minulý týden namontovat a teď mi nefunguje ta funkce, že když odemknu auto a do nějaké doby neotevřu dveře, že se automaticky zase zamkne. Ptal jsem se proč to přes Magicar nefunguje a bylo mi řečeno, že to umí jen origo centrál s dálkou. Přes Magicar to nepůjde. Máš to prosím taky tak? Taky Ti tato funkce přes Magicar nefunguje? Moc díky za odpověď.. :lool:

Tak to ti montoval nějakej ňouma a napojil to na lampičku a ne na dveře tak jak to má být, potom by ti a funkce znovuuzamčení fungovala.

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Ak mate magicar alarm ktory ma aux vystup tak sa to da napojit cez neho ja ho mam napojeny na hmlovky a svietia mi 20 sec.da sa nastavit aj na myslim 5 a 60 sekund.Len tam to nie je automaticky ale musim stlacit 2 na ovladaci.Mam to takto napojene cez rele. ;)

 

Pánové, kde nejlépe najdu kablik na obě dálkovky (na lucasu? Jako světelnou houkačku?)? Nebo to musim zapojit přes diody a každou stranu dálkových zvlášť?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Chci se jen zeptat, sehnal jsem si originál relé + patici, takže jen do patice napojím nové dráty a zapojím to do auta... V tom problém nevidím, jen se chci zeptat, jestli nějakým způsobem to nejde napojit tak, aby to umělo i leaving home?

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...

Ahoj,

 

viděl jsem kabeláž od Rolbaře. Má tam přímo konektor (samice) k tomu relé, z kterého jdou drátky. Máte někde link na ten konektor. případně kde ho sehnat ?

 

Ono čístě teoreticky by mělo stačít ty drátky napájet na nožky toho relé ? Případně nějakou smršťovací bužírkou stáhnout nebo lisovací konektor - https://www.e1.cz/produkt/1187402-konektor-plochy-lisovaci-pk-1-5-f-308d?gclid=CjwKEAiAi-_FBRCZyPm_14CjoyASJAClUigOngJ1XFqOFlAQQOe1ebypiV5e1Y_if7rclyNY8m2wDhoC0jrw_wcB&t=popis ?

 

Co se týče napojení těch drátů, jak je napojujete ? Normálně drátek například střihnete, dáte svorkovnici a spojíte ? Nebo odizolujete, namotáte na odizolované místo a zpátky elektrikářskou lepící páskou zalepíte a zaizolujete ? Tohle mi přijde trošku prasácké, rád bych to udělal nějak "slušně", aby případně když auto budu někomu nedej bože dávat k opravě, kterou bych nezvládl časově, aby si neřekl "jaký kokot dělal s tou elektrikou" .. :D :D.

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...