Přejít na obsah

pridavne dalkove svetlomety zapojeni


alí

Doporučené příspěvky

Ahoj, asi před 2 týdny jsem si přádavná dálková světla zapojoval a nic těžkého na tom není. Pokud chceš, tak ti to zapojení můžu zítra nafotit, jinak budeš potřebovat dostatečně dimenzovaný kabel (já tam mám 100W žárovky a tak jsem použil kabel 2x2,5mm2), spínací relátko a pojistkový pouzdro s pojistkou. Jak silný žárovky v těch světlech budeš mít? Od toho se právě odvíjí síla kabelu, hodnota pojistky a také typ relátka :)

Odkaz ke komentáři

Tak jak jsem slíbil, tak sem dávám návod jak ty světla zapojit. Jak už jsem tu psal, bude potřeba napájecí kabel světel, napájecí kabel pro sepnutí relátka, relátko, pojistkové pouzdro s pojistkou a nějaké konektory (fastony, očka...) a také např. smršťovací bužírku.

 

Postup:

Světla se připevní na chladičovou stěnu (v případě, že budou světla schovaná za maskou), připojí se dostatečně silným kabelem (na normální žárovky stačí kabel 2x1,5mm, na silnější žárovky použít kabel 2x2,5mm) a druhý konec kabelu se připojí na (–) kontakt baterky a na kontakt na relátku. Dále se do relátka přivede (+) z baterky, které bude jištěno pojistkou (při použití normálních žárovek stačí 10A pojistka, při použití 100W žárovek 20A pojistka) a nesmíme zapomnět přivést do relátka spínací napětí, které si přivedeme z jednoho hlavního světla z kontaktu co je určený na dálkové světlo.

 

Snad je to trochu srozumitelné, ale s fotkama to bude určitě srozumitelnější ;)

 

post-107-0-08090100-1324741320_thumb.jpgpost-107-0-28400600-1324741412_thumb.jpg

post-107-0-79820100-1324741353_thumb.jpgpost-107-0-58249400-1324741491_thumb.jpg

post-107-0-71839600-1324741522_thumb.jpgpost-107-0-79055900-1324741626_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

kdyz by se pouzily zarovky jen 55w tak by to slo zapojit i bez relatka primo na vetev dalkovych kabelaz by to teoreticky mela vydrzet i kdyz je prurez jen 1.5mm2 par znamych to tak ma a zatim bez problemu i kdyz ta jedenapulka je zatizena jako blazen :)

 

při použití normálních žárovek to jde zapojit bez relátka (každé světlo zapojit zvášť), ale je to na hranici jak s průřezem origo kabelů, tak i dost trpí páčka na přepínání tlumené/dálkové, ve které se rychleji opálí kontakty, určitě je lepší použít to relátko :)

 

Hezký děkuji. Jdu do toho.:palec:

 

Normální 55W jsem měl ještě ma starý šáde 120 a nic moc. Takže půjdu do trochu silnějších. Ale ty 100W si myslím že už jsou moc a dle mýho vypalujou paraboly. Ideál by byl tak kolem 75W až 80W :rolleyes:

 

Nemáš zač, určitě do těch světel běž :palec: , jinak nevím jestli se dá sehnat vatáž 75-80W, v obchodě kde jsem to kupoval měli jen 55, 100 a tuším 130W a s tím vypalováním paraboly to taky nebude tak horký, s dálkovýma se stejně nesvítí dlouhodobě v kuse a pokud jsou použity trochu kvalitní světla, které mají kovovou parabolu a mají krytí ze skla a ne z plastu, tak to bude OK ;)

Odkaz ke komentáři

Já už byl se světlama za maskou na STK 2x, pokaždé na jiné a vždy také pohoda. Ale opravdu to být nemůže, nevím jak je to tam přesně psáno v legislativě, ale nějak v tom smyslu, že přídavní světla nesmí být umístěna za součástí karoserii či tak nějak. Mě se to hledat nechce, ale kdo chce, může se podívat do zákona.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...