Přejít na obsah

Přídavná dálková světla


Doporučené příspěvky

Taky bych si chtěl dodělat přídavná světla za masku jako má Konny, taky mám octu před face ale mám tuning masku která má jen drátěnou mřížku tak by to přes to mělo svítit dobře ale vůbec nevím jak to zapojit, napadlo mě že asi nejjednodušší zapojení by bylo napojit to ke kabelům co jdou k předním mlhovkám které jsou umístěny v předních světlometech ( při zapnutí předních mlhovek by se rozsvítily i přídavná světla) ale nevím jestli by to utáhly ty origo kabely a relátko, nebo jak jinak to zapojit? bohužel v elektrice se moc nevyznám, jde mi o to že bych nerad vrtal do palubovky pro montáž přídavného vypínače a vůbec netuším jak bych to napojil na pojistkovou skříň a taky nevím jak se k tomu zapojuje relátko a které relátko bych měl k tomu použít, když tak poraďte. A zeptal bych se ještě nejsou pak problémy při silniční kontrole nebo na STK když bych namontoval přídavná světla nebo je při STK sundaváte?

Odkaz ke komentáři

Ten návod v odkazu je o ůplně něčem jiném než sem myslel já, v tom odkazu je o tom jak propojit mlhovky s dálkovými světly ale já sem chtěl propojit mlhovky s přídavnými světly které si sám namontuji za mřížku masky, ale stejně to propojení je asi dost nepraktický když by to svítilo současně tak bych asi raději to zapojil zvlášť ale vůbec nevím jak v elektrice sem ůplný amatér potřeboval bych poradit odkud vzít proud, jak to zapojit přes pojistku, kudy vést kabely, jaké kabely použít, jestli musím použít relátko popř. které relátko použít a kam ho umístit, jaký vypínač použít atd. atd. jak píšu sem v elektrice amatér tak prosím poraďte polopatě abych to pochopil, předem díky

Odkaz ke komentáři

Na tom zapojení nic není, pokud pár dní vydržíš (snad to přes víkend stihnu), tak ti sem dám návod i s fotkama, jak ty přídavný dálkový zapojit ;) . Rozhodně to nezapojuj na stávající kabeláž, protože při použití silnějších žárovek by to origo kabeláž nemusela rozchodit!!!

 

Jinak letos jsem s nima byl i na STK (PČR taky bez problémů) a úplně v pohodě, dokonce mi je chtěl seřídit podle regloskopu, ale protože v těch světlech mám 100W žárovky, tak jsem měl projistotu vytáhnutou pojistku, aby nebyly případný problémy, tak nad tím seřízením mávnul rukou a bylo... :D

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Tak to by bylo super, když bys mi popsal návod i fotkami, moc díky.

 

Sice pozdě, ale tady máš ten návod na zapojení ;) .

 

Potřebuješ světla, spínací relátko, pojistkové pouzdro s pojistkou, dvoulinku na napájení světel a dvoulinku na spínání relátka + konektory fastony a očka a něco na zaizolování (třeba smršťovací bužírku).

 

Na (+) kontakt baterky napojíš pojistkové pouzdro a vývod z pojistky připojíš do relátka. Z relátka vyvedeš (+) a z (-) kontaktu baterky do přídavných světel. Dále pomocí tenké dvoulinky, přivedeš z levého světla spínací signál do relátka. Dvoulinka se ve světle připojí na káblík co napájí dálkové vlákno a na (-) pól, tím se zajistí, že se po zapnutí dálkových světel sepne i relátko a rozsvítí se i přádavná dálková světla.

 

Hodnotu pojistky a průměr napájecí dvoulinky do světel musíš zvolit podle watáže světel. Jelikož já mám 2x100w, tak jsem použil 20A pojistku a tuším 2,5mm dvoulinku. Pokud necháš klasické žárovky, čili 2x55W, tak ti bude stačit 15A pojistka a kabel stačí použít 1,5mm. Relátko je toto: http://www.zbozi.cz/vyrobek/spinaci-rele-12v-40a/

 

Pokud máš jakékoli otázky, tak se ptej, rád ti poradím :palec:

 

post-107-0-39682900-1411920244_thumb.jpgpost-107-0-74155200-1411920269_thumb.jpgpost-107-0-66278200-1411920279_thumb.jpgpost-107-0-54381700-1411920292_thumb.jpgpost-107-0-81141500-1411920302_thumb.jpgpost-107-0-59528800-1411920489_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři

Není pozdě, moc děkuju zatím jsem ty světla ještě nenamontoval, nějak nestíhám časově. A hned bych se tedy zeptal jestli tomu dobře rozumím tak ty máš ty světla zapojený na vypínač (páčku) dálkových světel a tedy když zapneš dálkové světla tak se zároveň rozsvítí tyto přídavné světla, ale já bych to chtěl zapojit na samostatný vypínač se kterým bych ty světla zvlášť zapínal a nechtěl bych to vůbec napojovat na elektroinstalaci co vede do hlavních světlometů, šlo by to zapojit tak jak si představuju? a poradil bys mi jak to zapojit, pomohlo by mi třeba nějaké nakreslené el. schéma pro amatéra abych to pochopil. A ještě bych se zeptal musí tam být takové relátko jako tam máš ty nebo se dá použít i jiné např. doma se mi válí plno relátek ze škodovky 105/120 šlo by tam takové použít nebo má jiné ampéry?

Odkaz ke komentáři

Octavia I 2.0 85kw-

 

Ahoj

 

To co požaduješ aby ti dálky svítily zvlášt,tak pokud to uděláš podle toho mojeho návodu,tak budeš mít přesně to co požaduješ,akorát s tím,že místo jednoho +káblu od mlhovky dopojíš +od příd.dálkových.

Dáš tam raději ty silnější kabely a pojistku a bude to Ok.Relátko by mělo jít použít i ze 120cítky.Akorát tam bývaly takovy ty větší.Pokud na nich budou čísla vývodů 86,85,87,30,tak je to použitelny.

Já bych s tím nelaboroval,jakože zapínat něco zvlášt.Vypnout to ano(jako mimo provoz),ale cvakat něco nadvakrát je nepohodlné a otravné.Je to úplně stejný jako když si někdo zapíná zvlášt ty mlhovky jako pomoc.Taky jsem to tak dělal a nakonec zvolil tu variantu,která je tu odemě uvedena.

 

Ale pokud by jsi to opravdu tak chtěl,tak to jde s tím,že si rozdvojíš kabel z přívodu z baterky,který vede na číslo 30 na relé a který máš dán přes ten vypínač a pojistku,aby to šlo zapínat zvlášt(pořád stejné jako u mě v návodu)a tu rozdvojku napojíš na vývod číslo 30 a 85.Tím bude 85 pod proudem místo proudu s dálkových,který dává info relátku aby seplo.Tobě to sepne v momentě,kdy si to sepneš vypínačem v autě,nikoliv na základě pokynu z dálkových světel po jejich zapnutí páčkou pod volantem.

 

 

post-1545-0-97379300-1411933624_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Není pozdě, moc děkuju zatím jsem ty světla ještě nenamontoval, nějak nestíhám časově. A hned bych se tedy zeptal jestli tomu dobře rozumím tak ty máš ty světla zapojený na vypínač (páčku) dálkových světel a tedy když zapneš dálkové světla tak se zároveň rozsvítí tyto přídavné světla, ale já bych to chtěl zapojit na samostatný vypínač se kterým bych ty světla zvlášť zapínal a nechtěl bych to vůbec napojovat na elektroinstalaci co vede do hlavních světlometů, šlo by to zapojit tak jak si představuju? a poradil bys mi jak to zapojit, pomohlo by mi třeba nějaké nakreslené el. schéma pro amatéra abych to pochopil. A ještě bych se zeptal musí tam být takové relátko jako tam máš ty nebo se dá použít i jiné např. doma se mi válí plno relátek ze škodovky 105/120 šlo by tam takové použít nebo má jiné ampéry?

 

Šipan ti to tu už napsal, ale já bych ty přádavné dálkové jen na zvláštní vypínač nedával, je to totiž dost nepohodlné. Lepší by bylo to mít připojené na dálková světla a do toho vsazený vypínač, aby jsi mohl z kabiny auta ovládat, zda budou přádavná světla svítit společně s dálkovýma nebo ne... ;)

Odkaz ke komentáři

Taky bych si chtěl dodělat přídavná světla za masku jako má Konny, taky mám octu před face ale mám tuning masku která má jen drátěnou mřížku tak by to přes to mělo svítit dobře ale vůbec nevím jak to zapojit, napadlo mě že asi nejjednodušší zapojení by bylo napojit to ke kabelům co jdou k předním mlhovkám které jsou umístěny v předních světlometech ( při zapnutí předních mlhovek by se rozsvítily i přídavná světla) ale nevím jestli by to utáhly ty origo kabely a relátko, nebo jak jinak to zapojit? bohužel v elektrice se moc nevyznám, jde mi o to že bych nerad vrtal do palubovky pro montáž přídavného vypínače a vůbec netuším jak bych to napojil na pojistkovou skříň a taky nevím jak se k tomu zapojuje relátko a které relátko bych měl k tomu použít, když tak poraďte. A zeptal bych se ještě nejsou pak problémy při silniční kontrole nebo na STK když bych namontoval přídavná světla nebo je při STK sundaváte?

Přídavná dálková světla mít můžeš a to s takovou svítivostí,aby jsi nepřekročil maximální celkovou povolenou svítivost souboru dálkových světel(225000 cd)na světlometech jsou hodnoty svítivosti vyznačeny,na STK by potom neměl být problém.Samozřejmě,pokud je nainstaluješ co do umístění a zapojení tak,jak ukládá legislativa.

Tvůj nápad zapojit je společně s mlhovými je sice technicky možný,ale není přípustný ani kdyby přídavná světla byla mlhová,protože na vozidle jsou povolen 1 pár mlhových.

Přídavná dálková musí být zapojena tak aby se rozsvěcela buď najednou se seriovými světly,nebo je možné samostatné rozsvěcení přídavných světel.V každém případě ale musí být zapojena tak,aby při přepnutí na tlumená zhasla všechna dálková najednou.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Tak na montáž přídavných světlometů jsem pořád neměl čas, ale teď už bych se rád do toho pustil, zde přikládám schéma jak si to představuju namontovat na svém autě a potřeboval bych abyste mi to zkontrolovaly jestli podle tohoto schéma to bude fungovat tak jak má, chci to mít zapojený na zvlášní vypínač proto abych vůbec nemusel zasahovat do origo kabeláže co vede do hlavních světlometů, a ještě mě napadlo nebude mi toto zapojení vybíjet baterku když auto bude třeba delší dobu stát přecejen připojim dva kabely přímo na + baterky Děkuji za rady.

post-39694-0-46634000-1416687231_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Máš to dobře.

 

Takto by to mělo být pokud by to bylo na páčku pod volantem:

 

č85-plus z dálek(info že se seply)

č86-kostra

č87-plus k přídavným dálkám(nebo to co chceme spínat)

č30-plus přes pojistku z baterky

 

Tvá verze:

 

č85-plus z baterky(místo info z dálek)

č86-kostra

č87-plus k přídavným dálkám(nebo to co chceme spínat)

č30-plus přes pojistku z baterky

 

 

Akorát si nedovedu představit,jak budeš ty dálky vypínat tak,aby ti nezůstávaly svítit při přepínání klasicky tlumená-dálková přes páčku pod volantem.

Odkaz ke komentáři

Aha, tak jsem si to pamatoval špatně ;) , jinak kdyby to měl šipane rozdvojovat až za tím vypínačem, tak to relátko postrádá smysl, protože silový proud půjde stejně přes vypínač a relé by tím pádem byla zbytečná součástka v obvodu. Když nechá zapojení tak jak je, tak půjde přes vypínač jen spínací proud (několik mA) a silový proud půjde až přes relé ;)

Odkaz ke komentáři

Tak teď už jsem z toho zmatenej, koukal jsem i na jiném fóru na zapojení přes relé a bylo to v podstatě stejné jak sem nakreslil akorát stálej proud od baterky + byl vedený na 30 na relé (na mém nákresu to mám na 85) a proud od vypínače veden na 85 na relé (na mém nákresu to mám na 30), nikdy jsem nic přes relé nezapojoval tak abych to nezapojil špatně. A ještě dotaz můžu použít relé co se používá origo na škodě 105/120 (ptám se protože doma jich mám plno tak abych nekupoval zbytečně další) nebo je lepší koupit to nový aby to lépe fungovalo? Zatím jsem ve fázi shánění dílů a informací ohledně zapojení, asi to dopadne tak že než je namontuji tak bude léto a už nebudou potřeba :smich:

Odkaz ke komentáři

Tak mám další problém světla sem koupil už asi před dvěma roky že je namontuji na felicii co jsem měl ale na to nedošlo, tak jsem je chtěl namontovat teď na Octavii ale zjistil jsem že to jsou asi přídavná mlhová světla, tady dávám odkazy na světla co vypadají jako ty moje ale u jednich píší že jsou přídavná dálková a u druhých přídavná mlhová a přitom vypadají stejně, jaký ty světla mají rozdíl? http://www.auto-doplnky.com/pridavne-dalkove-svetla-wesem-s-homologaci-e8-2-ks-11047-p2048 http://www.auto-doplnky.com/mlhova-svetla-s-mrizkou-180x86x76-mm-2-ks-10847-p307

Odkaz ke komentáři

Ony opravdu vypadají stejně.Ale to se na e-shopech stává,že se nebabřou nafotit jednu i druhou věc pořádně,aby vypadaly reálně.

Jinak přídavné dálkové poznáš podle skla na nich.Dálkové má sklo od okrajů jakoby čiré a uprostřed jsou ty jakoby pásky pro soustředění světelného paprsku.Mlhovky tyto pásky mají po celé ploše.Jednoduše řečeno to co jsi poslal ty odkazy ,tak to jsou oboje mlhovky.

Odkaz ke komentáři

Tak to mám pravděpodobně přídavný mlhovky a budu muset tedy koupit jiný. A ještě bych se zeptal chci tam dát žárovky Osram H3 12/55w + 110% svítivost , jakýho průměru musím použít kabely a které kabely musí být silnější aby mi to pak neshořelo. a ještě jak se měří? i s bužírkou? nebo jen ty drátky uvnitř? ( přes elektriku jsem ůplný amatér) Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři

Tak to mám pravděpodobně přídavný mlhovky a budu muset tedy koupit jiný. A ještě bych se zeptal chci tam dát žárovky Osram H3 12/55w + 110% svítivost , jakýho průměru musím použít kabely a které kabely musí být silnější aby mi to pak neshořelo. a ještě jak se měří? i s bužírkou? nebo jen ty drátky uvnitř? ( přes elektriku jsem ůplný amatér) Děkuji za rady.

 

Na 55W světla stačí 1,5mm dvoulinka, pokud by jsi dal silnější žárovky (100W), tak použij 2,5mm dvoulinku ;)

sorry pozdě jsem to odeslal,takže se opakuji

 

 

Ty se neopakuješ, já jsem to poslal později, takže se já opakuji :D

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...