Přejít na obsah
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic


Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.


breta

Uživatelé
 • Počet příspěvků

  258
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli breta

 • Hodnost
  hodnost: AMBITION

Návštěvy profilu

262 zobrazení profilu
 1. mischicky POČÍTAČOVÁ KAVÁRNA

  Opravami PC AT/ATX zdrojů jsem se kdysi hodně zabýval. Kdybych to měl zjednodušeně shrnout proč zdroje odchází, pořadí by bylo: 1. šmejdové elektrolytické kondenzátory. Ty filtrační pro jednotlivá napětí v sekundáru zpravidla nedělají ze zdroje ohňostroj, ale jen občasné poklesy/výpadky napětí, což dělá zpravidla náhodné restarty PC. Ale ty ostatní elyty ten ohňostroj rády udělají, za doprovodu smradu, kouře a rány. Ve velké většině ale jdou zdroje ještě opravit. 2. Špatné chlazení zdroje. Tím rychle klesá právě životnost elytů, které se pak projeví popsanými efekty. Za špatné chlazení velmi často může zadření větráku, které bývají často také šmejdové a občas se vyplatí podívat (nebo proužkem papíru zkusit, jestli se točí). Prostě dobré chlazení je základ, nic se nezkazí vyřazením regulátoru otáček větráku, přidělaním dalšího větráčku atd. Pak (při kvalitních elytech) není výjimkou zdroj pracující třeba 15 roků... 3. Výkyvy napětí v síti. To bývá často přeceňováno. Když to nastane, nebývá oprava složitá (výměna pojistky, ochranného varistoru). Samozřejmě nepočítám blesky. Pardon, teď jsem si teprve všiml, že reaguji na 10 roků starý dotaz.... no nechám to tady, aktuální je to pořád...
 2. Ztráta napětí

  Když můžeš takto občas závadu nasimulovat, máš vyhráno. Kdybys nenapsal, že jsi měnil baterku, řekl bych, že je vadná (občas se v ní přerušuje můstek). Postupuj při závadě (když mžourají kontrolky) takto: mínusový konec multimetru připoj přímo na mínus baterky a pro obě následující měření je tam nechej a pak: 1, změřit napětí přímo na plus baterky -musíš naměřit více než 12V, jinak je baterka KO 2. změřit napětí na kostře - a to jak někde na karosérii, tak na bloku motoru. To napětí musí být blízké nule, ale možná se dočkáš překvapení. Pak napiš, cos naměřil,
 3. Led denní svícení problém

  Podívej se, co máš na PIN4. Tam má být pouze jeden drát, žlutý-červený, nic jiného.
 4. Tajný vypínač žhavení

  Když použiješ typ modulu s tzv. SOS tlačítkem, nabízí se ti spousta možností komunikace s tímto modulem, musíš si přečíst návod. Jen stručně: Vypnutí alarmu se děje zasláním SMS "0000", opětovná aktivace zase SMS 1111. V obou případech odešle modul zprávu o stavu, do kterého přešel. Pomocí dalších SMS lze nastavit mnoho dalších funkcí - může se nastavit několik čísel, kam bude modul volat/posílat SMS, může se na modulu aktivovat tlačítko SOS, zablokovat možnost spojení s jiným než zvoleným telefonem, zjišťovat přibližnou polohu atd. atd. Já jsem si modul hardverově upravil - vyřadil jsem jeho čidlo PIR a spouštění modulu dělám libovolným externím signálem - konkrétně u auta aktivací osvětlení při otevření dveří, u hlídaných objektů externím čidlem PIR nebo dveřními kontakty.
 5. Tajný vypínač žhavení

  aktivní SIM: -ano, kdysi na tyto poplachové věci byla vhodná služba O2ZERO, tu mi zrušili. Dnes je vhodná služba u VODAFONE , provede se jednorázová platba 200.- za SIM a o nic se netřeba starat. Protože se z ní při použití funkce prozvonění nic neodebírá, je tam prakticky kredit navěky. Dokonce ty vložené 200 stovky se mohou použít na zasílání kontrolní SMS nebo zapnutí odposlouchávacího hovoru. stálé napájení: ano, modul má vnitřní baterku, která se nabíjí přes USB kabel. Kabel může být připojený stále, nabíjení trvá asi 2 hodiny, týden se nenabíjí (nulový odběr), pak se zase 2 hodiny nabíjí atd. Z hlediska odběru pro auto zcela zanedbatelné.
 6. Tajný vypínač žhavení

  Ne každý zloděj nosí sebou GSM rušičku, flexu na páku či zpátečku a náhradní řídící jednotku. A stejně jednou tu rušičku vypnout musí a pak ten modul stejně pošle SMS. A lze pak poslat dotazovací SMS pro lokalizaci, kde auto přibližně je. Nic není 100%. Ale já to mám více než rok, hlídám chatu, auto, byt. Nikomu toto řešení nenutím........
 7. Tajný vypínač žhavení

  Tajný vypínač + zpátečka je OK. ale dávám ke zvážení tento námět. Já jsem to ještě doplnil GSM modulem. Ten se mi aktivuje buď pohybem uvnitř auta nebo otevřením dveří nebo je spousta dalších možností úprav tohoto modulu. https://www.ebay.com/itm/Mini-Wireless-GSM-GPS-Security-PIR-Alarm-SMS-MMS-Monitor-Detection-Camera-Video/162674563132?hash=item25e028d83c:g:dX8AAOSwuiNZuqWp Do auta někdo vleze, do 10 vteřin mi zvoní mobil, ať jsem kde jsem. Do ceny 300.-Kč se to vejde.
 8. Otázky Václava Hlodavce

  Na tomto foru neexistuje BAN? Nenastal pro to vhodný okamžik?
 9. Padajici ručičky na budíkách (O1)

  Neví prosím někdo, jestli výrobce O1 tento problém od určitého roku výroby vyřešil a když ano, odkdy?
 10. Ctrl C_Ctrl V nefunguje

  Tak této odpovědi si vážím - konkrétně, jasně, stručně. Jsi machr, palec nahoru!!!
 11. Nefunguju stretavacie svetla

  Abychom pokročili, musíš odpovídat PŔESNĚ, na co se ptám. Píšeš, že tam napětí JE (tedy na T17a/1, (Xz). Takže: Když to propojíš těmi červenými dráty, klíček přitom je v poloze zapalování, tak tam určitě NENÍ napětí na tom červeném drátě, není-liž pravda?? Pak pokročíme dále (protože pak tuším, kde závadu hledat).
 12. Nefunguju stretavacie svetla

  spínač světel v poloze pro světla, zapalování zapnuto: - napětí musí být ve spínači světel na kontaktu T17a/4 (ozn. 56, vodič 1,5ge/ro), a odtud jde do přepínače světel (do "páčky") na kontakt v páčce T12a/7 (ozn. 56) a ten se sepne (v poloze páčky tlumená světla) s kontaktem T12a/8 (ozn 56b, vodič 1,5ge/gn) a tento vodič jde na pojistky S20, S21 pro tlumená světla. To je celá cesta, s libovolným multimetrem to proměříš. Pokud bys potřeboval výřezy z příslušných schemat s vysvětlením, zkusil bych je sem dodat. První zásadní měření musíš začít tím, že na přepínači světel MUSÍ být napětí +12V na T17a/1 (ozn. Xz, 2,5sw/ro).
 13. Ctrl C_Ctrl V nefunguje

  No, na všech forech býti nemohu, ale např, na sedmi forech i jinde je to OK, tady ne, a nejsem sám. Takže zcela v pořádku to asi není. A myslím si, že by to neměl být problém zde opravit. Neodpustím si proto sarkastickou poznámku: Moc ti děkuji, žes tím vyřešil můj (a i mnoha jiných) problém....
 14. Ctrl C_Ctrl V nefunguje

  Pánové, po více než roce se znovu ozývám, problém je stejný. Opravdu se u vás nenajde nikdo, kdo zjistí u vás tu chybičku a opraví ji? Já nikde na žádném fóru ani jinde s tím problém nemám, jen a jen tady a nejsem sám. Vyměnit prohlížeč je tak trochu alibistická rada. děkuji za opravu
 15. Vozidlo po zemřelém

  Nejsem znalý v právech, ale co jsem našel v různých informacích ohledně dědictví, tak tam bylo psáno, že odmítnutím dědictví se vzdáváš všeho. Logicky to znamená, že po odmítnutí dědictví žádné auto po tátovi nemůžeš vlastnit. Je mi jen divné, že když notář zjistil, že zbyl jen majetek nepatrné hodnoty (zpravidla do 30 000 Kč.-), že dědické řízení nezastavil a tedy následně došlo k procesu odmítnutí dědictví.

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

×

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.