Jump to content
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic


Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.


breta

Uživatelé
 • Content count

  262
 • Joined

 • Last visited

About breta

 • Rank
  hodnost: AMBITION

Recent Profile Visitors

568 profile views
 1. Dekuju mockrat za vysvetleni. Bohuzel vice jak 50W nemohu ted sehnat... Myslite ze alespon 50W bude stacit? Nebo tech 5W je veliky rozdil? Dival jsem se a ted tam mam LED 35W coz bude tem problem. Dekuji predcasne za Vasi odpoved :)

 2. Je potřeba zjistit, jaký má příkon tvoje LED H7. Klasická halogenka H7 má 55W, některé LED H7 mají podstatně méně. No a právě ten příkon ve W je rozhodující, jak to bude ohřívat vnitřek paraboly.
 3. Jaká je spotřeba autokamery?

  ruzipa Pořádně si přečti návod, protože slova "odebirat 0,42 A za hodinu. Za den je to cca 10A" jsou úplný nesmysl
 4. mischicky POČÍTAČOVÁ KAVÁRNA

  Opravami PC AT/ATX zdrojů jsem se kdysi hodně zabýval. Kdybych to měl zjednodušeně shrnout proč zdroje odchází, pořadí by bylo: 1. šmejdové elektrolytické kondenzátory. Ty filtrační pro jednotlivá napětí v sekundáru zpravidla nedělají ze zdroje ohňostroj, ale jen občasné poklesy/výpadky napětí, což dělá zpravidla náhodné restarty PC. Ale ty ostatní elyty ten ohňostroj rády udělají, za doprovodu smradu, kouře a rány. Ve velké většině ale jdou zdroje ještě opravit. 2. Špatné chlazení zdroje. Tím rychle klesá právě životnost elytů, které se pak projeví popsanými efekty. Za špatné chlazení velmi často může zadření větráku, které bývají často také šmejdové a občas se vyplatí podívat (nebo proužkem papíru zkusit, jestli se točí). Prostě dobré chlazení je základ, nic se nezkazí vyřazením regulátoru otáček větráku, přidělaním dalšího větráčku atd. Pak (při kvalitních elytech) není výjimkou zdroj pracující třeba 15 roků... 3. Výkyvy napětí v síti. To bývá často přeceňováno. Když to nastane, nebývá oprava složitá (výměna pojistky, ochranného varistoru). Samozřejmě nepočítám blesky. Pardon, teď jsem si teprve všiml, že reaguji na 10 roků starý dotaz.... no nechám to tady, aktuální je to pořád...
 5. Ztráta napětí

  Když můžeš takto občas závadu nasimulovat, máš vyhráno. Kdybys nenapsal, že jsi měnil baterku, řekl bych, že je vadná (občas se v ní přerušuje můstek). Postupuj při závadě (když mžourají kontrolky) takto: mínusový konec multimetru připoj přímo na mínus baterky a pro obě následující měření je tam nechej a pak: 1, změřit napětí přímo na plus baterky -musíš naměřit více než 12V, jinak je baterka KO 2. změřit napětí na kostře - a to jak někde na karosérii, tak na bloku motoru. To napětí musí být blízké nule, ale možná se dočkáš překvapení. Pak napiš, cos naměřil,
 6. Led denní svícení problém

  Podívej se, co máš na PIN4. Tam má být pouze jeden drát, žlutý-červený, nic jiného.
 7. Tajný vypínač žhavení

  Když použiješ typ modulu s tzv. SOS tlačítkem, nabízí se ti spousta možností komunikace s tímto modulem, musíš si přečíst návod. Jen stručně: Vypnutí alarmu se děje zasláním SMS "0000", opětovná aktivace zase SMS 1111. V obou případech odešle modul zprávu o stavu, do kterého přešel. Pomocí dalších SMS lze nastavit mnoho dalších funkcí - může se nastavit několik čísel, kam bude modul volat/posílat SMS, může se na modulu aktivovat tlačítko SOS, zablokovat možnost spojení s jiným než zvoleným telefonem, zjišťovat přibližnou polohu atd. atd. Já jsem si modul hardverově upravil - vyřadil jsem jeho čidlo PIR a spouštění modulu dělám libovolným externím signálem - konkrétně u auta aktivací osvětlení při otevření dveří, u hlídaných objektů externím čidlem PIR nebo dveřními kontakty.
 8. Tajný vypínač žhavení

  aktivní SIM: -ano, kdysi na tyto poplachové věci byla vhodná služba O2ZERO, tu mi zrušili. Dnes je vhodná služba u VODAFONE , provede se jednorázová platba 200.- za SIM a o nic se netřeba starat. Protože se z ní při použití funkce prozvonění nic neodebírá, je tam prakticky kredit navěky. Dokonce ty vložené 200 stovky se mohou použít na zasílání kontrolní SMS nebo zapnutí odposlouchávacího hovoru. stálé napájení: ano, modul má vnitřní baterku, která se nabíjí přes USB kabel. Kabel může být připojený stále, nabíjení trvá asi 2 hodiny, týden se nenabíjí (nulový odběr), pak se zase 2 hodiny nabíjí atd. Z hlediska odběru pro auto zcela zanedbatelné.
 9. Tajný vypínač žhavení

  Ne každý zloděj nosí sebou GSM rušičku, flexu na páku či zpátečku a náhradní řídící jednotku. A stejně jednou tu rušičku vypnout musí a pak ten modul stejně pošle SMS. A lze pak poslat dotazovací SMS pro lokalizaci, kde auto přibližně je. Nic není 100%. Ale já to mám více než rok, hlídám chatu, auto, byt. Nikomu toto řešení nenutím........
 10. Tajný vypínač žhavení

  Tajný vypínač + zpátečka je OK. ale dávám ke zvážení tento námět. Já jsem to ještě doplnil GSM modulem. Ten se mi aktivuje buď pohybem uvnitř auta nebo otevřením dveří nebo je spousta dalších možností úprav tohoto modulu. https://www.ebay.com/itm/Mini-Wireless-GSM-GPS-Security-PIR-Alarm-SMS-MMS-Monitor-Detection-Camera-Video/162674563132?hash=item25e028d83c:g:dX8AAOSwuiNZuqWp Do auta někdo vleze, do 10 vteřin mi zvoní mobil, ať jsem kde jsem. Do ceny 300.-Kč se to vejde.
 11. Otázky Václava Hlodavce

  Na tomto foru neexistuje BAN? Nenastal pro to vhodný okamžik?
 12. Padajici ručičky na budíkách (O1)

  Neví prosím někdo, jestli výrobce O1 tento problém od určitého roku výroby vyřešil a když ano, odkdy?
 13. Ctrl C_Ctrl V nefunguje

  Tak této odpovědi si vážím - konkrétně, jasně, stručně. Jsi machr, palec nahoru!!!
 14. Nefunguju stretavacie svetla

  Abychom pokročili, musíš odpovídat PŔESNĚ, na co se ptám. Píšeš, že tam napětí JE (tedy na T17a/1, (Xz). Takže: Když to propojíš těmi červenými dráty, klíček přitom je v poloze zapalování, tak tam určitě NENÍ napětí na tom červeném drátě, není-liž pravda?? Pak pokročíme dále (protože pak tuším, kde závadu hledat).

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

RR Tonery

Kvalitní alternativní tonery za skvělé ceny. Vyzkoušeno s doporučeno OctaviaClubem. Pro členy a uživatele diskuzního fóra OctaviaClubu sleva 10%

 • RR Tonery Eshop
 • Potisk triček a mikin

  Sítodílna - Ekologický potisk textilu, šití triček z českých látek.Tiskneme již od 1 kusu.

 • SÍTODÍLNA
 • Prostor pro reklamu

  Zde může být i vaše reklama.

  ×

  Important Information

  Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Guidelines, používáním We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. a politikou ochrany osobních údajů - Privacy Policy.