Přejít na obsah
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic


Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.


Romix95

OctaviaClub
 • Počet příspěvků

  894
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Romix95

 • Hodnost
  hodnost: AMBITION
 1. přehřívání motoru

  Kdy se dělali rozvody respektive vodní pumpa která je jejich součástí ? Stává se že se protáčí vrtule na hřídeli a tím pádem nefunguje oběh chladící kapaliny... Zkoušel jsi to i bez termostatu jestli bude nějaká změna ? A hadice do topení jsou obě studené ?
 2. Benzin E10

  To zvládne i Felda Euro 2 respektive auta s lambda sondou který si upraví směs, vůbec se toho neboj takový ty řeči že to bude problém atd jsou spíš aby to lidi zastrašilo a měli o důvod víc kupovat novější auta... Když lidi mixovali ethanol e85 s benzínem na půl taky to jelo v pohodě a to mělo mnohem víc než 10% :D a když se přidala jednotka na obohacení jelo to i na čistý e85 sám jsem na něj jezdil když se to ještě vyplatilo. Maximálně se lehce zvedne spotřeba ale 10% je furt málo tak to bude zanedbatelný.
 3. Nevím jaký je tam olej

  Pamatuj že jakýkoliv olej je lepší než žádný :D když tam doliješ nějaký 10W-40 s normou VW 502.00 bude to v pohodě :)
 4. 1.6 je mnohem jednodušší motor jak mechanikou tak i elektronikou, je to prostě stará poctivá ověřená motorizace :) pokud dostačuje výkonově na potřeby uživatele tak asi nej volba :)
 5. Zkušenosti

  Moji taky (než jsem ji prodal) na STK vychválili a nic mi tam nenapsali a minulý měsíc jsem byl s 1.6 rok 98, 300 najeto a taky supr ono to bude hlavně o lidech jak píše Konny :)
 6. Utržená anténa

  To bude ten problém, použil bych jen originál nebo zn. Correct = ještě lepší než originál který taky není žádný zázrak (ale funguje). http://www.correct.cz/detail.php3?typ=Aa8.3&odvetvi=auto.aant Na požádání udělají s fakra konektorem aby šla vyměnit jednoduše za originál.
 7. Utržená anténa

  Nová anténa je originál nebo ne ?
 8. chyba motoru 001025

  Zaslepit nepomůže - kontrolka bude svítit taky stejně tak s odpojeným, dělá se ale deaktivace v řídící jednotce a co jsem obepisoval pár Chiptuning firem tak to je cenově kolem 3000,-
 9. chyba motoru 001025

  Vadný EGR ventil, vyměnit a nastavit, případně zkusit opravit a vyčistit, nejčastěji se poškodí ozubené kolečko uvnitř a někdy ho stačí jen pootočit podle poškození viz třeba tady: (EGR Je shodný s 2.0 fsi)
 10. Zkušenosti

  Jojo přesně tak to je, 90 tam je tam později nrž to vypadá :) každopádně je to ok ohřívá se to rychle kdyz funguje správně ternostat a nejede se z kopce :D
 11. Studený start

  Tak super že se to vyřešilo :)
 12. Studený start

  Zkusit to můžeš i bez váhy vzduchu a uvidíš taky mi dělala dlouho problémy než se na ni přišlo, po výměně, smazání adaptací a pár km bylo vše v pořádku, adaptace byly úplně v háji a tím i starty atd. :) http://www.autojob.cz/auto-magazin/clanek/15-kdyz-vaha-vzduchu-lze-–-skoda-octavia-2.0-aqy.htm
 13. Dodatečná montáž ABS

  Myslím že by to nemusel být až takový problém když by si s tím člověk hrál sám a neplatil to někomu, akorát to teda asi nezapíšeš do technického průkazu respektive nevím jak by se to dalo v TP změnit (?) Snímače do těhlice dáš (neliší se), dozadu to taky nebude problém, ale pokud máš původní náboje tak nebudou mít snímací kroužky pro ABS, dále budou určitě jiné brzdové trubky jelikož z válce jelikož půjdou do ABS jednotky a pak teprve do brzd a na zadní nápravě budeš mít regulátor brzdné síly který u ABS nebude asi potřeba a taky jiné potrubí díky němu. Elektrika by snad nemusela být až takový problém když ji seženeš kompletní z jiného auta. :)
 14. Palivový filtr

  Řešil jsem na Golfu 4 (takže to samýjak okta) to prasklo kamarádovi taky... Objednala se originál hadice od čerpadla k filtru, nádrž stačilo trochu spustit a šlo to protáhnout :)
 15. Jak svépomocí nastavit odklon předního kola ?

  Odklon nenastavíš nebo spíš jen minimálně na spodním čepu ve vůli šroubů které ho drží v ramenu, spíš aby nebylo něco ohlé... a na axiálech nastavuješ jen sbíhavost... chce to na geometrii jak píše Martin tam rovnou zkouknou nápravu... A stejně i kdyby sis sám rozhodil odklon tak musíš seřídit i sbíhavost nemá cenu se v tom nějak hrabat :)

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

×

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.