Přejít na obsah
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic


Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.


LadikRS

OctaviaClub
 • Počet příspěvků

  1 208
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli LadikRS

 • Hodnost
  hodnost: ELEGANCE
 1. Váha vzduchu taky odchází, časem odcházejí i lambda sondy. Nedá se říct, že na 100% to bude to nebo ono. Cukání může způsobovat spousta věcí. Zkus to čerpadlo a uvidíš.
 2. baňka turba - seřízení

  Pokud myslíš tu pružinu, tak bych se v tom nevrtal. Časem se ta pružina unaví a nereaguje, jak by měla. Stejně tak je ideální ji upravit na chip. Ale jen tak bych se v tom nevrtal, obzvlášť, pokud o tom nic nevíš.
 3. Cívjy a zapalovací moduly jsou jedna a ta samá věc. Pokud jsou špatné, může se stát, že auto škube. Známý tenhle problém měl. Jaké hodnoty dává váha vzduchu? Jinak čerpadlo dokáže taky pěkně pozlobit. Prazdroj: Pokud se nastaví motor jen na E85, tak nic nehrozí. Nastává akorát problém při kombinaci E85 a Natural, každé palivo má jiné vlastnosti. Jinak 1.8T je kvalitní motor, jsou motory, co mají najeto i 1 milion.
 4. Pochybuju, že Ti to někdo zodpoví. Podle EAN kodu jsem nic nenašel. A označení PA6-GF30 je pouze označení druhu plastu. Podle konkrétního čísla dílu by se něco najít dalo, ale na těch fotkách nic takového není. Z jakého auta to pochází?
 5. Ta chyba značí vynechání zapalování, což je důsledek špatné svíčky nebo cívky s největší pravděpodobností. Navíc špatné svíčky a cívky způsobjí i tebou zmiňované škubání.
 6. Tak to vyměň svíčky. Jejich udávaná životnost je 60t km, ale realita je jiná, tolik v drtivé většině nevydrží. Doporučený interval výměny je 30t km. Známý mi nevěřil a při nájezdu 40t km na svíčkách mu uletěla spodní část svíčky a už 2 měsíce mu stojí auto, protože musí rozebrat motor a ten kus najít. Při přejíždění svíček se zároveň ničí i zapalovací cívky, tak doufej, že to jsou jen svíčky.
 7. V jakém stavu jsou svíčky, zapalovací cívky nebo kabely k nim? Svíčky a cívky jsou jednou z nejčastějších závad.
 8. VAG 01336 a 01330

  Prosím vás, nemáte někdo tip, na co se zaměřit? Pár dnů zpět jsem za jízdy logoval teplotu oleje a vody. Po 15 minutách mi VAG vyhodil chybu. Odpojil jsem ho, zapojil znovu a opět logoval. Najednou došlo k přerušení komunikace s jednotkou. Následně jsem se nepřipojil k motorové jednotce a ani k jednotce přístrojovky (další jsem nezkoušel). Druhý den ráno vše fungovalo. Včera jsem po hodině jízdy chtěl opět kouknout na teploty a nepřipojil jsem se. Teď jsem přišel od auta a najednou to zase šlo. Chyby na přístrojovce jsou viz níže.
 9. Nová lepší videa - Horší start, cvakání

  Včera bylo cvakání slyšet úplně výstavně. Zpozoroval jsem, že není stálé ale vynechává.
 10. Ztráta výkonu

  Já chápu, že Tě to štve, ale pomalý náběh turba může způsobit několik věcí. Jak jsem už psal, WG už nemusí fungovat tak, jak má; svody můžou být prasklé; špatné palivo; klapka nemusí otvírat tak, jak má; lambda atd. Zrovna porovnávat 1.9 a 1.8T nejde. Za prvé u 1.9 jsou léta praxe a problémy se opakují, tak už lidi vědí. To stejné platí pro 1.8T, ale těch možností je tam tolik, že se to nedá říct se 100% jistotou. U 1.8T je třeba více hadic a obecně je ten motor náchylnější na závady. Zmiňuješ třeba to natlakování hadic. Já pokud natlakuju vedení kompresorem, únik nenajdu, ale jednou za čas slyším za jízdy únik tlaku a nejsem schopný ho už 2 roky najít. Zkus napojit DV přímo na svody. K tomu odvětrání, tak další ventil odvětrání je na sací hadic, ten černý "puk" za DV. Přes něj jde do motoru čerstvý vzduch a při tlačení turba (pokud tlak turba přesáhne atmosferický tlak), se tenhle ventil musí zavřít. Koukni na něj a případně ho vyčisti. Ten log by mě zajímal, protože když ve 2000 ot sešlápnu pedál na podlahu, tak se mi požadovaný tlak a aktuální srovná někde kolem 2800 ot. Samozřejmě se bavíme o chipnuté jednotce. A nerozumím tomu atmosferickému tlaku, turbo začíná plnit někde 1700 - 1800 ot., pokud se nepletu. Takže než se to sebere, tak je klidně možné, že za cca 250 ot se to teprve z podtlaku v sání dostane na nulový tlak (atmosferický). Teď se bavím o hodnotách, co ukáže budík tlaku turba. Jak dlouho trvá turbu srovnat tlak zrovna vypozorované nemám.
 11. Nová lepší videa - Horší start, cvakání

  Případá mi, že špatné starty se objevují, pokud je vlhko a auto stojí přes noc. Dřív byly dlouhé starty výjimečné, teď jsou výjimečné krátké starty. Nenapadá někoho něco? Je to opravdu od té doby, co se dělalo těsnění pod hlavou a měnily žhavičky. K tomu alternátoru, tak z místa rozvodu alternátor/rozvody je slyšet něco, ale nejde identifikovat, z kterého rozvodu zvuk pochází. Stejně tak se nedá zjistit, odkud vychází to bouchání/klepání. Dobře je to slyšet pokud stojím u řidičových dvěři. Dawe81: Ty tam máš jiný zvuk. Máš spíš cvakání oproti mně.
 12. Ztráta výkonu

  Výměna napínáku atd nějak složitá není. Pokud někdo umí udělat rozvody, tak má půl práce hotové. Ale tím nechci říct, ať to necháš dělat. Zkus sem hodit log turba. Jinak kdo vyřešil tenhle problém. Pomalý náběh turba není zrovna výjimečná závada, takže někomu to dělá turbo, někomu N75, hadice atd. Víceméně Ti nic jiného nezbyde, než střílet od boku. Nenajdeš mechanika, který Ti řekne, že na 100% je to tohle.
 13. Ztráta výkonu

  Vím, o čem mluvím. Prořezaný podběh se na teplotách neprojevil, je to jen placebo. Kdyby jsi vyndaval DRL, nech změřit i nasávaný vzduch. Jen teda zmiňuješ pomalejší náběh turba, to mi na problém s chlazením moc nesedí.

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

RR Tonery

Kvalitní alternativní tonery za skvělé ceny. Vyzkoušeno s doporučeno OctaviaClubem. Pro členy a uživatele diskuzního fóra OctaviaClubu sleva 10%

 • RR Tonery Eshop
 • Potisk triček a mikin

  Sítodílna - Ekologický potisk textilu, šití triček z českých látek.Tiskneme již od 1 kusu.

 • SÍTODÍLNA
 • Prostor pro reklamu

  Zde může být i vaše reklama.

  ×

  Důležitá informace

  Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.