Přejít na obsah
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic


Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.


Jiří Kouba

Uživatelé
 • Počet příspěvků

  22
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Jiří Kouba

 • Hodnost
  hodnost: ACTIVE
 1. Na Oktávce I 1,9 66kw někdy, ale ne vždycky, při startu studeného nebo mírně vychladlého motoru je slyšet periodický hvízdot, opakující se frekvencí, která je zlomkem volnoběžných otáček. Když zvednu haupnu a postavím se čelem proti autu, je to na levé straně. Co by to mohlo být ? Najeto mám 170 000.
 2. AL kryt nad vyfukem

  Před týdnem mi začalo totéž. Jak jste dopadl s opravou? Je to vyřešené ? Kolik těch podložek mám koupit a jak se ke krytu dostanu ?
 3. Blokující zámek

  Pravé zadní dveře Oktávie I jednou za 5-10 odemknutí ovladačem neodemknou a zablokují se. Otevření je možné zevnitř dvojím zatažením za kličku: první uvolní kolík, druhé otevře. Zámek je při elektronickém zavírání mnohem hlučnější než ostatní, doslova při zavírání "zařve". Co by to mohlo být a co s tím ?
 4. Spínač u brzdového pedálu

  Včera mi začala blikat kontrolka žhavení během jízdy a servis mně po dotazu ujistil, že to se žhavením nesouvisí, ale že to je indikátor chyby, nejčastějí u Oktávie I spínače brzdových světel. Což jsem si s pomocí manželky šlapající na pedál promptně ověřil, že je můj případ. PO druhém odpočinku a startu to blikat přestalo a pedál světla rozsvěcel. Od té doby se chyba neopakovala. Dnes ráno při startu nastala ale druhá anomálie: řídící jednotka neprovedla obvyklý kontrolní cyklus se 6 zvukovými signály. Až po trojím vytažení, vsunutí a otočení klíčem se vše vrátilo do normálu. Servis nemá kapacity, spínač je už na cestě ke mně. Co když to ale nepomůže ? Co dál ?
 5. Zamek dveri

  Nakonec jsme kabel přece jenom koupil (neměl jsme čas ho po vypreparování spravovat) , vyměnil, a všechny funkce jsou v normálu.
 6. Zamek dveri

  Navíc se mi přidala další chyba související s dveřmi u řidiče a jejich elektronikou - nastavování zrcátek v obou polohách L i R nastavuje jen pravé zrcátko,a to v poloze L obráceně vzhledem k pohybům ovladače. Protože kabelový svazek měl už v minulosti 2 žíly přerušené, což bylo spojeno s 2 staršími chybami - indikace otevření a bezpečnostní světlo - a protože ve chvíli, kdy se tyto chyby objevovaly, nebyly žíly ještě mechanicky přerušené, to přišlo později, že to upadlo definitivně, tak i výsledek dnešní kontroly, kdy také ještě nikde není drát přerušený, mně neodvracejí od myšlenky, že kabelový svazek je kandidát číslo jedna. KOupit se dá, i když je dost drahý, dveře umím rozdělat, konektory vycvaknout a zacvaknout nové, ale problém mám s druhým koncem svazku, který vstupuje do karoserie - nikde nevidím, kam vede a kde je hlavní konektor. Nemohli byste poradit ?
 7. Zamek dveri

  Tento příspěvek jsem našel. když jsme hledal radu pomocí klíčových slov. Ve stejné době se mi totiž vyskytla stejná chyba na Oktávii I, ročník 2004. Pravda tolik jsem toho nevyměňoval, v minulosti mi prasky 2 žíly v kabelovém svazku do dveří, takže jsme ho kontroloval, ale nic vidět není. Shrnu to: -dálkové ovládání zavře všechny dveře kromě dveří u řidiče. -Tlačítko zevnitř to samé -dveře pro řidiče lze zavřít jen mechanicky klíčem -ani potom se nerozbliká dioda -indikace otevření dveří u řidiče na panelu funguje
 8. Přestalo chodit komfortní ovládání oken

  Dneska na to skočil kamarát s diagnostikou, nic nenašel, zato po skončení začalo chodit varování při otevřených dveřích u řidiče. - KOmfortní stahování nejde furt.
 9. Přestalo chodit komfortní ovládání oken

  Vypadá to na zámek. TAk další poznatek je jasnější: nejde detekce zavřených dveří u řidiče, u ostatních dveří to jde. Tím by se vysvětlovaly i ty další věci. Teď ale, kde je ten spínač ? Kamarád říká, že je součástí zámku. K čemu jsou ale ty trny na dveřích, co zajíždějí do dutin v prahu ? Na pohmat tam je spínač, ale u zdravých dveří jeho stisknutí nevede ke zhasnutí symbolu otevřených dveří.
 10. Přestalo chodit komfortní ovládání oken

  Tak to už teď nevím, protože co jsem začal rozebírat dveře a odpojil a připojil konektor tech spínačů, co s nima řidič ovládá okna a dveře, tak tenhle příznak vymizel a chodí to dobře. - Zůstávají 2 problémy , oba spojené se zámkem řidiče : nejde nic dalšího, k čemu je potřebný signál od spínače řidičova zámku: 1) vytažení oken 2) nezamknou ostatní dveře poté, co řidičovy se zamykají klíčem. Takže asi ten mikrospínač nebo plošňák.
 11. Přestalo chodit komfortní ovládání oken

  Díky, tam začnu. -Ještě jeden příznak - nejde zamknutí zevnitř tlačítkem u řidiče, kolíky zajedou dolů a pak se jakoby odrazí zpět.
 12. Dobrý den, ze dne na den přestalo jít komfortní ovládání oken , tj. vytažení při ručním zamykání klíčkem. Další rozdíl je v tom, že když při zavřených oknech zamknu klíčkem místo DO, nerozbliká se kontrolka ve dveřích řidiče. JInak je vše další OK, ostatní dveře se zamykají oběma zámky, tj. řidič i zadní dveře. Jde o Oktávii 1 1.9 TDI. CO by ot mohlo být, a kde mám začít ?
 13. Relátka vyhřívaných sedadel

  Ahoj, myslím, že kandidát je ten termistor - viz můj post o pár řádek výše.
 14. Nejoou přední parkovačky

  Opraveno, dík všem.
 15. Nejoou přední parkovačky

  Díky, vypadá, že ten je v pořádku. - Takže postoupím k předním světlometům , jeslti přívod plusu k parkovačkám je v pořádku. Nejdřív sejmu konektor - schema už mám a změřím přívod k parkovačkám proti kostře. Měl bych opět otázku , jak konektor stáhnout , zvenčí v tom stísněném prostoru nevidím žádné zajištění, zácvak, ale prostému stažení silou se taky brání , nechci nic poničit.

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

RR Tonery

Kvalitní alternativní tonery za skvělé ceny. Vyzkoušeno s doporučeno OctaviaClubem. Pro členy a uživatele diskuzního fóra OctaviaClubu sleva 10%

 • RR Tonery Eshop
 • Potisk triček a mikin

  Sítodílna - Ekologický potisk textilu, šití triček z českých látek.Tiskneme již od 1 kusu.

 • SÍTODÍLNA
 • Prostor pro reklamu

  Zde může být i vaše reklama.

  ×

  Důležitá informace

  Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.