Jump to content
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic


Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.


codek

Uživatelé
 • Content count

  13
 • Joined

 • Last visited

About codek

 • Rank
  hodnost: ACTIVE
 1. Zdravím, začali my svítit světla zpátečky když zařadím 2. a 4. stupeň. Video se nějak otočilo ale světlo v zrcátku vidět je. Řadím tam 1-2-3-4-5-N http://sendvid.com/hd3a1w3t Nedávno jsem mazal všechno co se hýbe pod řadící pákou ale je to namazané hezky, nemělo by to někde kápnout nebo tak. Taky jsem mazal řadící mechanismus a ty klouby v motorovém prostoru. Nedávno se mi taky stalo že mi nešlo zařadit nic nad 3 tak jsem to rozhýbával trochu natvrdo a doteď jde 5 trochu hůře možná jsem tam něčím pohnul. Vůbec nevím co zkusit, podle mě to nebude jen káblík nebo konektor když to takto hezky reaguje na zařazení. Kdyby to třeba svítilo pořád tak jo ale takto? Prozatím vymontuju světla zpátečky :D ale rád bych to opravil.
 2. CCS karta?

  Chci se zeptat, dá se využít CCS karta pro jednotlivce nebo je to jen pro firmu? Případně je podobná karta i pro jednotlivce?
 3. Pasuje sedan kapota na combi?

  Díky, maska jako mřížka?
 4. Pasuje sedan kapota na combi?

  Potřebuji vyměnit kapotu, mám OC1 combi r.v 1999/2000 po faceliftu (81kw). Měl jsem nehodu a hledám levnou kapotu s panty a tak se ptám, jestli můžu vzít i ze sedanu a jestli tam bude pasovat i kapota z oktávky před faceliftem. Děkuji mooc.
 5. Brzdy brzdí až na druhé sešlápnutí.

  Tak vyřešeno, uletěla mi vzadu destička takže mi měnili obě zadní brzdy i oba brzdiče (souhlasil jsem aby mi tam šoupli čínu), celkem 13 000Kč (Praha). Při opravě mi i odvzdušnili brzdy a už je to ok. Jen tu cenu rozdýchávám ještě teď.
 6. Zaseknutá zadní brzda.

  Ano jen jedna strana, 2 fotky jsou ze zaseknuté pravé strany a ta jedna fotka otevřená je na levé, tak je v pohodě. Myslím že v ručce nebude problém, zkoušel jsem za jízdy zatáhnout a byl to jiný zvuk a jen slabý než jaký to vydává brzděním pedálem. Mám taky asi zavzdušněné brzdy nebo něco podobné, brzdí slabě a až skoro u podlahy a když šlápnu hned podruhé tak už správně od zhora a dobře. Ale myslím si, že to na to vliv nemá na to zaseknutí.
 7. Zaseknutá zadní brzda.

  Super, tak to do toho můžu vrazit. A můžu to prozatím nějak odkousnout? Než se dostanu do servisu tak ještě potřebuju jezdit, řekněme týden do práce. Že bych do toho z vnitřní strany zpoza kola klepnul?
 8. Zaseknutá zadní brzda.

  Kolik to bude investice? Celé auto jsem koupit za 40 na takové pojížďky do práce tak do toho nebudu cpát 10 za brzdy.
 9. Zaseknutá zadní brzda.

  Zdravím, začali mi pískat brzdy, tak jsem na to mrknul a mám zaseknutou pravou zadní. Vydává zvuky při brždění, a pak vždycky třeba 100 metrů než se rozjedu. Už tam vydřela hezký vzorek do kotouče. Dá se to nějak odklepnout? Bude ještě vůbec použitelný ten vydřený kotouč? Dám to asi do servisu ale chtěl bych to zatím nějak provizorně fixnout.
 10. Zdravím, mám rychlý dotaz, čistil jsem od bahna motorový prostor a zvědavost nedala a pohnul jsem s pákou viz foto, zdá se že má 3 polohy, od včera jsem to nestartoval, že se radši zeptám, dneska potřebuju odjet. Ví někdo k čemu páka slouží? Můžu bezpečně nastartovat? Octavia 1 81kw combi. Děkuji moc
 11. Zdravím, vypozoroval jsem, že když jedu bez plynu na 1. nebo 2. rychlost, nebo když brzdím motorem z kopce při zařazené 1 nebo 2, tak auto hází do boku, hlavně zadek se kroutí, je to kombík octavia 1. Někdy to hází fakt dost. Kde bych měl hledat příčinu?
 12. Zdravím, koupil jsem oktávku 1 kombajn a zjistil jsem, že brzdy brzdí tak jak by měli až na druhé sešlápnutí pedálu. Když třeba 2 minutky nebrzdím a pak potřebuji prudce zabrzdit, tak jde brzdový pedál úplně bez odezvy až tak k 80% (0%=nesešplápnutý pedál - 100%=pedál na doraz na podlaze) a až v posledních 20% dráhy pedálu to brzdí ale dost slabě. Zato když pedál zmáčknu jednou, třeba i rychle, a hned potom podruhé, tak na druhé šlápnutí brzdí už od 50% a brzdí krásně jak by mělo. Co jsem na to přišel tak si vždycky jednou zmáčknu (napumpuju) a brzdím až druhým šlápnutím :D šílenost Poradíte co s tím?

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

RR Tonery

Kvalitní alternativní tonery za skvělé ceny. Vyzkoušeno s doporučeno OctaviaClubem. Pro členy a uživatele diskuzního fóra OctaviaClubu sleva 10%

 • RR Tonery Eshop
 • Potisk triček a mikin

  Sítodílna - Ekologický potisk textilu, šití triček z českých látek.Tiskneme již od 1 kusu.

 • SÍTODÍLNA
 • Prostor pro reklamu

  Zde může být i vaše reklama.

  ×

  Important Information

  Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Guidelines, používáním We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. a politikou ochrany osobních údajů - Privacy Policy.