Přejít na obsah
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic


Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.


JosefKr

OctaviaClub
 • Počet příspěvků

  22
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli JosefKr

 • Hodnost
  hodnost: ACTIVE
 1. Kontrola emisí - Nevyhověl

  Dobrý den, přidal bych také několik poznatku. Mám OC II 4x4 s výše uvedeným motorem a na STK mi teď naměřili vysokou kouřivost. Rada od technika STK, auto projed okolo 100 km v 4000 a více otáčkách (to se mi nezdá). OC rok výroby 2006, vše původní, najeto 230 000 km. VIF přidávaný do nafty. Do současné doby s STK nebyl žádný problém. Auto v současné době jezdí v městském provozu. Pokud jsem to dobře pochopil, vyčistit EGR, před stk pořádně prohřád a provětrat. Nepochopil jsem vliv množství nafty v nádrži na emise. Byla by ještě nejaká rada??? Diky za pomoc.
 2. Demonzáž předního tlumiče

  Díky za info. Měním to všechno. Levá strana vpohodě a na pravé teď pracuje "uvolňovač" šroubů .
 3. Demonzáž předního tlumiče

  Dobrý den, praskla mi pruřina na přední nápravě a protože mám najete přes 230 000 km, tak to chci vyměnit kompler tj. tlumiče i pružiny. Máte zkušenosti, zda lze zbytek původní použít a neměnit, nebo měnit všechno ( dorazy, uložení předního tlumiče) ?? Chci se ještě ujistit, levá strana (řidič) bez demontáže poloosy, pravá ( spolujezdec) demontáž poloosy)??? Díky za odpověď. Krňoul
 4. Výměna vnější manžety přední poloosy.

  Díky moc za rady. Pojistka se vubec nezmačkla a byla na dvou místech proti sobě rozřezaná na kousky podle zubů, jak se rvaly přes ní. Ještě jednou děkuji.
 5. Výměna vnější manžety přední poloosy.

  Tak je kloub dole, ale ani bušení "jako hluchý do vrat" nepomohlo :( :( . Nakonec opět šroub s dlouhou pákou a hřídel do velkého hasáku na vodovodní trubky, to už byla malina :palec: :palec: . Stejně ale asi nový kloub, ten starý dostal pěkně zabrat. Máte někdo nějakou jednoduchou metodu jak poznat, že je koub poškozený??? Doporučíte značku kloubu?? Spidan, Cifam, SKF ????
 6. Výměna vnější manžety přední poloosy.

  Dávám manžetu Spidan. Mám to venku ve svěráku....
 7. Dobrý den, potřeboval bych poradit, měním manžetu na přední poloose OC II 4x4, rok výroky 2006. Všechno vpohodě, ale zasekl jsem se na sundání kloubu z hřídele. Všechny návody zatím selhaly (použití šroubu, poklep kladívkem na klouk okolo hřídele). Bušit do kloubu "jako hluchý do vrat" se mi nechce. Máte nějaký ještě další fígl jak na to??? Děkuji za odpověď.
 8. HEX CAN Kabel

  Super. Diky
 9. HEX CAN Kabel

  Díky za info.
 10. HEX CAN Kabel

  Dobrý den Vážení, také hledám nějaký diagnostický kabel na domácí použití a našel jsem toto: http://eud.dx.com/product/usb-diagnostic-cable-for-audi-vw-seat-skoda-844045139 Nemáte již někdo s tím kabelem zkušenosti?
 11. Výměna převodového oleje

  Díky za info, podle stránek p. Sixty, v r. 2006 převodovka ještě nebyla nakloněna, takže by kontrolní odvor měl normálně funkovat? Diky za odpověď.
 12. Výměna převodového oleje

  Dobrý den Vážení, mám starší OC II 4x4, rok výroby 2006, na vozidle je najeto cca 180 000 km, takže bych chtěl výměnit olej v převodovce. V zadní rozvodovce jsem jej již měnil a vytek docela slušný humos. Od několika mechaniků jsem slyšel, že u starších vozů je tam nutno dát hustější olej, že jinak budou problémy s řazením 6. stupně. Jaké máte prosím zkušenosti a co tam nalít?? Díky za radu.
 13. HALDEX O2

  Díky v sobotu na to vlítnu :D
 14. HALDEX O2

  V rozvodovce, na haldex manuál je, ale u rozvodovky mluví pouze o kontrole nebo doplnění oleje. Díky. :(
 15. HALDEX O2

  Dobrý den, velice zajímavé a protože mám starší OII, 1,9TDI, 4x4, rok výroky 2006 a najeto 180 000 km rozhodl jsem se vyměnit olej i v zadní rozvodovce. Prosím o radu, kde je na ni výpustný šroub, na manuálu jsem ho nenašel. Díky za radu :D

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

×

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.