Přejít na obsah

Poruchy a problémy 1,8 TSI


Doporučené příspěvky

Jinak co mam noveho... Pred tydnem jsme oslavili male vyroci. Za rok jsem najel 33.333 km a zavady pocas celeho roku jsou.

 

1 - Cukani motoru za studena - vyreseno prehranim Flash motoru (po 3 se jim to podarilo) - BZ :(:D

2 - Loupajici se chrom na odkladaci skrince - v reseni :(

3 - Ukosana hadicka od ovladaci klapky v sani (asi kunDa :P ) - vyreseno vymenou - BZ :D

4 - Zmolkovateni potahu sedacky ridice - vyreseno novym potaem celeho sedadla - BZ :D

5 - Klepani od zadni napravy - zatim nereseno, ale chystam se na to - :D

6 - Zkontrolovani vahy vzduchu - 3,11 g t.j. v poho - nic nemenili ;)

 

Motor - velmi kultivovany a prumerna spotreba za cely rok je do 8,5 l (50 dalnice - 50 mesto). Davam do neho klasiku benal 95 u SHELL nebo OMW. Nikde jinde jsem zatim netankoval.

 

1 zavada co popisuji mi dala nejvic zabrat. Servis se k tomu vubec nemel a az po 3. navsteve se jim podarilo Flash nahrat. Doporucuji vsem co maji motor 1,8 TSI a maji nejake cukani behem jizdy, prudit servis at s tim neco udelaji.... Flash je podle mne nejednoduchsi vec a tim by meli zacit...

Zatim zdar foto 33.333 km dodam. Jenom na okraj zrovna jsem projizdel celnici kdyz tam skocilo 33.333 km .... no proste tak to nejak vyslo.... :P

Odkaz ke komentáři

Zdravim tak sem se taky prihlasil a taky napisu svoje poznatky :

 

- Cukani pri jizde na 4.-6. rychlostni stupen pri 2100 otackach - snad vyresi novej Software jednotky, zatim servis nic nenasel

- Bouchani v PP dverich - uvolnene tapecirung, vyreseno reklamace

- Bouchani zamecku zadnich sedacek - prelepeni tech drzaku lepici paskou :)

- Ztraci se voda v nadrzce, pokud ji povolim tak se voda vrati zpatky - docela nechapu, nikde nic netece, pozdeji skusim servis no :o :huh: 7

- Prodreny lanovod na otvirani kapoty motoru - taky nechapu, asi z vyroby, vymeneno reklamace

 

 

 

ale mam otazecku na motor, jaky zvuk ma vas motor? mel by pouze sepotat ale nam mirne cvaka, jako by to jde od remene co je na boku motoru, je to normalni? nemlati to a jsou to pravidelne cvakani , neni to slyset do interieru, motor tahne normalne, servis si toho ani nevsimnul.... VYRESENO ASI NORMALNI SICI STROJ :lol::lol::lol::lol: :) :) :(

 

Bus Jouzef

Odkaz ke komentáři

s tou vodou je to problem.... Ja dolil jenom po mesici asi deci a mam klid. Je pravda ze nepovoluji vicko od nadrzky a tim padem nevim jestli se mi bude hladina hejbat po otevreni nebo ne.... Dulezite pro mne je ze mi nesviti kontrolka hladiny vody.... :)

Co se tyce toho zvuku - pravidelny sici stroj nic vyrazneho skusim to nahrat jak to zni, ju zitra to se dam.... :)

Odkaz ke komentáři

Ano nejsou to zadne rany ale proste jak rikas = sici stroj :palec:

 

 

Na youtube sem videl videa jak vytacej motor na neutrel pri stojicim vozidle to me nejde ale zjistil sem ze pokud je auto v pohybu a das neutral a vytocis tak vytocis az do omezovace bez problemu....

 

zvuk je bezva ale vyfuk je bez zvuku jenom se z nej coudi :huh::smich::lol:

 

 

 

DAS AUTO EXPERIENCE

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Jak jsem psal i v jinem Topicu... dalsi reklamacka je za mnou.... Vymena zadnich brzdicu na moji 1,8 TSI... Trochu servis spackoval ale potom to vymenili... Byla na nich velka axialni vule a pri prejezdech po nerovnostech (ulice Hybesova Brno) to delalo bordel .... Ted je klidek tabacek...

 

Dalsi reklamacka skripeni predniho okenka reseno reklamaci a asi to namazali ted je klid...

Odkaz ke komentáři

Su dej kolo nebo úpres elektrony a skus chytit to co vidis pred sebou (brdic) a skus s nim zahybat na vsechny strany... nesmi se ani hnout... Poznamka pod carou... musis mit uvolnenou rucni brzdu... ;) :) :D a nebo se u tebe muzu v utery stavit a kouknem na to spolu ?? :palec:

 

Na obrazku 2... ta se nesmi hybat... nesmi mit radialni vuli..

PS: jinak delam v sekci pro cleny fotoserial o 1,8 TSI fse co je tam namontovane a na konci to dam do raru , ale je to jeste hodne prace... :palec:

predni_brzda.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
To je videt ze uz se ti dari lip. Kdy te pusti z nemocnice?? JJ zavolam tam

Ahoj, už jsem v domácím léčení, ale jako zdravý si ještě nepřipadám. Komunikace jen přes SMS, mail, SZ. Volání, respektive mluvení mne zatím moc obtěžuje. Furt spím a všechno na prd. Už mne to nebaví. Již abych byl ready. Dej pak vědět do SZ co motorek, jestli Ti to maká, atd... Ve stálých nabídkách jsem zatím off-line stav nezrušil.

Odkaz ke komentáři

Mám ten Svět Motorů..... Je tam test ojeteho passatu a probírají se i jednotlivé motory.

 

Cituji doslovně: "Agregát 1,8TFSI/ 118kW někdy trápí problém s visícími ventily, motor 2,0 FSI nepotěší apetitem. Ze zážehových jednotek vychází tak nejlépe 2,0TFSI 147kW, špatnou volbu nepředstavuje ani 1,4 TSI."

 

Diesely - 1,9 TDI spolehlivý, ale na passata slabý. 2,0 TDI silný, ale:

- vadné chladiče oleje propouštějící olej do vody

-prasklé bloky motoru

-prasklé hlavy

-poškozený svazek kabelu v hlavě

-závady turb

-praskání rozvoďáků

 

Konec citace...

 

Napsal to nějaký redaktor jehož jméno neznám, (SM beru 20let) ono se tam za posledních několik let vystřídalo hromada lidí a teď tam jsou takový kloučci... žádné zkušenosti, žádné kontakty, žádná kontinuita... staří bardi jsou pryč... Takže je otázka jestli se to o 1,8 TSI opírá o nějaký důvěryhodný zdroj a nebo jsou to jen hospodské kecy které slyšel od nějakého bazarníka s 5třídami obecné školy koženou bundou a zlatými řetězy... ;)

 

Nikdy jsem nic takového jinde neslyšel a na druhém foru pokud vím měla jedna 1,8TSI problém s přetrženým řemenem a člen Karlos co má nějakou autodopravu měl prasklou hlavu a jeho kolega taky (na 1,8 TSI) Oprava až 80 000.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...