Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

p2p

Poruchy a problémy 1,8 TSI

2 357 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

PCV jsem vyměnil, trubka co vede k turbu byla plná oleje a když jsem rozdělal ten starý, tak jsem prstem propíchl membránu (to by asi nemělo ne?), chová se to znatelně lépe. Volnoběh drží. O víkendu najedu víc tak se ukáže.

před 20 hodinami, rayx napsal:

A jak se Ti chovaj otáčky při vytáčení na místě, ať už jen lehce zvýšený třeba 1500, 2000, 2500ot? A jak na omezovači kolem těch 4000ot? Padaj tam výpadky zapalování, dokážeš udržet otáčky stabilní?

Kolik máš nyní vlastně nalítáno a čistil někdy někdo sací ventily? Co klapka, jak je na tom? Co si tak pamatuju, už to tu řešíš delší dobu a furt žádný posun :huh:

Už jsem nestihl vyzkoušet na místě jak se to chová. Najeto 300k, sací ventily jsem já nečistil a předchozí majitel spíš taky ne. Klapka nová před 20tis km. Řeším delší dobu nízký tlak oleje, ale střádal jsem penízky abych to mohl začátkem jara poslat ke klukům aby s tím zatočili jednou pro vždy :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, právě mi dojezdila moje O II  combi FL, 1.8 TSI CDAA 2010, 140 000 km. Servis pouze Škoda. Vozidlo je po STK zhruba druhý měsíc. 2 dny po STK jsem ujel cca 250 km a musel jsem dolít cca 0,7 l oleje (před jízdou na měrce 3/4). Následně po doplnění oleje (0W-30) a ujetí jen cca 10 km prasklá vodní pumpa, která byla vyměněna opět ve škodovce. Poté byl chvíli, kromě toho, že auto při otáčkách cca 2000-2500 občas pocukávalo.  Nyní měsíc na to, se během jízdy po dálnici razantně snížil výkon, motor začal vibrovat a přišlo mi to jako bych jel na tři válce. Rozsvítila se kontrolka poruchy motoru a krátce na to EPC. Svíčky mají najeto cca 10 tis. Válce jsou nyní (po prohlídce endoskopem) zakarbonované a všude je olej. Rozvody jsou prý OK. Podle toho co jsem tu pročetl chápu, že se mi oprava motoru nevyhne.

Jde mi spíše o to, zda je motor po opravě spolehlivější a spotřeba oleje se sníží.

A v druhé řadě, jak může být současná situace vážná, vzhledem k vašim zkušenostem.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co se týče diag. tak info zatím ještě nemám, počítám že se během dne ze servisu ozvou. To že to bude klasický problém s kroužky je asi nejpravděpodobnější... No a co ten úbytek oleje po opravě? Bývá s ním problém?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No jezdíš s tím asi 140 000km (pokud to nemáš chvilku po výhodné koupi z bazaru), tak určitě víš, kolik jsi musel dolívat oleje. Je tam viditelný progres, kolik Ti to bralo oleje nyní na interval výměny? Po dolití oleje 0,7l byl na měrce kde? Pokud opět na 3/4, je to jasný, další dvoutakt se hlásí ... 0,7l na 250km je náskok díky technice, při 8l benzínu na 100km to bere Eisenachovských 1:30 oleje k benzínu :huh:

Svíčky by to jen potvrdily, když servis koukal endoskopem do válců, jak ty vyndaný svíce vypadaly, nenechal sis je sfotit? Přej si, aby nedošlo na tavbu materiálu ve spalovacím prostoru... Podle toho pak řešíš, jak s opravou dál.

Kde to máš, v autorizáku nebo nezávislým servisu? Jsem zvědav, co všechno rozeberou a jaké Ti dají informace a návrhy včetně rozpočtu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Auto je dotažené z Německa a jsem současný druhý majitel. Klasika. Najezdil jsem s ním cca 30000 až do teď. Po celou dobu jsem doleval cca 1l/1000 km. Poslední dva až tři měsíce jsem začal lit do auta 0,7l/450 km. Ve Škodovce jsem na ztrátu oleje upozorňoval již při výměně následně prasklé pumpy (viz. výše) Tam mě na možný problém s kroužky upozornili. Také kontrolovali olej po mém dolití s tím, že je opět 3/4 na měrce. Auto je ve Škodovce v Chebu.

Nyní info z servisu: chybí tlak na třetím válci a chystají se sundat hlavu. Na diag. se zeptám v dalším kole. Měli by se ozvat. Svíčky byly opálené ale více taky nevím. Jinak o dokumentaci se nebojím, vždy mi vše ukázali a když bylo třeba, tak mě vzali i na dílnu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak to je jasný ... Kdo Tě nechal celejch 30 000km jezdit a dolívat 1l na 1000km? To chtělo řešit hned po koupi a nemuselo by to být tak drahý jako bude nyní. No motor je podle toho držák, ale teď to už neustál a tavba uvnitř proběhla, výfukový ventil/ly na třetím válci budou KO ... To muselo být jasný hned po tom, co vytáhli svíčky.

Diag není v tomhle případě vůbec potřeba. Podstatný bude, co Ti navrhnou, počítám, že GO za minimálně 80 papouchů podle stavu hlavy, včetně nových pístů a ojnic, pokud toho bude blok schopný. Písni, až budeš mít info od servisu.

Pokud ale dopředu neřeknou přibližnou cenu opravy a rovnou se to pustí rozebírat, tak v případě, že si neplácnete na opravu u nich, je velmi pravděpodobný, že si nechaj solidně zaplatit jen tu rozborku ...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Upadlej ventil... Hlava určí na go... Bacha jak ti opraví hlavu a při té příležitosti by jsem si nechal dat new písty... Ventil upadl kvůli oleji.. výfukový....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak mám další info, které ale nemusím psát, neboť máte zcela pravdu. Ventil upadl, jsou sedřené ojnice a prý ještě nemají venku písty. Zítra se tam jedu osobně mrknout tak jsem na tu slávu zvědav. K tavení materiálu došlo. Pokusím se zajistit i nějaké foto.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No tohle vypadá velmi divně, písty nemaj ještě venku, ale už mluví o sedřených ojnicích??? Co těmi sedřeninami mysleli? Když už to rozebrali, bavil ses s nimi o řešení opravy a jeho ceně u nich, navrhují sami aktivně něco nebo z nich padají jen odpovědi na Tvé otázky?

Jinak máš pravdu, scénář je to známý. Jestli ale budeš mít fotky, postni je, jak těch svíček tak sundané hlavy s detailem na spalovací prostor. Asi to bude stejné jak toto

DSCF2106.JPGDSCF2164.JPGDSCF2171.JPG

DSCF2172.JPGDSCF2173.JPGDSCF2174.JPG

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano jak říkám, na písty se prý dostanou až zítra... taky mě to překvapilo,, ale nijak jsem to  nekomentoval. Mám  zkušenosti spíš s motorkama, ale vím, že když jsem sundal hlavu, tak jsem viděl ojnici i s pístem. Vůbec netuším jak na tom pracují a co už rozebrali a co všechno je poškozené. To se ale dozvím zítra. Z toho co mi v rychlosti řekli, tak dva dny sundavali hlavu... Utavil se (možná prasknul) ventil, který prý zmizel někde v útrobách motoru, od něčeho mají být sedřené ty ojnice a stále neví od čeho a jaký je celkový rozsah poškození.  Ze by stále fáze rozborka? Chápu že jsem v servisu neplánovaná položka, kterou dovezla odtahovka, takže si asi budu muset počkat... Zatím odpovídají pouze na mé dotazy a ani k ceně se ještě nevyjádřili. Zítra tam osobně určitě všechno proberu včetně ceny opravy a dám vědět. Dle telefonátu čekají spíš osobní  pohovor. Děkuji vam za rady... jen ještě jeden hloupý dotaz laika... Co jsou zač ty součástky na první fotce? Ventily? ? Utavený píst už poznám ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jj ventil... Jinak na ojnice se nedostaneš bez demontáže převodovky.... Pochybuji že sundávali almaru....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ajaj, tohle nevypadá dobře, v motoru se tedy vůbec neorientuješ, mám obavu, že Ti budou moci nakukat vše, co si budou přát :huh: p2p velmi správně poznamenal, že vrchní část olejové vany nesundáš bez oddělení motoru od převodovky, to jistě neudělali, takže ojnice nemohl nikdo posoudit a ani se k nim tedy vyjádřit. Tak se znovu divím, že si dovolili o ojnicích jakoukoliv zmínku ... No a Tvé zkušenosti s motorkama ... Tady po sundání hlavy vidíš v bloku motoru jen vršek pístů a stěny válců, kde je píst v pozici níž než v horní úvrati. Neříkali tedy "sedřené stěny válce" místo "ojnice"???

S ohledem na to, že to najelo 30 000km se spotřebou oleje 1l/1000km a víc, se ve spalovacím prostoru mohlo stát a taky se stalo cokoliv, myslím, že fotky co jsem linkoval jsou ještě asi nic s tím, co na Tebe bude dnes čekat. Ano, na první fotce jsou to ventily, výfukové, je tam hezky vidět, jak se protaví talířek díky hoření oleje a netěsnýmu sedlu ventilu v hlavě, který to většinou přežije a stačí ho zabrousit, ale u Tebe mám obavu, že to sedlo bude taky KO ...

No evidentně Tě chtěj vidět osobně, aby to s Tebou nešvihlo, když by Ti cenu řekli jen po telefonu ... Počítám, že to zhodnotí "na nový motor, protože oprava se nevyplatí a nikdo to nedělá, navíc ten zmizelý talířek ventilu vzal sebou jistě i turbo" ...

Pak poreferuj, až budeš mít po návštěvě servisu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ty fotky od rayxe nahoře vypadají, jak kdyby se někdo z 1.8 TSIčka snažil udělal TDIčko :-D a neb palíme více oleje než benzínu :-D

Jinak je to jasný nabídnou židličku a připraví si defibrilátor :-D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hmm, tak jste zase měli všichni pravdu... klobouk dolů pánové a těší mě, že jsem konečně narazil na někoho, kdo má tzv. "šajn" :palec: 

Smířil jsem se s tím, co jste mi dosud řekli, takže ve vás spoléhám i v dalších radách...

Sorry za kvalitu fotek, ale nejen, že mě zklamalo auto, dnes to nevyšlo ani s foťákem... o svém zdraví a návštěvě u lékaře nemluvě. (zdraví je naštěstí ještě pár dní OK, než to přijde :) )

IMG_20180328_135825.jpg

IMG_20180328_135814.jpg

IMG_20180328_135621.jpg

IMG_20180328_135614.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ty původně odřené ojnice, je nakonec vačka... pán se přeřekl... odřená je ve smyslu, že jsou na dotek citelné drobné rýhy ve styčných plochách vačky a uložení v hlavě (snad pochopíte co tím myslím a já se snad vyjadřuji správně), totéž je dotykem cítit v místě uložení (pouzdra) na hlavě. Mechanik tvrdil, že hlava bude nejspíš poškozená. S kolegou pak přemýšleli, jestli se dělá u tohoto motoru repas hlavy... ohledně vačky = lepší výměna za novou

Svíčky, ventily, saze... no comment

blok motoru je stále v autě (i s písty a ojnicemi, kdyby si ze mě chtěl někdo utahovat... rád si rozšířím obzory :) ), čekali až se vyjádřím co s tím, takže do zítřka by to mělo být venku a měli by dát konečně bližší info ohledně opravy, ... dle dnešního rozhovoru jsem v tom už teď min za 80k

strašili ještě s poškozeným blokem ... tady už jsem byl asi za 120k

U tohoto motoru nejdou měnit jen kroužky, že ne? Když výměna, tak celé písty s novými ojnicemi.... Nejdřív na mě zkoušeli, že by vyměnili pístní kroužky... tak jsem je upozornil na tenhle fakt.

Mechanika jsem zaskočil dotazem ventilu v turbu :D a potvrdil, že je to možné... spíš byla vtipná ta jeho reakce. Jak jen to můžu vědět :) takže díky.

Prý bude nejlepší, když se mrknu na netu po nějakém motoru a ten buď namontovat a auto prodat, nebo ho taktéž nechat opravit což bude levnější prý levnější. To se mi ale nezdá... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jak tak koukám, v autorizáku dnes pracuje hodně lidí, co si velmi rádi vymýšlejí ... Co ten ventil, co zmizel někde v útrobách motoru, který to má být??? A jako mechanik nebo technik si plést ojnici s vačkou ... A největší lahůdka je navrhovat měnit pístní kroužky na těhle profláklých motorech ... Je to ostuda celýho koncernu, že si z lidí dělaj stále dobrý den ...

Já vidím talířky ventilů všechny, ale z tý fotky nelze poznat, jestli je tam opravdu někde problém ... No každopádne v turbu tedy být nemůže, další věc, co mechanik dělá jen blbce ... Pokud tedy celou dobu nemyslel zpětný ventil z ložiskové stěny, který je v olejovém okruhu, ano, ten by mohl skončit v motoru a pak to vede k poškození uložení vaček v hlavě, s tím ale prosím neplést ventily ve spalováku, jejichž poškození vede ke ztrátě komprese daného válce.

IMG_20180328_135825.jpg.990b13a64276c244f03c0a932dfd8d63.thumb.jpg.9010955061974f7473358a6e8735aa7f.jpg

Svíčky, ta pravá černá je KO, ale byly tu i výrazně horší, tady zatím nebyly utavený ani venkovní elektrody, takže s tím tavením to nebude tak horký. Ale, to prase mechanik, který je před 10tkm měnil a neupozornil na tehdy jistě zřejmý problém viditelný na původních by zasloužil seřezat ... Na mě dělá ta pravá dojem, že je "zkratovaná" karbonem, taky je nejvíc od oleje, takže je možný, že to jen přestalo pálit a proto to šlo na 3 válce, a ta ztráta komprese byl jen kec od "techniků", ale to už je jen moje konspirace, když více info k ventilům nebo pístům není ...

Za mě, oprava v autorizáku nerentabilní, navíc toto jsou evidentně šmoliči. Ono na šmoliče narazíš i mimo autorizák, ale za stejnou nebo snad o trochu lepší práci nezaplatíš majlant, jak u těch pohádkářů. Nevíme nic o hlavě ani pístech, jak velký má hlava problém na uložení vaček atd.

Já bych je ale motor více rozebírat nenechal, když se k tomu stavěj takto, hledal bych jiný servis, co se k tomu postaví trochu proaktivněji a nenechaj zákazníka hledat druhý motor! Ono se dnes nemusí měnit i ojnice, je řešení jen nových pístů, který se tady musí dát, neexistuje řešení jen kroužků na ty zmetky, co tam máš nyní. No a hlava, to je kapitola sama pro sebe.

Nech si nacenit opravu hlavy, k tomu rozebrali vše, co potřebují takže musí dát konečnou cenu, a co se týká pístů, tak se ptej na řešení na současné ojnice s 21mm čepy a trvej na jejich zachování. Oni totiž maj řešení, kde je nutné měnit včetně ojnic, který maj stejně jako písty už 23mm čepy ... To vše za předpokladu, že blok to neodnesl a bude OK, podle těchle fotek si myslím tady je velká šance :cool:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ono jde o to, s kým jsem po tom telefonu ve skutečnosti mluvil... připadá mi to dost jako "tichá pošta"

Ano, mechanik dnes říkal, že na druhém (ne na třetím) válci je poškozený ventil viz foto. Ten je opravdu "upálený" a na ostatních byla spíš jen řádná vrstva usazenin. Dále prý provede kontrolu bloku atd.. Pohled do válců 2 a 3 (mým skleněným okem) - jeden lesklý a relativně čistý, druhý dost černý. 1 a 4 v horní úvrati.  Na pístech značná vrstva bordelu. Ještě doporučil výměnu rozvodů, kde je napínák na 5tce (?). Tlaky ve válcích byly taky ve finále všude nízké (nižší). 

Když se teda rozhodnu, že motor zainvestuju ...

Mohu počítat s tím, že bude pak vrnět rozhodně lépe než s tímto paskvilem? Nebo mám počítat s tím, že se brzy stane totéž, nebo se brzy ke všemu rozpadne převodovka atd... teď neřeším cenu této opravy.

Pokud auto opravit, tak jedině tak, ať slouží dál, bez opakovaných oprav... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No já jsem v autorizáku nechal motor dělat, hodně jsem se rozhodoval, zda to má smysl, přece jen nejde o opravu za pár tisíc. No, nechal jsem tam skoro 100 tisíc, GO hlavy, nové písty a ojnice, kroužky, rozvody, při tom jsem nechal dělat spojku atd. Fotky bych našel pokud bude zájem, motoru v rozebraném stavu. Váhovou zkoušku jsem ani nedělal, vzhledem k tomu, že to žralo oleje snad víc jak benzínu bylo jasné, no od opravy najeto asi přes 30 tisíc, vše ok, příjde mi, když to kontroluju občas, že to nežere vúbec nic. Ale tak asi dost záleží od servisu/mechanika.

Upraveno uživatelem MartinV

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj jak to tak procitam mam husi kuzi...  Tohle by se dit nemelo...   ale deje. Doufam ze me se to vyhne. Zatim spotreba oleje u meho BZB  0 na risce stale stejne od rozvodu u Garnyho.  Ale tento ptoblem s krouzky meli jen CDAA snad...  co jsem dostal info. Ale kdyz jsem auto vybiral tak sem tohle nevedel a nahidou mam BZB a ne CDAA...  Pevne verim ze daj tomu klukovi to auto do kupy za solidni peniz. Ale 100 tis je fakt uz mazec!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.