Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Petře, to auto je prezentované jako nástupce současné OII Tour a ta je tedy ošizená pořádně, Jarda Rolbař by mohl povídat ...

ale tak i Tourka jde dovybavit, ne? Tohle mě designem láká o dost víc než OII

 

no hlavne si rekneme ze firma ktera kupuje 1.2 TSI nekomu kdo jezdi jako sluzebni auto, tak je to pekna kokotia uz od zacatku...

 

neni to motor na tisice kilometru mesicne, potom ten kdo to nakupoval mel hezky cisla na zacatku nakupu, ze jakoby usetril ale pak na dalsich nakladech se asi bude dost divit :)

protože ve většině firem máš kriterium pořizovací cenu, takže seš limitovanej tou a servis tě u služebního trápit nemusí

Odkaz ke komentáři

no hlavne si rekneme ze firma ktera kupuje 1.2 TSI nekomu kdo jezdi jako sluzebni auto, tak je to pekna kokotia uz od zacatku...

 

neni to motor na tisice kilometru mesicne, potom ten kdo to nakupoval mel hezky cisla na zacatku nakupu, ze jakoby usetril ale pak na dalsich nakladech se asi bude dost divit :)

 

ne každej služebák najede desetitisíce km měsíčně ;) u nás máme TSIčka na popojíždění po městě pro logistiky, mistry.. Máme jich tu 5 a z toho největší nájezd za ten rok činí 13tkm ;) zbytek se pohybuje kolem 5-8 tkm ;)takže tam by zas bylo zbytečný TDI :) jo a 1 auto už má nový turbo :)

Odkaz ke komentáři

No nie je to tak celkom pravda. Hlavne teraz "management" dost pozera na ceny a par stoviek moze zavazit. Zalezi od velkosti firmy. Na firmach stale najviac frcia MPIcka a TDI. Mame na firme OII FL - 1.4TSI a 1.8TSI a nasu 1.6TDI. Tie TSI maju cca rok a TDI ma cca 3 mesiace. Uz za mesiac vsetkym doslo ze to TDI bola najlepsia volba :wallbash: . Vykon 1.8 je na tie trasy, ktore sa s nim jazdia zbytocny, zerie olej a samozrejme spotreba je vyssia a 1.4 si tiez rada cucne, ked sa jej prida. Je pravda, ze sa to da do nakladov, ale aj na to treba zarobit najskor :( .

Odkaz ke komentáři

samozrejme zalezi od firmy, rikam ze to je pro sluzebni co najedou X tisic mesicne blbost kupovat TSi nebo MPI apod...

 

ti co najedou 13t rocne tak je jasny ze 2,0 tdi cr co mam ja, je pro ne zbytecnej luxus.

 

taky ji mame na operak od ALD a stejne proste pritom nekdo premysli, ale my sme mala firma to je asi neco jinyho

Odkaz ke komentáři

už jsem to jednou psal,

 

pořizovací cena je dooost důležitá, protože za šest let to auto prostě vyřadíš jako opotřebované, takže každých 6 let hodit do koše 350 K nebo 500K korun je rozdíl,

 

jak psal Petr, cena benzínu a nafty je stejná, pořizovací náklady nafty auta daleko vyšší,

 

navíc není pravda, že by servis třeba 1,2 tsi byl dražší než tdi, spíš naopak, navíc současné problémy tsi (turba a rozvody) se řeší zdarma v záruce,

 

služebák s 1,2 tsi beru jako fajn auto kvůli pořizovací ceně, navíc se služebákem jezdí jeden člověk a aktovka nebo PC, takže jezdí pořád prázdné, sám jsem si vyzkoušel

 

nájezdy 300K km a u Fábie s nákladem 18.000 kč na opravu hlavy, kdyby to byla CR nafta, kolik by mě stálo vstřikování?, ta úspora ve spotřebě by to ani nezaplatila a to nemluvím o servisních nákladech ....

 

jasně, že jsou zaměstnanci, kteří s tím jezdí plnej knedlík a auto trpí (stačí se podívat, kdo a s čím jezdí v levém pruhu dálnice), ale pokud těmto koupíš mimo třeba 1,2 tsi 2,0 naftu, budou jezdit stejně, navíc tě opravy budou stát víc, protože dokurvený budou obě stejně

 

 

Odkaz ke komentáři

no jeste bych tad pripomnel naklady na pohonne hmoty a rychlost ujetych vzdalenosti

 

nevim jak by se jako tvarila 1,2tsi na to ze bych s ni chtel hnat na dalnici porad 160, a kolik ujede na nadrz, pochybuju ze budu mit po 10t km spotrebu prumerne 5,5 l / 100km pri tomhle zatizeni rychlostnim...

 

a jako jestli projezdim mesicne 6000 kc nebo treba 9000 kc tak to se u nas taky pocita..

Odkaz ke komentáři

tak tak,

rozdíl ve spotřebě 1,5-2 litry dělá + 155.000 Kč za čtyři roku provozu při cca 5.000 km měsíčně v neprospěch benzínu

pořizovací náklady nafty jsou o cca 60.000,- Kč vyšší proti 1,4 tsi u 1,2 tsi o 100.000,- Kč,

takže neprospěch benzínu je po odečtu 90.000,-

a teď rozdíl pojistek - 20.000,- za čtyři roky

servisní náklady - 20.000,- za čtyři roky

vyšší přeplatek díky úrokům z úvěry při vyšší pořizovací ceně naftového auta - 20.000,-

po těchto odečtech je to 40.000,- Kč v neprospěch benzínu, a teď následné opravy při uvažovaném stavu tachometru 240.000,- ?

turbíny ponechme stranou, vstřikování? u benzínu bude o.k., naftový CR bude na repas, cena ??

 

podle mě v současných cenách benzínu a nafty a rozdílu v pořizovacích nákladech a servisu je to úplně jedno

Odkaz ke komentáři

Já nevím kluci.Zrovna je to asi týden,co jsem se bavil s mechanikem ze Škodovky o problému Diesel versus benzín a říkal,že řeší problémy v poslední době pořád s benzíny.Čidla,lambdy,studené starty atd.

Nevím,také bych řešil,co koupit,ale já jsem naftový,ono také jde o to,komu se s čím jezdí lépe.Měl jsem superba 1,8 TSi a dost,prostě se mi s nim špatně jezdilo.A spotřeba?

narovinu,jezdím buď couračky nebo dálnici,kde nejezdím zrovna předpisově a měl jsem pořád 10.Troufnu si říct,že s dieselem za stejných podmínet cca o 2-3 litry míň.

Teď jezdím Touaregem kde je třílitrový šestiválec a spotřeba 10,8-stejné trasy jako se Superbem.

Odkaz ke komentáři

ano, ale je potřeba říct to další, jak jsem psal,cena auta, servis atd... to jsou věci, které se musí brát do úvahy při provozu auta s nájezdem 50-60K km, pokud doma najedu 15.000 ročně, tak je situace trochu jiná a ekonomika rozdílná od ekonomiky firemní,

problémy nafta vs. benzin nemá cenu řešit a ani jsem je neuvažoval, nafta má taky svoje - DPF a její čidla a ventilky, to si nevybereš,

dalším dost podstatným faktorem ve firmě je, komu naftové auto koupit resp, kdo ho ve firmě nedojebe, benzín je trochu odolnější na

neřidiče biggrin.gif

Odkaz ke komentáři

V Nitre vystavuje len dealer Autoprofit Galanta, importér sa z nepochopiteľných dôvodov nechystá :wallbash: Poskytol ale aspoň nejaké zaujímavé autá, na stánku je vystavený biely VisionD, biela OIIRS s čiernou strechou a biely Superb Combi "Cross" s offroad paketom od Benetu. Plus je tam klasika červenobiela FII Sportline a zelenobiela FIIRS, tuším ešte strieborná OII a béžový Scout. Eto vsjo :blink:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...