Přejít na obsah

Kodování komfortky


Doporučené příspěvky

Pokud toužíte po stahování oken přes dálku a automatickém zamknutí při zvýšení rychlosti nad 15km, stačí VAG kabel a 10min :)

 

Jsem v tomhle kódování "začátečmí" takže jsem HODNĚ ocenil prográmek Motordiag Komfort Manager Lite 1.20 který umí vše po čem jsem toužil a navíc JE ČESKY!!! Ke stažení zde! Je poměrně jednoduchý a z registrace nemusí mít člověk obavy, po zadání mailu na něj přijde aktivační klíč, který stačí překopírovat do programu.

Pokud budete prográmek spouštět na WV (Windows Vista) klikněte pravym tlačítkem a dejte "spustit jako správce" :lol:

 

 

 

Návod k požití

Odkaz ke komentáři

Motordiag to pripravil dobre, len keď máš kabel od VAG-COM, tak to moc spolupracovať nebude.

 

Ak viete o niečom, čím by sa tento problém dal vyriešiť, dajte vedieť. Napr. ako to urobiť cez VAG:

 

•Identifikace komfortní jednotky

•Identifikace dveřních jednotek

•Aktivace/deaktivace dálkového ovládání oken

•Aktivace/deaktivace alarmu (budoucí verze)

•Aktivace/deaktivace dalších skrytých funkcí (budoucí verze)

•Nastavení blikání směrovek a zvukového signálu při zamykání a odemykání vozidla

•Aktivace/deaktivace režimu automatického zamykání/odemykání dveří při jízdě

+

•aktivace a deaktivace alarmu (!)

•konfigurace rozšířených možností alarmu

•nastavení typu použité sirény

•konfigurace sirény

•konfigurace vytápěných zpětných zrcátek

•aktivace možnosti dálkového ovládání (!)

•konfigurace řízení zámků/dveř. jednotek

•přepínání levostranné/pravostranné řízení

•konfigurace kapoty kufru/záďových dveří

•zvýšení dosahu dálkového ovládání

Odkaz ke komentáři
Zajímavý :palec: co všechno v tom lze dělat? Resp. co jsi se v tom už všechno naučil dělat?

Mám OI mr2003 komfortku 3gen (799B). Jsem v kodování ÚPLNÝ ZAČÁTĚČNÍK (včera mi přišel kabel poštou) dneska ráno jsem si pomocí třech tlačítek nastavil otevírání a zavírání oken dálkovým ovladačem, automatické zamikání auta pokud se rychlost zvýší nad 20km a automatické odemknutí po vytažení klíčku ze zapalování. (Tudle funkci jsem vážně ocenil, do teď jsem ze zamykal rúčo... zvyk z prahy) A dost se mi líbí i to zamykání, proti zlodějům ideální! Pokud se mi podaří přijít na něco dalšího, uřčitě to se dám! Pokud někdo víte o čemkoliv co by šlo na OI 3G nakodovat, prosím podělte se o návod. Předem díky!

Odkaz ke komentáři

Začal jsem koukat trochu i do VAG-COMu a našel tam i to blikání a pípání při zamikání. Jen to nemůžu odzkoušet,program mi vyhazuje při pokusu o zápis změněné hodnoty nějakou chybu. Nejdříve o licenci, po cra*ku zas o kabelu. Musím do toho po dovolené pořádně kouknout.

 

To Sentinel: Vím co myslíš, viděl jsem to na Opel Vectra rv91 kdy v 60kmh zavřela okna do půlky a ve 150kmh je zavřela úplně. Koukal jsem do toho VAG-COMu a zatím bez úspěchu ^_^

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Pokud toužíte po stahování oken přes dálku a automatickém zamknutí při zvýšení rychlosti nad 15km, stačí VAG kabel a 10min :lol:

 

Jsem v tomhle kódování "začátečmí" takže jsem HODNĚ ocenil prográmek Motordiag Komfort Manager Lite 1.20 který umí vše po čem jsem toužil a navíc JE ČESKY!!! Ke stažení zde! Je poměrně jednoduchý a z registrace nemusí mít člověk obavy, po zadání mailu na něj přijde aktivační klíč, který stačí překopírovat do programu.

Pokud budete prográmek spouštět na WV (Windows Vista) klikněte pravym tlačítkem a dejte "spustit jako správce" :palec:

 

Návod k požití...

ahoj nešel mě spustit po stažení ten program z tvého odkazu (neznámí soubor) tak jsem to stahl z jejich stránek zdarma http://www.motordiag.cz/mkm

spustil napsalo číslo a udělal jsem registraci taky zdarma ještě teď jsem šel do garáže (23 30 blázen co?) a zkoušel to přeprogramovat mám kabel

od sejvi-ho psalo to že chce jejich kabel, ale fungovalo to i na tento, okna už zajíždí na dálku supr, zapl jsem i zamykání po rozjezdu ,ale už jsem to tam měl z mého domontovaného alarmu ,nastůpil mě jednou ožralí chlap do auta jak jsem čekal na moju dost dobré.... proto to zamykání díky za typ MILAN

Odkaz ke komentáři
ahoj nešel mě spustit po stažení ten program z tvého odkazu (neznámí soubor) tak jsem to stahl z jejich stránek zdarma http://www.motordiag.cz/mkm

spustil napsalo číslo a udělal jsem registraci taky zdarma ještě teď jsem šel do garáže (23 30 blázen co?) a zkoušel to přeprogramovat mám kabel

od sejvi-ho psalo to že chce jejich kabel, ale fungovalo to i na tento, okna už zajíždí na dálku supr, zapl jsem i zamykání po rozjezdu ,ale už jsem to tam měl z mého domontovaného alarmu ,nastůpil mě jednou ožralí chlap do auta jak jsem čekal na moju dost dobré.... proto to zamykání díky za typ MILAN

Já děkuju za uporoznění na vadný link. Ulozto.cz nejak ztratilo priponu .exe z instalacniho souboru. Uz jsem to opravil radeji na .rar soubor. Těší mě že někomu ten návod k něčemu byl :lol:

Odkaz ke komentáři
Tak jsem se k tomu dneska konečně dostal a zkusil to. Díky Janku :o na co všechno už jsi přišel? Já akorát na to zamknutí při rozjezdu a odemčení po vytáhnutí klíčku :palec: víc nesvedu

No moc toho není. V MKM je ovládání oken přes DO. Pak jsem zkoušel najít VAG-COM český, našel jsem si a zprovozní 304 tuším že od IHS(až kouknu do laptopu,upřesním) a v tom najít všechny RJ které v autě mám. Vyhledávat chyby a mazat je. No a v komfortce autolock/autounlock, dále blikání blinkrů při zamčení/odemčení a pípání při zamčení/odemčení.

Až bude chvilka udělám pár screenu a dám i popis. Taky chci zkusit VAG-COM 409 jestli tam bude pro OI více možnosti. Kéž by bylo více volného času...

Odkaz ke komentáři
Guest chipmann
No moc toho není. V MKM je ovládání oken přes DO. Pak jsem zkoušel najít VAG-COM český, našel jsem si a zprovozní 304 tuším že od IHS(až kouknu do laptopu,upřesním) a v tom najít všechny RJ které v autě mám. Vyhledávat chyby a mazat je. No a v komfortce autolock/autounlock, dále blikání blinkrů při zamčení/odemčení a pípání při zamčení/odemčení.

Až bude chvilka udělám pár screenu a dám i popis. Taky chci zkusit VAG-COM 409 jestli tam bude pro OI více možnosti. Kéž by bylo více volného času...

No asi tě zklamu ,ale moc toho už nastavit nejde zkoušeli jsme to s bráchou takže jde to dotahování oken od motordiagu ,pípání při zamknutí ,a zamykání auta při překročení 20km rychlosti a toe asi tak vše :palec:

Odkaz ke komentáři
No asi tě zklamu ,ale moc toho už nastavit nejde zkoušeli jsme to s bráchou takže jde to dotahování oken od motordiagu ,pípání při zamknutí ,a zamykání auta při překročení 20km rychlosti a toe asi tak vše :lol:

 

Zklamal jsi me... ale jen trochu. Na to ze ten kkl kabel stal 425,- a ze ve skodovce za ty okna a automaticke zamikani chteli 500,- tak jsem v plusu. Udela jsem to jeste na dalsich 2oktach v rodine, nehlede na to, ze si ted dokazu kouknout na chyby ve vsech RJ... suma sumarum vydelali na tom zase tata s bracho, tak zklamany ve finale vazne moc nejsem :lol:

Odkaz ke komentáři
Zklamal jsi me... ale jen trochu. Na to ze ten kkl kabel stal 425,- a ze ve skodovce za ty okna a automaticke zamikani chteli 500,- tak jsem v plusu. Udela jsem to jeste na dalsich 2oktach v rodine, nehlede na to, ze si ted dokazu kouknout na chyby ve vsech RJ... suma sumarum vydelali na tom zase tata s bracho, tak zklamany ve finale vazne moc nejsem ;)

Njn holt jak říká brácha je to jenom škodovka :palec: :) ,ale mě to vůbec nevadí nedám na ní dopustit :lol:

Odkaz ke komentáři

nenašel by se tu někdo kdo by byl ochoten (vubec nevím jestli mám komfortku 3.gen - jak poznám?Ale vystřelováky mám...) nakodovat na jihu čech? Nebo jezdívám dost často, Plzeň, Praha, Karlovy Vary...

 

Janek250: nebo pojedu 25. 9. k Opavě do Žimrovic a pak nejspíš za kamošem do Brna...Šlo by se třeba nějak domluvit pokud budeš mít čas? Je to na hodně dlouho?

Upraveno uživatelem Spooky1
Odkaz ke komentáři
nenašel by se tu někdo kdo by byl ochoten (vubec nevím jestli mám komfortku 3.gen - jak poznám?Ale vystřelováky mám...) nakodovat na jihu čech? Nebo jezdívám dost často, Plzeň, Praha, Karlovy Vary...

 

Janek250: nebo pojedu 25. 9. k Opavě do Žimrovic a pak nejspíš za kamošem do Brna...Šlo by se třeba nějak domluvit pokud budeš mít čas? Je to na hodně dlouho?

 

Když vezmeš "riziko" na sebe není sebemenší problém ;) jen nejsem přes tyden k zastiženi. O vikendech v regionu neni žádný problém!

Odkaz ke komentáři
Když vezmeš "riziko" na sebe není sebemenší problém ;) jen nejsem přes tyden k zastiženi. O vikendech v regionu neni žádný problém!

 

Riziko? Jaký? Ale klidně vezmu. Přinejhorším už dom neodjedu :-D Jedu tam v pátek 25. a budu tam minimálně do pondělí 28., tak se dyžtak pak nějak domluvíme jestli ten víkend budeš mít chvilinku. Budu v Žimrovicích což jsem koukal že je kousíček tak snadno po ránu nebo k večeru popojedu k tobě ;-)

 

 

A odkud jsi Spooky?

 

Jsem z Jižních Čech. Kousek od Českých Budějovic.

Odkaz ke komentáři

MKM vypisuje jakousi hlášku o tom že kabel který používám není jejich výroby a že jestli chci pokračovat dál,tak pouze na vlastní riziko... nebo tak něco,nikdy jsem to pořádně nečetl ;)

Odjet asi odjedeš, přinejhorším pokaždé když daš levý blinkr že chceš předjíždět,tak se Ti otevře pravé zadní okno :huh:

Domluvit se určitě nějak domluvíme, ten víkend tam nic velkého nemám ;)

Odkaz ke komentáři

Sentinel: No jezdím každou chvíli na Karlovarsko a jezdím buď přez Plzeň nebo přez PHU, takže to zase tak daleko do Kladna s té PHY taky není... :-D Ale tak Janek nemá problém tak snad to nějak klapne s ním... Bylo by to pro mě malonko snažší pač tam budu celej víkend...

 

Janek: Tak když se mě nebude otevírat okno u řiiče tak je to v pohodě... ;) Tak se pak nějak domluvíme. ;-) Zvládáš rovnou vymazat aj servisní interval?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...