Přejít na obsah

Osvětlení zadních sedaček


aero

Doporučené příspěvky

Možností je celá řada,záleží jaké lampičky a kam chceš dát.Dají se sehnat orig,ale určitě tam půjdou dát i z jiných typů aut,pokud nebazíruješ na škodováckých.V zásadě rozhodující je velikost lampy a montážní možnosti.

 

 

nechceš mi napsat čísla těch dílů? ty dvě co jsou na stojato (pravá fotka) a ten panel není taky od věci :-)

Odkaz ke komentáři

A co lampičku z Feldy? Je docela elegantní, pasuje tak akorát doprostřed tapecírungu před střední zadní plast , je tak akorát nízká a je z ní hafo světla při použití LED panelu a jde samostatně vypínat a zapínat. Napojení je na tři dráty od přední lampičky, na drát od spínače samostaného zapínání (tedy zapínání mimo komfortku) dát Zenerovu diodu kvůli blokování průchodu proudu, tím zadní lampička při rozsvícení přední zůstane zhasnutá.

post-1406-0-54192100-1320178410_thumb.jpgpost-1406-0-46789600-1320178484_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

A co lampičku z Feldy? Je docela elegantní, pasuje tak akorát doprostřed tapecírungu před střední zadní plast , je tak akorát nízká a je z ní hafo světla při použití LED panelu a jde samostatně vypínat a zapínat. Napojení je na tři dráty od přední lampičky, na drát od spínače samostaného zapínání (tedy zapínání mimo komfortku) dát Zenerovu diodu kvůli blokování průchodu proudu, tím zadní lampička při rozsvícení přední zůstane zhasnutá.

post-1406-0-54192100-1320178410_thumb.jpgpost-1406-0-46789600-1320178484_thumb.jpg

 

já si to chci udělat přes komfortku...jen by mě zajímalo jak to zapojit..kdesi jsem četl že se tam musí přidávat dioda či co...já bych to připojil normálně paralerně či to tak nepůjde?

Odkaz ke komentáři

A co lampičku z Feldy? Je docela elegantní, pasuje tak akorát doprostřed tapecírungu před střední zadní plast , je tak akorát nízká a je z ní hafo světla při použití LED panelu a jde samostatně vypínat a zapínat. Napojení je na tři dráty od přední lampičky, na drát od spínače samostaného zapínání (tedy zapínání mimo komfortku) dát Zenerovu diodu kvůli blokování průchodu proudu, tím zadní lampička při rozsvícení přední zůstane zhasnutá.

post-1406-0-54192100-1320178410_thumb.jpgpost-1406-0-46789600-1320178484_thumb.jpg

 

Tomu úplně dobře nerozumím, proč zrovna Zenerku a vůbec proč diodu? OI má do přední lampičky 3 vodiče:

+12 V (30al) červeno černý

- hnědý stálý (31)

- spínaný komfortkou od dveřních spínačů

Funkční stavy jsou 3 - polohy spínače:

- vypnuto = odpojený +12

- zapnuto ručně = +12 propojený na stálou zem

- zapnuto na dveřní spínače = +12 propojený na spínanou zem

 

Ty tři vodiče si přivedeš dozadu k lampičce. Jestli má taky 3 polohový spínač, zapojení je stejné jako vepředu.

Když má jen 2 polohy (ON/OFF), potom je třeba zapojit tak, aby spínač lampičky přerušoval stálou zem a na - pól žárovky/LED se napojí současně i spínaná zem; tady se musí dát normální dioda (ne Zenerka), aby se ty dva okruhy oddělily

 

viz přiložené schéma, kdysi jsem tak upravoval zadní čtecí lampičky na OI

post-494-0-62743200-1320348174_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Edit mého příspěvku: sorry, ano Kajman má pravdu, není to Zenerova dioda, špatně jsem to napsal. Já totiž to zapojení osvětlení dělal podle něj a teď jsem si spletl při psaní mého příspěvku Alzheimra se Zenerem :D.

 

Jinak Kajmanovi dík za inspiraci a skvělý návod.

 

A lapička z Feldy sice nemá tlačítko či posuvný vypínač, ale polohy se přepínají kolíbáním krytu světla. Svorkovnice na lampičce je třípólová. Takže pohoda zapojení.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tomu úplně dobře nerozumím, proč zrovna Zenerku a vůbec proč diodu? OI má do přední lampičky 3 vodiče:

+12 V (30al) červeno černý

- hnědý stálý (31)

- spínaný komfortkou od dveřních spínačů

Funkční stavy jsou 3 - polohy spínače:

- vypnuto = odpojený +12

- zapnuto ručně = +12 propojený na stálou zem

- zapnuto na dveřní spínače = +12 propojený na spínanou zem

 

Ty tři vodiče si přivedeš dozadu k lampičce. Jestli má taky 3 polohový spínač, zapojení je stejné jako vepředu.

Když má jen 2 polohy (ON/OFF), potom je třeba zapojit tak, aby spínač lampičky přerušoval stálou zem a na - pól žárovky/LED se napojí současně i spínaná zem; tady se musí dát normální dioda (ne Zenerka), aby se ty dva okruhy oddělily...

 

takže chápu to správně když budu mít 3polohovou lamp. tak to mám normálně zapojit. Ta dioda se dává jen při on/off tlačítku (2poloh.)

Odkaz ke komentáři

Hmm, akorát, že já diodu mám právě na 3polohově lampičce (=lampička má stav Zapnuto manuálně - "0" - Spínané komfortkou). Diodu tám mám právě proto, aby se po manuálním zapnutí vzadu nerozsvítila lampička vpředu a naopak při manuálním rozsvícení vpředu aby se nerozsvítila ta vpředu. A komfortka po vyjmují klíčku nebo otevření dveří rozsvítí obě lampičky.

Odkaz ke komentáři

Napojené to mám v kabelovém svazku na A levém sloupku. Možná je to problém Feliciácké lampičky, ale aby souhlasily symboly na rámečku, jinak než s diodou to prostě nešlo zapojit. Diodu mám na kabelu od spínání komfortkou a nepropustnou v tom směru, aby nešel proud k přední lampičce. Při zapnutí zadní na polohu man.zap. se totiž rozsvítila i přední, ačkoliv ta byla přepnuta do módu komfort a svítit by tedy neměla.

Lampička Felicia má totiž polohy 0-komfot-man.zap. , kdežto Octavia man.zap.-0-komfort. A nejdůležitější fakt je ten, že u lampičky Felicia se plíšek kontaktu pro man.zap. připojuje (dolehne) k plíšku kontaktu komfort. Tak proto ta oddělovací dioda.

Odkaz ke komentáři

Mel jsem taky vzadu dve lampicky z Felicie a bohuzel jsem taky mel vyse popsany problem s rozsvecenim zbylych dvou. Kdyz jsem mel lampicky v poloze komfort a deti si za jizdy rozsvitili lampicku, zacaly svitit i zbyle dve.

Bohuzel jsem nevedel, jak problem resit, tak jsem nechaval vsechny lampicky vypnute, dioda mne nenapadla a nikde na foru jsem se o tom nedocetl :-( Pokud budych chtel resit zadni lampicku ted, sehnal bych si rovnou tu do Octavie nebo Superba.

Odkaz ke komentáři

Mel jsem taky vzadu dve lampicky z Felicie a bohuzel jsem taky mel vyse popsany problem s rozsvecenim zbylych dvou. Kdyz jsem mel lampicky v poloze komfort a deti si za jizdy rozsvitili lampicku, zacaly svitit i zbyle dve.

Bohuzel jsem nevedel, jak problem resit, tak jsem nechaval vsechny lampicky vypnute, dioda mne nenapadla a nikde na foru jsem se o tom nedocetl :-( Pokud budych chtel resit zadni lampicku ted, sehnal bych si rovnou tu do Octavie nebo Superba.

 

Včera jsem namontoval lampičku z feldy a funguje jak má ;) asi si to špatně zapojil :)

Odkaz ke komentáři

U mně rozhodla i cena 50Kč :D a hlavně z fabky na vrakači nebyla ;)

Než budeš řezat díru do stropnice, tak tam píchni tenkou jehlu, abys zjistil kolik je tam místa a aby se ti tam lampička vlezla. Já ji chtěl dát přímo nad sedadla, ale tam je málo místa mezi stropnicí a střechou, tak jsem ji musel dát až dozadu a ještě hledat místo tak aby se vlezla :palec:

Odkaz ke komentáři

U mě je to rozhodování asi stejný (cena), teď ji ještě někde sehnat, nebo že bych ji vzal dědovi z felicie...? :smich: A díky za radu, kde ji dát, to že se přímo nad sedačky nevleze jsem předpokládal, tak asi jedině dozadu jak ji máš ty a ještě by mě zajímalo, jak to tam vzadu osvítí, předpokládám že dostatečně :)

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři

U mě je to rozhodování asi stejný (cena), teď ji ještě někde sehnat, nebo že bych ji vzal dědovi z felicie...? :smich: A díky za radu, kde ji dát, to že se přímo nad sedačky nevleze jsem předpokládal, tak asi jedině dozadu jak ji máš ty a ještě by mě zajímalo, jak to tam vzadu osvítí, předpokládám že dostatečně :)

 

 

Zajeď na vrakáč, tam je plno filcek ;)

A svítí to dost a pro jistotu jsem ještě obědnal silné led sufitky, tak sem zvědav :)

Odkaz ke komentáři

Z čeho je nevím a mám fakt předface, takže tam bude fakt pasovat dokonale a za ty peníze, i s poštou za 69,- Kč.

http://aukro.cz/vw-koncern-stropni-svetlo-i1937183596.html?source=oo

 

Dobrá práce, to ti do interiéru bude opravdu perfektně pasovat :palec:

 

Zajeď na vrakáč, tam je plno filcek ;)

A svítí to dost a pro jistotu jsem ještě obědnal silné led sufitky, tak sem zvědav :)

 

Asi budu muset, ale moc se mi nechce kvůli jedné věci jet na nejbližší vrakáč cca 25 km, asi tam těch věcí budu muset vzít víc ;) , jinak v přední lampičce mám taky led osvětlení, tak do této samozřejmě příjde taky led :)

Odkaz ke komentáři

U mě je to rozhodování asi stejný (cena), teď ji ještě někde sehnat, nebo že bych ji vzal dědovi z felicie...? :smich: A díky za radu, kde ji dát, to že se přímo nad sedačky nevleze jsem předpokládal, tak asi jedině dozadu jak ji máš ty a ještě by mě zajímalo, jak to tam vzadu osvítí, předpokládám že dostatečně :)

 

Jak praví Woody, jehlou zjisti, kde je to pod strpnicí nejhlubší, ale pozor vpichů udělej víc, já napoprvé narazil do díry ve výztuze :D. Rovnou ti řeknu že já mám lampičku +/- vystředěni vůči matici antény. Je tam místa akorát tak tak.

Zítra ti sem napíšu rozměr přímé spojnice bodů od hrany plastu k hraně lapičky.

post-1406-0-43588700-1321994921_thumb.jpg post-1406-0-53010800-1321995012_thumb.jpg post-1406-0-33325100-1321995213_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...