Přejít na obsah

Dveře nejdou odemknout


octavia4x4

Doporučené příspěvky

Nazdárek kluci, mám vážný problem. Na Oct 2001 mám problém se zámkem v řidičových dveřích. Asi se strhnul pastorek v zámku a tak nefunguje odemykání. ani zevnitř. Centál atd, to všechno funguje. V řidičových dveřích jenom zarachtají ozubená kolečka a dveře neodemkne. Chci vyměnit zámek, ale na to potřebuju otevřít dveře a to nevím jak. Oddělal sem tapec jak to šlo, sundal lištu kolem okna, ale nevim, kde ten zámek mám odjistit. Umí to někdo?

Odkaz ke komentáři

Nazdárek kluci, mám vážný problem. Na Oct 2001 mám problém se zámkem v řidičových dveřích. Asi se strhnul pastorek v zámku a tak nefunguje odemykání. ani zevnitř. Centál atd, to všechno funguje. V řidičových dveřích jenom zarachtají ozubená kolečka a dveře neodemkne. Chci vyměnit zámek, ale na to potřebuju otevřít dveře a to nevím jak. Oddělal sem tapec jak to šlo, sundal lištu kolem okna, ale nevim, kde ten zámek mám odjistit. Umí to někdo?

Tak to je problém měnil jsem to kolegovi na zadních dveřch a musel jsem ten zámek úplně rosekat abych se dostal na ty střeva a tam odjistil západku co to drží.jde to celkem dobře zámek je z umělé hmoty ;)
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravím...

Před několika dny v době těch velkých mrazů jsem odemkl DO auto, kdy dveře u řidiče zůstaly zamknuté. Zkusil jsem je otevřít zevnitř od spolujezdce a při tom se mi povedlo urvat táhlo z kličky od dveří, kdy tyto nejdou otevřít.

Rád bych získal nějakou radu, jak ty dveře otevřít.

Na poslech zámek funguje, i ten plastovej "knoflík" vyjede normálně nahoru, ale dveře ne a ne otevřít. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti, jak dveře otevřít, aniž bych musel servat tapec nebo úplně zlikvidovat zámek? Není možné, že by byl zámek "jen zatuhlý"?

Díky za rady

Odkaz ke komentáři

A to mášn zaparkované venku? Není to jenom zamrzlé. Za vnější kliku to nejde otevřít?Zkus to dát někam do tepla.

Když povytáhneš vnější kliku a podíváš se do štěrbiny mezi krytem fabky a klikou je tam v klice zacvaknutý držáček lanka co tahá za zámek Není vyskočený?

post-218-0-84474900-1329250505_thumb.gif

Odkaz ke komentáři

čo tak strieknuť niečo na ten zámok VD-čko cez tu slamku pri otvorených zadných dverách či nepomôže . raz som dával dole tapec na zadných dverách ,dvere nešli otvoriť , šruby čo sa dalo ta von, stiahol som okno a z hora som páčil prv do hora a potom do všetkých strán pokým nespadol tapec , podarilo sa bez poškodenia no neviem ako vpredu je tam palubovka či pustí , v každom prípade by som sa to pokúsil najprv premazať

Odkaz ke komentáři

čo tak strieknuť niečo na ten zámok VD-čko cez tu slamku pri otvorených zadných dverách či nepomôže . raz som dával dole tapec na zadných dverách ,dvere nešli otvoriť , šruby čo sa dalo ta von, stiahol som okno a z hora som páčil prv do hora a potom do všetkých strán pokým nespadol tapec , podarilo sa bez poškodenia no neviem ako vpredu je tam palubovka či pustí , v každom prípade by som sa to pokúsil najprv premazať

To jsem nezkoušel, tak to zítra vyzkouším ... Snad se zadaří, protože lézt pořád přes spolujezdce mě už fakt nebaví a dávat to někde do servisu se mi nechce, aby mi potom nenaúčtovali něco, co k otevření těch dveří nebylo třeba ... no, uvidíme, ale zatím díky ...

Odkaz ke komentáři

Zdravím, tak se jdu podělit o své zkušenosti získané otevřením těch levých předních dveří.

Postupoval jsem podobně, jak psal Rizo. Stáhl jsem okénko, povolil jsem spodní šroubky tapecírunku, ale k těm u sloupku jsem se bohužel přes těsnící gumu dveří nedostal. Potom jsem zvenku vozidla zapáčil na tapec, který se mi seshora povedlo vycvaknout lišty pod oknem, ale pořád držel pod palubkou a u sloupku. Chvíli jsem s ním kroutil, až se mi povedlo spodní šroubek u sloupku vydnat včetně toho plastu, ke kterému je přišroubovaný a potom mi u toho horního praskl tapec cca 3cm, takže jsem to sundal i u toho horního. Tapec jsem ode dveří odendal co to šlo a potom jsem strhl tu tlumící folii kolem zámku. Dostal jsem se k zámku, ale byl to porod.

Tahal jsem za utržené táhlo vnitřní kličky, ale pořád to nešlo otevřít. Tak jsem zkusil jednu věc a to, že jsem velkým šroubovákem zatlačil do protisměru toho táhla v místě, kde je přiděláno lanko k zámku. Trochu jsem se to pokusil znázornit na přiloženém obrázku - směr zelené šipky. Zámek se jakoby znovu natáhl a pak jsem jen zatáhl znovu za táhlo vnitřní kličky a dveře udělali cvak a bylo to ...

Dumal jsem u toho asi hodinu, někdo by na to možná přišel dřív, ale i tak jsem rád. Třeba někomu tento návod pomůže.

No a potom už to byla hračka - dveře jsem otevřel, sundal tapec, zámek jsem vyčistil ředidlem od všech mastnot a znovu jsem jej kompletně namazal a nakonzervoval WDčkem.

Teď už zase šlape jako hodinky. Poslední věc byla vyměnit zničené táhlo k vnitřní kličce, ale to šlo celkem snadno po povolení těch dvou šroubů z boku dveří. Tapec jsem poničil zcela minimálně, kdy to téměř není ani vidět, takže jsem spokojen. Pokud by měl někdo pro příště lepší návod, rád se přiučím.

Tak zdar!

post-1448-0-06887800-1330246252_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
  • o měsíc později...

Zdravim panove, podelim se o vse zkusenosti - zablokovany dvere ridice oct I 2003 combi. Central fungoval, dvere nesli otevrit. Zvolil jsem nasledujici postup: stahnout okynko, sroubovakem odpacit nahore u cudliku tapec, tycku od cudliku pak zatlacit nahoru - dvere se otevrou. Oddelat tapec : cca 7 sroubku ze stran a spodu dveri, oddelat el ovladani okenek (vnitrni stranu madla zatlacit dopredu sroubovakem a pak jednoduse madzvednout cely panel), pod nim 3 velke krizove srouby. Pak lze jednoduse tapec sundat. Odtud se uz v poho dostanete na zamek (2 hvezdicove srouby ze strany dveri) a vse vymenit. Ja mel uplne roztrepany lanko k ovladani dveri zevnitr. To byl ten problem. Trochu to chce pohrat si s tyckou od cudliku (je to srani), ale jde to... Good luck!

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahojte, uz druhý den sa s tým ser..m, po odomknutí centrálom sa mi dajú dvere z vonku otvorit az na druhý krát potiahnutia klučky, zámok je nový, nerozoberal som ho , len vymenil lanko som dal aby nebolo napnuté, vsimol som si ze tycka co je vo vnutri cez tapacír, po odmknutí vyskočí hore a hned sa o niečo zatiane späť, ked ju vrátim povytiahnutím speť dvere sa dajú otvorit na prvý krát,,, je to chaba v zámku alebo niekde inde? nevi či ho isť reklamovať alebo je niekde vo dverách chyba

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o rok později...
Guest MatyCZE

Czechmates, super borec, diky za navod. Ja bych jen doplnil, nemusel nic pacit, sundal jsem kryt B sloupku, ve kterem je kabelaz k zadnim dverim, pak jsem oddelal tu kryci gumovou listu dveri a pak se k tem dvema sroubkum na tapecu dostanes, vysroubujes a odehnes tapec. :palec:

Odkaz ke komentáři

takze to ide aj bez pacenia? tak to je este lepsia sprava :)

Czechmates, super borec, diky za navod. Ja bych jen doplnil, nemusel nic pacit, sundal jsem kryt B sloupku, ve kterem je kabelaz k zadnim dverim, pak jsem oddelal tu kryci gumovou listu dveri a pak se k tem dvema sroubkum na tapecu dostanes, vysroubujes a odehnes tapec. :palec:

 

Odkaz ke komentáři
Guest MatyCZE

Ano, jak jsem psal, zůstanou ti tam pouze šroubky u palubovky, ale tapec vyhnes, odemknes zámek, otevřeš dveře a šroubky vyndas. Muj tapec to přežil bez újmy :)

 

Odesláno z mého D6633 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...