Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

kastelán

Přívěsný vozík za auto

Vlastníte přívěs?  

36 hlasů

1. 1. Od jakého výrobce

• Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

157 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

My kupovali po velkém výběru nakonec Vezeko, ale je to dvouosa a šíře taková, aby na to šlo naložit auto, včetně sklopné podlahy. Primárně je to za Iveco, ale za klasické osobaky vyrábějí samo také. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ten vlek je úhlem pohledu, jak často se bude užívat, primárně na co a jak se kdo k němu bude chovat. Dál vím, že kvalita je horší, než před lety - šetří se kvůli ceně. Já mám klasický vlek od Agadose s plechovými bočnicemi, už je 17 let. Pravda, v soli jel jen párkrát a asi 10 zim byl uložený, ale odstavěl jsem s ním dům, vozil na vrchu celé kastle na auta, vozil cokoliv, co jsem potřeboval - beton z betonárky, hnůj,  písek, štěrk - vše nakládáno bagrem a je stále v cajku. Najel jsem s ním odhadem tak 50tis km. Náprava Knott (ale vypadá robusněji, než ta dnešní) je stále bez poškození a koroze. Co jsem na tom vozil nejtěžšího? asi 30 palet zámkové dlažby ( vždy max 15 km), váhu odhaduji min. 1500kg, štěrk, ten byl vážen - 1200-1400kg.  Já bych dvouosý nebral, podle mně je to zbytečnost, stejně člověk dojde na limity OA a celkovou váhu soupravy, pokud je to nebrzděné. Honza

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 11 hodinami, TomasB napsal:

Konny, buď rád, že ti to naprdlo někde na cestě a nesejmulo to někoho.

Právě, že to prdlo ve městě před semaforem. Vozík měl půjčenej strejda a měl ho naložený dřevem a to s ním jel i po dálnici, nevím co by to udělalo tam, kdyby to při 100km/h prdlo...? :ohmy:

Jinak dvouosu teda brát nebudu, když říkáte, že i jednoosa uveze víc, než kolik má napsáno v papírech (víc jak 1t asi nepovezu). S překližkovýma bokama by se mi taky líbil, ale to už je ranec peněz, právě jsem si řákal, že bych koupil plechovej a ze vnitřku na ty boky bych dal třeba OSB desky, aby se neponičily ty plechy. Já jsem na takový věci šetrnej, proto na tom rozbitém vozíku byla na podlaze guma, aby se podlaha zbytečně nepoškozovala a myslím si, že nějaký takový opatření udělám i u nového vozíku, takže bych určitě nějak ošéfoval i ty bočnice...

A dále mě leží v hlavě, jestli zvolit vozík s normální nápravou (skrutná ramena) nebo vzít s listovýma pérama? Já si myslím, že ta listová péra budou lepší a budou mít asi i větší životnost nebo se pletu?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

S listovkama asi bude bytelnější, ale vůbec neřešit, pokud bude používán "občasně" a použít klasickou kliku. Je to hodně o váze ... . Na rovinu, pokud se dá koupit vozík 110x205, nebo jak je ten základní rozměr od 12tis. v marketech, tak bych to vůbec neřešil.  Honza

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

od AGADOSu není problém objednat zesílenou nápravu, která má fyzicky větší únosnost než obyčejná. Samozřejmě v TP je pak ale udávaná nosnost standartní. Jinak já bych pak doporučoval V-oj...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ono s používáním je to tak, že z toho není 1-2 měsíce vůbec potřeba a pak je zase využíván každý týden (i několikrát) třeba zase 1-2 měsíce. Na bývalým se dost často vozily těžké věci jako hlína, písek, dlažba, lešení atd., tak proto chci, aby nový vozík něco vydržel, ale hlavně uvezl (to že můžu vést za octou jen 500kg nebržděných neřeším :biggrin:). U toho Agadosu, když si dám dřevěný s délkou 2,6m a ještě bych si dal zesílenou nápravu, tak jsem odhadem na 30tis a to fakt nedám i když by se mi líbil...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kdybych si dneska kupoval vozik, tak min 1,5t nosnost a sklapeci.. A urcite s bocnicemi z preklizky..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Bočnice z překližky by se mi taky zamlouvaly, ale u lepšího vozíku už je to velkej ranec peněz :ohmy:

Jinak jsem projížděl nabídky vozíků a i když jsem psal, že dvouosý půjde mimo hru, tak se mi hrozně líbí tento https://www.provleky.cz/katalog/privesy/privesy-rady-maxi/produkt/prives-martz-maxi-2632-750kg-2630x1250 . Vím že je to plecháč, ale z překližky je už moc drahej (to radši obložím vnitřek vozíku osb deskou nebo tou překližkou) a tady se mi i líbí, že jsou bočnice vysoké 46cm, je sklápěcí a 1-1,5t by měl v pohodě uvést.

Co vy na to?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak to prave pisou i u voziku, ktery je na fotce sklopeny a v popisku maji napsano, jen sklapeci predni a zadni celo. Na fotce je ale i videt ten "zapinaci" mechanizmus na predni strane voziku, ktery je i sklapecich voziku...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No ja nevim. Na první a poslední fotce je to přední čelo rozdilne. Na ty poslední s plachtou ma na čele nějaký "přezky" na upevnění sklápění a navty první v základu ne. Ale treba máš pravdu. A jinak je peknej.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Volal jsem tam a je sklopnej. Mezi zakazniky je pry dost oblibeny a co maji ted dostat zasilku techto voziku, tak uz jsou volne jen 3 kusy, tak jsem ho objednal, snad budu spokojenej. Jinak jsem byl ujistenej, ze naklad 1-1,5t uveze bez problemu a diky 2 napravam je vozik i o dost stabilnejsi nez jednoosa...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

a nápravy to má jaké? ... jinak cena pěkná, asi bych vzal ještě přídavné bočnice a vrchní krycí plachtu, když jsi ušetřil "na akci" :biggrin:, neuvěřitelně hodněkrát se mi tyhle doplňky  hodily

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nápravy klasika zkrutné Al-ko nebo Knott. Přiobědnal jsem výztuhy bočnic, které slouží i k upnutí popruhů z venku, upínací oka do podlahy a místo plachty jsem vzal jen krycí síť. Na zakrytí vozíku jsem používal klasickou plachtu a na náklad jsem nikdy plachtu použít nepotřeboval. Přídavné bočnice jsem moc často nepotřeboval u bývalýho vozíku, tak si myslím, že i tady je potřebovat nebudu a i kdyby, tak je můžu potom přiobědnat :cool: 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ono to s tou plachtou je takové zakryté a nikdo do toho nečučí a navíc do něho neprší, pokud ti bude stát venku.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chápu, ale jak jsem napsal, nikdy jsem ji nepotřeboval a když stál vozík venku, tak byl zakrytej celej plachtou a ne jen korba. Jinak není problém dodatečně plachtu přikoupit, kdyby byla potřeba :cool:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja som agados Handy 7 vymenil (potom, co mi ho oprotiiduci golf na letnych gumach na snehu na totalku zlikvidoval) za Pongratz LPA250/12 U-STK

Cenu mi priamo u vyrobcu dali lepsiu, mam k nemu "tretie" koleso, zakryvaciu plachtu a priecniky pod plachtu, spolu tusim 800E to bolo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To nepotesi, kdyz ti ho nejakej blbecek zrusi, ale ted mas aspon vozik s vetsi loznou plochou 👍

Upraveno uživatelem Konny

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tak to hej, golf dovezeny z Nemecka na prevoznych znackach, tak mu trosku hned "posramotil" fasadu... Ale viac ako to, ze mi znicil vozik ma nas*ala jeho poistovna, dali za ten vozik (stav noveho...) 250E, pritom nakupna cena bola 450E za ten handy 7.

Tak som si to vykompenzoval vacsim a lepsim vozikom, to stk v nazve znamena, ze ma sklopne predne celo. Perfektna vec!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

no sice to nepotěší, ale vždy je potřeba najít něco pozitivního, takže pořád lepší na totálku vozík, než vlastní auto, které taky mohl trefit

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 4 hodinami, olisoft napsal:

tak to hej, golf dovezeny z Nemecka na prevoznych znackach, tak mu trosku hned "posramotil" fasadu... Ale viac ako to, ze mi znicil vozik ma nas*ala jeho poistovna, dali za ten vozik (stav noveho...) 250E, pritom nakupna cena bola 450E za ten handy 7.

Tak som si to vykompenzoval vacsim a lepsim vozikom, to stk v nazve znamena, ze ma sklopne predne celo. Perfektna vec!

To nepotěší a navíc když jsi dostal tak malou kompenzaci, ale jak napsal jar_da, buď rád, že to neodneslo tvé auto. Tento vozík co máš teď je lepší než co jsi měl... :cool:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak to jasne, ja som bol velmi rad, ze ako sa zacal smykat a odtrhol mi vozik, tak ntrafil kamarata iduceho za mnou (ani toho za nim), stihol sa mu podvedome vyhnut cez protismer, inak by roomster zazil celnu zrazku.

No a kedze sme v teme o vozikoch, tak male porovnanie, tento Pongratz je oproti agadosu neuveritelne tuhy a ma pevne bocnice, na handy 7 by som ich bol ohol pomaly rukou, tu pritiahnem gurtnu tak, ze zvoni a bocnica sa skoro nehne. :)

Pozor ale na "pongratz" voziky z obi a inych marketov, tie su koli cene robene na styl agadosu...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vozíky z OBI a podobných marketů budou vždy ošizeny na kvalitě, proto je lepší koupit vozíky přímo od výrobce nebo prověřených prodejců.

Jsem zvědavej jak na tom bude kvalitou ten můj vozík co jsem objednal, snad to nebude "z papíru", ale co říkal prodejce, tak prý je bytelný, tak jsem zvědavej... :biggrin:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám Pongratz LPA 250 enbo tak nějak, dával jsem tu minule fotky, kupováno v Baumaxu.

Dostal dost na prdel, a náprava je furt ok, bočnice jen lehčí poškození. Akorát po 3 letech budu asi znovu dělat podlahu.

Předělal jsem si ho na 13 pól, takže už svítí i zpátečka :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.