Přejít na obsah

Jaké brzdy


Doporučené příspěvky

Guest chipmann

tak v tom s Tebou naprosto nesouhlasim !!!! dělám ve firmě kde se vyráběj písty do aut Audi,BMW,Mercedes atd. a u nás se používá trochu jiná technologie než v Německu třeba.A stroje oni maj třeba novější u nás jsou starší.....

Přesně tak je to něco podobného jako u nás ve firmě

Odkaz ke komentáři

Je to tak. Ja jsem nedavno menil komplet brzdy (kotouce i desticky) vse ATE, kotouce Power Disc a desticky Ceramic. cca 500 km pianko jak tady bylo zmineno a pak uz normalne.

Zatím parada a musim rict ze staci lehce polechtat pedal a jde citit ze opravdu pracujou. Jen je tato kombinace trochu hlucnejsi nez standartni brzdy.

Jinak za sebe doporucuji!

Upraveno uživatelem Swed
Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

ja mám vpredu brembo max a keramiku od Textaru, vzadu mam klasiku Brembo, aj dosky aj kotúče, nejako som vtedy nenašiel keramiky od Textaru :wallbash: brzdí to dobre, predok sa nešpiní, iba pri prudšom brzdení sú hlučnejšie, ale neviem, či je to tými doskami, alebo kotúčmi

Odkaz ke komentáři

keramika je super, sám je mám už druhý a je to luxus, neřešíš špinavý kola zkoušel jsem jak textar tak ate a rozdíl žádnej... Jinak tohle je něco jinýho než závodní keramický destičky.... nic nezahřejváš, jsou to klasický seriový desky který prostě nešpiněj černym prachem ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
Guest Levak_Bob

Zdravím, mám oktu2, rv 2006, diesel 1.9, mám před sebou komplet výměnu brzd, předek i zadek... Jsem bežnej řidič, žádný extrémy kde bych brzdil ze 180+ na nulu, závody a pod., ani mě netrápí, že u některých brzd bych musel častěji mýt disky od prachu, chci jen něco solidního za slušný peníze, co bude pořádně brzdit, nic co by se po roce zkroutilo. Můžete mi pls něco doporučit?? Hodně se tu mluví o Zimmermanech, kvalitní volba pro kotouče i desky?? Jinak kupoval bych na CC dílech, shop vypadá slušně a docela hezký peníze. Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři

Zdravím, mám oktu2, rv 2006, diesel 1.9, mám před sebou komplet výměnu brzd, předek i zadek... Jsem bežnej řidič, žádný extrémy kde bych brzdil ze 180+ na nulu, závody a pod., ani mě netrápí, že u některých brzd bych musel častěji mýt disky od prachu, chci jen něco solidního za slušný peníze, co bude pořádně brzdit, nic co by se po roce zkroutilo. Můžete mi pls něco doporučit?? Hodně se tu mluví o Zimmermanech, kvalitní volba pro kotouče i desky?? Jinak kupoval bych na CC dílech, shop vypadá slušně a docela hezký peníze. Díky za odpovědi

když jsi běžný řidič a neřešíš vzhled a nebdueš zvedat výkon tak tam dej origo ATE + destičky :)

 

Nebo si můžeš připlatit za ate power disk + keramiky :))

 

 

JInak ty keramiky to neni 100% keramika tam je nějaká směs :)) mám ATe power disk a keramický destičky a naprostá spokojenot :) tedka je budu dávat na zadek ještě :))

 

na předchozim autě jsem měl brembo max a řekl bych že ATE jsou tišší a brzděj lépe za studena

Odkaz ke komentáři

Jsem komplet na Zimmermanech, desky i kotouce a zatim vse OK. Pomer cena/vykon za me OK.

 

Máš děrované kotouče???

 

 

2 seda

 

Ate power disk jsou jen designovka oproti Brembu Max, které opravdu fungují. :palec: Nejdůležitější je totiž vybrat dobré destičky ( ani příliš tvrdé, ale zase né měkké ), a toho docílíš jen systémem pokus omyl při výměně. :palec:

Odkaz ke komentáři

Omlouvám se moje chyba. Měl jsem na mysli Textar, bohužel jsem současně psal i na jiném fóru a značky brzdících elementů se mi promíchali.

Takže toto http://ecat.elit.cz/Keramicke-desticky-TEXTAR-epad-TEXTAR-EPAD-T-2313181/005JlJFRlBBR0U9QXJ0aWNsZUJyb3dzZXImVE5WPTYyMHwtMzIyOTF8LTMyMjkwfDM2JlRUPWNhciZWZWhpY2xlSUQ9MTYyMjkmVmVoaWNsZVR5cGVJRD0xJlBhcnREZXRhaWxJRD1UIDIzMTMxODE=

Odkaz ke komentáři

Kluci pomalu začínám řešit, že bych udělal takovej důkladnější servis/výměnu brzd, protože stejně bude brzy třeba a tak proč ne akorát na začátek sezony. Mám 2.0TDI + sport. podvozek, 18" disky, rád bych absolvoval kompletní výměnu brzd P+Z včetně destiček, vzal bych to rovnou s krycíma plechama.. Lákají mě vrtané (děrované kotouče), samozřejmě hlavně kvůli designu, líbí se mi. A určitě bych rád zkusil keramické destičky kvůli (ne)špinění disků. Nějak se tady v tom nevyznám a rád bych požádal o doporučení. Předpokládám, že pro 2.0TDI je kotouč 288mm a za 312mm není možná záměna kusu za kus (opět z hledika desgnu) a nevím jak je na tom zadek? Jakou byste doporučili vhodnou kombinaci kotoučů + desek? Vrtané na zadek je asi blbost, ale rád bych zůstal u stejně značky kotoučů a destiček. Samozřejmě klidně zvlášť, tedy jiné komplet kotouče a desky, tedy pokud je nějaká vámi ověřená kombinace ideální? Nevím, jestli kotouče a desky nějak ovlivňují vlastnosti a pocit z brždění, ale rád mám jedovatější nástup, tedy už hodně odzhora. Četl jsem kladně reference na Zimmerman, desky Textar apod..

Odkaz ke komentáři

Co se tyce krycich plechu - tak zadni jdou vymenit, jen kdyz to vezmes i s loziskama, jinak by se musely nejak nastrihavat. Ale jistej si uz nejsem, snad to tu nekdo zodpovi. A ohledne rozmeru - pokud chces serii, tak posli VIN Jeldovi a obratem mas cisla dilu, co ti tam budou sedet na mailu. Pokud bys ale rad daval brzdy vetsi, tak musis udat na jakym R15/16/17... jezdis v zime.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...